Προς το περιεχόμενο

Κάπνισμα σε εσωτερικό χώρο


aranos12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

55 λεπτά πριν, Spect~ είπε

Με την ιδια λογική όμως να μην υπάρχει απαγόρευση στο παρκιγνκ και να κάνει ο καθένας οτι θέλει. Επίσης ο μαγαζάτορας να βάλει οσα τραπέζια θέλει στο πεζοδρόμιο , οπως νομίζει αυτος καλύτερα. Αποκλεισμός κοινωνικού συνολόγου και μαλακίες. Να πάει απο κτίριο σε κτίριο σαν τον spiderman

Τι σχέση έχει το πάρκινγκ και τα τραπεζάκια με αυτό που λέμε ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 369
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Όσο δεν έχεις φάει ban και με προηγούμενο account. :D

Ό,τι του φανεί του λολοστεφανή.

16 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Εχει περιοριστει...Αλλα οχι σε μεγαλο βαθμο. Και οταν ο εξυπνος ο μαγαζατορας μου βγαζει κατι γλαστρακια για τασακια με σηματακι πανω απο το κεφαλι μου μην καπνιζεται, τοτε ειναι που νευριαζω. Αυτοι φταινει πιο πολυ απο τον κοσμο. Ο πελατης ειναι απλα βλαμμενος και δεν σεβεται τιποτα. Ο αλλος ομως δεν λυπαται την δουλεια του?Που θα τον κλειναν αν εφαρμοζονταν οι νομοι? Εκει παταει ομως...Γιατι σου λεει ελα μωρε ποιος θα με καταγγειλει...Και να με καταγγειλει τι εγινε?Εχω θειο απο μεσα και ειμαι καλα...

Αυτό που λες όμως έχει δύο όψεις. Η άλλη όψη είναι εκείνη που λέει ότι έχουμε τα μαγαζιά που μας αξίζουν, όπως έχουμε τα κανάλια που μας αξίζουν, τους πολιτικούς που μας αξίζουν κ.ο.κ.

Γι' αυτό λέω ότι στην τελική το κοινό παίρνει αυτό που θέλει. Όχι για κανένα άλλο λόγο. Και ναι, αυτό εμπεριέχει και αδικίες για εκείνους που δεν το αξίζουν, but that's life. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, Pleo said:

Ό,τι του φανεί του λολοστεφανή.

Lol, έτσι έγραφε κι ο Ghost Buster σε ένα topic στις ειδήσεις και ξαφνικά μέτα από μερικές ώρες εξαφανιστηκε το account. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Lol, έτσι έγραφε κι ο Ghost Buster σε ένα topic στις ειδήσεις και ξαφνικά μέτα από μερικές ώρες εξαφανιστηκε το account. :D

Ναι και; Αυτό σε οδηγεί στο συμπέρασμα ότι εγώ έχω κάποια σχέση; Προς ενημέρωση, αυτό είναι το πρώτο και μοναδικό account που έχω ή είχα ποτέ στο insomnia.

Επεξ/σία από Pleo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όχι, απλά όσο πίστεψε κάποιος εκείνον οταν δήλωσε κάτι αντίστοιχο, άλλο τόσο πιστεύει και σένα. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να καταλάβω διαφωνείτε επι 23 σελίδες για το αν πρέπει να τηρηθεί η όχι, κάτι που είναι νόμος του κράτους; Δεν έχει σημασία τι σας αρέσει η όχι, είναι νόμος. Ουτε εμένα μου αρέσει να πληρώνω φόρους, ούτε εμένα μου αρέσει να μην πηγαίνω με 250 στην εθνική, και φυσικά θα ήθελα πάρα πολύ να πάρω φόρα και να πάω να ρίξω μια σφαλιάρα στη μάπα του γείτονα που μου έχει μπεί στο μάτι, αλλα δεν νομίζω οτι τα θέλω μου υπερβαίνουν τους νόμους του κράτους, οπότε συνήθως τους ακολουθώ..

Αν γίνει διαχωρισμός σε καταστήματα καπνιζόντων και μή , και μπαίνει κόσμος μέσα σε αυτα που επιτρέπεται, γκρινιάζοντας για κάπνα, τότε να σας δώσω το δίκιο σας. Αυτή τη στιγμή σε όλους τους κλειστούς χώρους απαγορεύεται το κάπνισμα. Όχι "αν θέλετε, και δεν έχετε και πολύ αντίρρηση , μηπως θα μπορούσατε να μην καπνίσετε εδώ. Απλά απαγορεύεται.

