Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Γρηγορο πιστολι! Ησουν πολυ πριν απο μενα στο παρτ 1 οταν σε ρωτησα και το τελειωσαμε μαζι.

Η αλήθεια είναι οτι το έκαψα λίγο αλλα με πίεζε και ο χρόνος για το part 2, έριξα κάτι ωραία σερί το βράδυ. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενω με ενδιαφερει η σειρα, εχω μεινει στο 1ο στην φαση που βρισκονται μεταξυ τους οι πρωταγωνιστες. Λογικα γινεται ενδιαφερον πιο μετα, απλα αργησε να παρει μπρος το 1ο. Θα τσιμπησω το 2ο σε καμια εκπτωσουλα

  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ενω με ενδιαφερει η σειρα, εχω μεινει στο 1ο στην φαση που βρισκονται μεταξυ τους οι πρωταγωνιστες. Λογικα γινεται ενδιαφερον πιο μετα, απλα αργησε να παρει μπρος το 1ο. Θα τσιμπησω το 2ο σε καμια εκπτωσουλα

Δεν πρεπει να σε ενδιαφερει και παρα πολυ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα κανένα τρίωρο παιδιά. Τι παιχνιδαρα είναι αυτη?? 

Η ατμόσφαιρα ειδικά top notch. 

Σε λεπτομέρειες δεν μπαίνω! 

Συνεχίζουμε το βράδυ! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κατι μερη που δεν τα εχουν δειξει στα βιντεακια που ειναι εντυπωσιακα.

Εσωτερικοι και εξωτερικοι χωροι..

Αυτο το film grain να μην ειχε τοσο εντονο και θα ηταν 11/10.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, optimus prime είπε

 

Αυτο το film grain να μην ειχε τοσο εντονο και θα ηταν 11/10.

Ελπιζω να δωσουν την επιλογη για απενεργοποιηση , αν και καταλαβαινω πως ειναι σκηνοθετικη επιλογη καθως υποβοηθα την ολη ατμοσφαιρα και την αισθητικη του  game .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα συμφωνησω για το film grain. Θα το προτιμούσα πιο καθαρό. Η ατμόσφαιρα ετσι κι αλλιως ειναι τερματισμενη. Με το μαχαιρι την κόβεις..

Επεξ/σία από kostiger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτο! Δεν ακύρωσα παραγγελία από gamestation που έλεγαν σε άλλο μέλος ότι δεν θα έχουν νωρίτερα το παιχνίδι και τελικά το έστειλαν εχθές το απόγευμα και το παρέλαβα το μεσημέρι. Η κόπια που πήρα δεν έχει την ελληνική σημαία απ'έξω αλλά έχει κανονικά μεταγλώττιση για όποιον ενδιαφέρεται και εάν το επιλέξει κάποιος απλά αντιγράφει 1-2 giga επιπλέον από το δισκάκι. Η έκδοση είναι CUSA-10249. Το άλλο ευχάριστο είναι ότι μπορώ να έχω το μενού στα αγγλικά και υπότιτλους στα Ελληνικά σε αντίθεση με το death stranding που έπαιξα πρόσφατο και κάποια στιγμή τα γύρισα όλα στα αγγλικά γιατί μου την έσπαγε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες παει τοσος καιρος που εχω παιξει το πρωτο που δεν το θυμαμε καλα.βεβαια θυμαμε καποιες σκηνες .

Προτεινετε πριν παιξω το part 2 να το ξαναπαιξω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Ελπιζω να δωσουν την επιλογη για απενεργοποιηση , αν και καταλαβαινω πως ειναι σκηνοθετικη επιλογη καθως υποβοηθα την ολη ατμοσφαιρα και την αισθητικη του  game .

Ναι αλλα το παρακαναν στο film grain και χαλαει ολη την ατμοσφαιρα μονο cinematic feel δεν ειναι αυτο.. Το απεχθανομαι στα παιχνιδια οπως τις περισσοτερες φορες και το chromatic aberration που ειναι ασχημα implemented.. Δεν ειναι ταινια να θες cinematic look φτιαχνεις τα γραφικα για να πας να τα λερωσεις με κοκκο μετα..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Ρε παιδες παει τοσος καιρος που εχω παιξει το πρωτο που δεν το θυμαμε καλα.βεβαια θυμαμε καποιες σκηνες .

Προτεινετε πριν παιξω το part 2 να το ξαναπαιξω; 

Εγω θα προτεινα αν δεν βιαζεσαι να παιξεις το 2 ναι, αξίζει 100% αλλα παντα μπορεις να δεις κανενα recap/the story so far στο yt, εχει μερικα αρκετα detailed τα οποια ειδα και εγω παροτι το τερμάτισα χτες γιατι ειχα καποια κενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...