Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

To thread θα ξανα-ανοίγει.

Λάβετε υπόψιν τις συστάσεις στο pinned μήνυμα, συζητείστε σε ήπιους τόνους, πάνω στο ίδιο το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

''METACRITIC IMPOSE DELAY ON USER REVIEWS TO PREVENT REVIEW BOMBING''..

https://www.keengamer.com/articles/news/metacritic-impose-delay-on-user-reviews-to-prevent-review-bombing/

Επεξ/σία από kostiger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει - αυτό θα κάνει delay to inevitable.

Απλώς θα καθυστερεί το όποιο review bombing, είναι να γίνει σε όποιο game είναι να γίνει.

Δεν ξέρω - πιστεύω ότι χρειάζεται σύνδεση με τα gaming services, για να φαίνεται η κατοχή, το playtime κτλ.

Ότι γίνεται στο Steam δηλαδή.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Venerable είπε

Εντάξει - αυτό θα κάνει delay to inevitable.

Απλώς θα καθυστερεί το όποιο review bombing, είναι να γίνει σε όποιο game είναι να γίνει.

Δεν ξέρω - πιστεύω ότι χρειάζεται σύνδεση με τα gaming services, για να φαίνεται η κατοχή, το playtime κτλ.

Ότι γίνεται στο Steam δηλαδή.

Τα API υπάρχουν, οπότε το κόβω αρκετά εφικτό. Σε αυτό το θέμα πάντως, το Steam είναι αιώνες μπροστά από τα -πολύ απλοϊκά- store των δύο κονσολών (όπου αρκεί μόνο η αγορά του τίτλου για να βάζεις κάποια αστέρια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kosmsamo είπε

Τα API υπάρχουν, οπότε το κόβω αρκετά εφικτό. Σε αυτό το θέμα πάντως, το Steam είναι αιώνες μπροστά από τα -πολύ απλοϊκά- store των δύο κονσολών (όπου αρκεί μόνο η αγορά του τίτλου για να βάζεις κάποια αστέρια).

Στο xbox μέσω PC (τουλάχιστον) γράφεις αν θες και μικρό σχολιασμό - πριν το αστέρωμα.

Εγώ πάντως δεν αναφέρομαι εκεί.

Αναφέρομαι στο να κάνεις login στο metacritic με το psn account σου, να αντλεί δεδομένα και με βάση αυτό να σχολιάζεις αν έχεις τουλάχιστον το game.

Όπως γίνεται με πολλά site δηλαδή (login with facebook, google κτλ φάση). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βαζω το review του Yahtzee σε spoiler καθως περιεχει.... spoilers....

Spoiler

 

Yποψιν  οτι ουτε το 1ο του αρεσε οποτε καταλαβαινετε τι θα λεει για το 2ο.

Επεξ/σία από dekulinkgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους,

βρίσκομαι στο σημείο όπου 

Spoiler

μαθαίνουμε οτι ο πατέρας της Αbby ηταν ο αρχιγιατρός που είχε σκοτώσει ο Joel στο νοσοκομείο

Ουσιαστικά τώρα ξεκινάει ο μεγάλος χαμός για τον οποίο συζητάνε όλοι?

Έχει πολύ δρόμο ακόμα?

Επεξ/σία από AntonisKo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είσαι λίγο μετά τα μισά, ναί έχεις μπόλικο δρόμο ακόμα.

Το καλύτερο είναι να βάζεις στο Youtube τον Joel που παίζει στη κιθάρα το Future days, και από κάτω να γράφουν spoilers για το Red Dead Redemption 2.

Αποφεύγαμε τα βίντεο όπως ο διάολος το λιβάνι για να μήν φάμε spoiler για το Last of Us και την φάγαμε για το Red Dead.

