Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

ειναι καθαρα για να μη χαλανε οι εκπλήξεις στους παιχτες.

Ακριβώς, και στην τελική είναι θέμα γούστου το story, δεν λέει καμια εταιρία να μην πεις άμα είναι καλογραμμένο, έχει plot holes, κτλ, δηλαδή facts και όχι taste. Στην τελική άμα το πρόβλημα κάποιου είναι τα story twists, ποιος πεθαίνει κτλ τότε περιμένει τα review μετά το release που θα μπορούν να που ότι θέλουν. Προσωπικά έτσι χάνεται το νόημα ενός story-driven game αλλα ο καθένας ότι γουστάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, RedPanda είπε

Βλέπω reviews και λένε "παιδιά η Sony δεν μας αφήνει να μιλήσουμε για το δεύτερο μισό". Ωραία reviews...

Υπαρχουν εταιρειες που δεν αφηνουν ουτε streams απο ενα σημειο και μετα για να μην φανε οι αλλοι spoilers βλεπε στο επισης πολυ γνωστο persona 5

https://atlus.com/note-persona-5-streaming/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλαν να παίξουν ύπουλα, δεν θα βγάζαν τα reviews μια βδομάδα πριν (και review copies σχεδόν ένα μήνα πριν), αλλά στο release (Bethesda γκουχ γκουχ). Το ότι δεν μιλάνε για ένα μέρος του παιχνιδιού είναι στάνταρ πρακτική, δεν καταλαβαίνω γιατί είναι περίεργο. Στο Death Stranding, αν θυμάμαι καλά, τους άφηναν να μιλήσουν μέχρι το chapter 2 ή 3.

Πλέον τα reviews υπάρχουν, τα leaks όσοι θέλαν (ή δεν θέλαν αλλά τα έφαγαν από σπόντα  σαν εμένα, καλή ώρα) τα είδαν. Επομένως, ο καθένας πράττει ελεύθερα.

Πάντως, όσα review ειδα (ή καλύτερα άκουσα, καθώς δεν θέλω να δω τίποτα άλλο πλέον σαν εικόνα), εεεε δεν γίνεται να είναι όλα πληρωμένα και βαλτά. Από όσους "εμπιστεύομαι", το μόνο "αρνητικό" review ήταν του SkillUp. Ακόμα και το Gamespot (με reviewer την "too much water" ή, στην συγκεκριμένη περίπτωση, "too much collectibles" 🤣) 8αράκι έβαλε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως να περιμενουμε απο τελος της επομενης εβδομαδας να το παιξει το παιχνιδι κοσμος απο εδω μεσα και να γραψει οτι ειναι να γραψει?

Οπως εγραψα και πιο πισω,και το Death Stranding η πλειοψηφια των χρηστων στο metacritic το εθαψε. Αλλα στα forum εγω οσους ειδα και το τελειωσαν,περισσοτερα ηταν τα καλα λογια παρα τα κακα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η "ελληνική" έκδοση περιέχει και τις άλλες γλώσσες σωστά? Τουλάχιστον αυτό συμβαίνει σε ότι game έχω αγοράσει για ps3/ ps4 που είχε ελληνική μεταγλώττιση μέχρι στιγμής. Μην αναγκαστώ να παίξω όλη την επικούρα παρέα με τον Μπιμπίλα και την Καβογιάννη.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, RedPanda είπε

...

εχουμε δει το press pack που μας εστειλαν πριν ανέβει το review. δεν ισχυει :)

δεν απαγορευουν καμια κριτικη για την ιστορια. απαγορευει να πεις συγκεκριμενα πραγματα για το τι συμβαινει στην ιστορια. προφανως κ το κανουν αυτο, σε review που βγαινει πριν το Launch ενος τιτλου. εχω πολλα press packs να μου εχουν ερθει με τετοιες ρητρες, standard της βιομηχανιας ειναι. Επιτρεπεται να πεις οτι θες μετα την κυκλοφορία του τιτλου, που ειναι κ λογικο.
Αλλιως θα βγει ενας εξυπνακιας clickbaiter, θα κανει spoil το μισο παιχνιδι κ αυτο θα γραφτει σε ολα τα insomnia του πλανητη πριν νυχτωσει. Ασε, καλες ειναι αυτες οι ρήτρες, σωζουν πολλους που δε θελουν να τους χαλανε την έκπληξη FB warriors του μεσονυχτίου ;) 

  

8 ώρες πριν, ilos είπε

Η "ελληνική" έκδοση περιέχει και τις άλλες γλώσσες σωστά? Τουλάχιστον αυτό συμβαίνει σε ότι game έχω αγοράσει για ps3/ ps4 που είχε ελληνική μεταγλώττιση μέχρι στιγμής. Μην αναγκαστώ να παίξω όλη την επικούρα παρέα με τον Μπιμπίλα και την Καβογιάννη.😁

ναι εχει και Αγγλικά σιγουρα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα review που έχουν βγει ειναι από ολόκληρο το game όχι μόνο από το πρώτο μισό. Απλά η σονυ δεν τους αφήνει να πουν σποιλερ στα review τους. Έχω δει πόσα review και όλοι μιλάνε για ολόκληρο το game. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Lar_el είπε

Για όποιον ενδιαφέρεται το Public έχει την συλλεκτική του The Last of Us διαθεσιμη για παραγγελία. 

https://www.public.gr/product/the-last-of-us-part-ii-collectors-edition-ps4-game/prod10232087pp/

εξαντλημενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Fulgore είπε

εξαντλημενη

Eντυπωσιακο δεν προλαβαινουν να εμφανιστουν .

Εγω διαβασα οτι  οι προπαραγγελιες ολων των εκδοσεων εχουν σημειωσει ρεκορ στην Ελληνικη αγορα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντάζομαι ειναι κάτι λίγα κομμάτια από αυτους που διαβασαν τα Leaks και ακυρωσαν προπαραγγελίες. έτσι βρήκα και εγώ πριν λίγες μέρες από το πλαίσιο και κατάφερα να κλείσω ένα κομμάτι. από όσο ξέρω ο γερμανός θα φέρει κάποια κομμάτια αλλά δεν έχει ανοιξει ακομα την επιλογή προπαραγγελίας. όποιος θέλει ας ρίχνει μια ματια που και που.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είμαστε στην τελική εβδομάδα πριν την επίσημη κυκλοφορία. Έχουν κυκλοφορήσει ήδη reviews και ίσως να υπάρξουν και καραμπινάτα spoilers. 

Παρακαλώ την συνεργασία όλων για να μείνει αυστηρά on-topic το νήμα και καθαρό από spoilers και ανούσιες κόντρες. 

⚠️Προσοχή ⚠️ Ειδικά για αυτή τη βδομάδα εισέρχεστε στο νήμα με δική σας ευθύνη. Θα παρακολουθούμε reports για διαγραφή προβληματικών μηνυμάτων, αλλά σε μια δουλειά που κάνουμε αποκλειστικά εθελοντικά και στον ελεύθερο χρόνο μας είναι πρακτικά αδύνατον να είμαστε άμεσα αποκρίσιμοι 24/7.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...