Πφφφφφφφφφφφφφφ

  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, AntonisKo said:

Καλησπέρα σε όλους,

βρίσκομαι στο σημείο όπου 

  Reveal hidden contents

μαθαίνουμε οτι ο πατέρας της Αbby ηταν ο αρχιγιατρός που είχε σκοτώσει ο Joel στο νοσοκομείο

Ουσιαστικά τώρα ξεκινάει ο μεγάλος χαμός για τον οποίο συζητάνε όλοι?

Έχει πολύ δρόμο ακόμα?

Έχεις περάσει ήδη δυο χαμούς (αρχή και μέση περίπου) μη φοβάσαι τίποτα 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω απλά να πω ότι στο συγκεκριμένο τοπικ έχω φάει από πολλά ποστ ό,τι spoiler υπάρχει για RDR2 το οποίο και δεν έχω παίξει ακόμα. 

Το ότι κάποια από αυτά είναι σε spoiler tags δεν λέει τίποτα. Τα spoiler tags στο thread για το last of us είναι εκεί για να προστατεψουν τον κόσμο για το last of us. Αν τα ανοίξω σημαίνει ότι έχω παίξει πλέον το last of us ή δεν μ' ενδιαφέρει αν γίνω spoil για το last of us. Εφόσον κάνετε spoil για οποιοδήποτε άλλο παιχνίδι/ταινία, θα έπρεπε να έχετε ανάλογο σχόλιο πριν το spoiler tag για να προστατέψετε τον κόσμο. Τα προφανή δηλαδή λέμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Babis_allos είπε

Θέλω απλά να πω ότι στο συγκεκριμένο τοπικ έχω φάει από πολλά ποστ ό,τι spoiler υπάρχει για RDR2 το οποίο και δεν έχω παίξει ακόμα. 

Το ότι κάποια από αυτά είναι σε spoiler tags δεν λέει τίποτα. Τα spoiler tags στο thread για το last of us είναι εκεί για να προστατεψουν τον κόσμο για το last of us. Αν τα ανοίξω σημαίνει ότι έχω παίξει πλέον το last of us ή δεν μ' ενδιαφέρει αν γίνω spoil για το last of us. Εφόσον κάνετε spoil για οποιοδήποτε άλλο παιχνίδι/ταινία, θα έπρεπε να έχετε ανάλογο σχόλιο πριν το spoiler tag για να προστατέψετε τον κόσμο. Τα προφανή δηλαδή λέμε. 

Έχεις δίκιο σε αυτό, εγώ πάντως όταν έγραψα σπόιλερ για το rdr2+1 το ανέφερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις ιχνος ειρωνειας και χωρις να θελω να σε ταραξω το ξερεις οτι εχουν περασει σχεδον 2 χρονια απο την κυκλοφορια του rdr2??Αν ηθελες να γλυτωσεις τα σποιλερ καλυτερα να τσιμπαγες αυτο και θα σου ερχοταν και πιο φθηνα το παιχνιδι αυτο, απο οτι το last of us 2 που ειναι full price.To θεωρω αφελες να περιμενεις καποιος να βαζει σποιλερ για ενα παιχνιδι που ειναι σχεδον 2 χρονων...

Btw ουτε εγω εχω παιξει ακομη το rdr2..Αλλα δεν καθομαι να την λεω στον κοσμο γιατι δεν εβαλε σποιλερ για ενα παιχνιδι που ειναι σχεδον 2 χρονων και ουτε ο κοσμος καθεται να λεει ααα κατσε υπαρχουν και αυτοι που δεν το εχουν παιξει κατσε να βαλω σποιλερ.Αν παμε με αυτο το σκεπτικο θα επρεπε να βαζουμε σποιλερ για οτι παιχνιδι εχει κυκλοφορησει εκει εξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λίγο grey zone η κουβέντα για το RDR2.

Δεν είναι τόσο παλιό, μόλις κυκλοφόρησε για PC, οπότε νομίζω θέλει λίγη προσοχή για κάνα δύο χρονάκια ακόμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...