Επεξ/σία από papp0us
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ThReSh είπε

Όχι, απλά όσο πίστεψε κάποιος εκείνον οταν δήλωσε κάτι αντίστοιχο, άλλο τόσο πιστεύει και σένα. 😛

Δεν με απασχολεί. Κι εγώ μπορώ να ισχυριστώ ότι αυτό είναι το 20ο account σου. Γενικώς η λάσπη δεν φτουράει σε μένα. Είμαι αδιάβροχος. Αλλά η απορία σου είναι εύκολο να λυθεί. Ρώτα τους διαχειριστές αν έχεις απορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, Pleo said:

Αλλά η απορία σου είναι εύκολο να λυθεί.

Δεν υπάρχει κάποιο ερωτηματικό στα προηγούμενα posts, οπότε καμμία απορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ThReSh είπε

Δεν υπάρχει κάποιο ερωτηματικό στα προηγούμενα posts, οπότε καμμία απορία.

Ναι. Μόνο λάσπη πέταξες και τι σου φάνηκε χωρίς αποδείξεις. Γκεμπελικό αυτό.

3 λεπτά πριν, papp0us είπε

Για να καταλάβω διαφωνείτε επι 23 σελίδες για το αν πρέπει να τηρηθεί η όχι, κάτι που είναι νόμος του κράτους; Δεν έχει σημασία τι σας αρέσει η όχι, είναι νόμος. Ουτε εμένα μου αρέσει να πληρώνω φόρους, ούτε εμένα μου αρέσει να μην πηγαίνω με 250 στην εθνική, και φυσικά θα ήθελα πάρα πολύ να πάρω φόρα και να πάω να ρίξω μια σφαλιάρα στη μάπα του γείτονα που μου έχει μπεί στο μάτι, αλλα δεν νομίζω οτι τα θέλω μου υπερβαίνουν τους νόμους του κράτους, οπότε συνήθως τους ακολουθώ..

Συνήθως; 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, papp0us είπε

Για να καταλάβω διαφωνείτε επι 23 σελίδες για το αν πρέπει να τηρηθεί η όχι, κάτι που είναι νόμος του κράτους;

οχι...

βασικα να σου πω το εξης... σε καποια παραδειγματα ο ενας μιλαει για μαυρους σε καποιο αλλο ο αλλος για τον σπαιντερμαν...  σε θεμα για το καπνισμα σε εσωτερικο χωρο

φανταζομαι οι λογικοι πηγαινουν σε μαγαζια που απαγορευετε και τελειωνει το θεμα..

τα υπολοιπα ειναι να'χαμε να λεγαμε

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, mp123 είπε

παλι γκρινιαζετε .πολυ μιζερια. ειναι απλο μην πατε εκει που καπνιζουν. δεν σας υποχρεωσε κανενας.

αρα να μη παμε νοσοκομειο?

17 λεπτά πριν, Donalhioy είπε

οχι...

βασικα να σου πω το εξης... σε καποια παραδειγματα ο ενας μιλαει για μαυρους σε καποιο αλλο ο αλλος για τον σπαιντερμαν...  σε θεμα για το καπνισμα σε εσωτερικο χωρο

φανταζομαι οι λογικοι πηγαινουν σε μαγαζια που απαγορευετε και τελειωνει το θεμα..

τα υπολοιπα ειναι να'χαμε να λεγαμε

σε ΟΛΑ απαγορευεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, adi32 είπε

Μα παντού καπνίζουν και μάλιστα παράνομα. 

Οπότε να κλειστουμε σπίτια μας? 

Στην Αγγλία αυτό που μου άρεσε πάντως, αν κάποιος στην παρέα καπνίζε όλοι κάθονταν όρθιοι έξω από το μαγαζί με το ποτό στο χέρι. 

42 λεπτά πριν, mp123 είπε

ειναι και αυτο μια αποψη δεν λεω.αλλα πριν πας καπνιζουν.εκτος και ανοιγεις το μαγαζι εσυ.

Οπότε αποκλείουμε όλα να μαγαζιά γιατί έστω και ένας π@@ας που είναι μέσα θα καπνίζει; Ή είναι first in first take για το αν καπνίζουν σε ένα μαγαζί ή όχι; :P :P 

Δεν έχω έχθρα με τους καπνιστές, όλοι στην οικογένεια μου καπνίζουν εκτός από μένα.
Όσο είμαι στο πατρικό, μέσα στο σπίτι κανένας δεν καπνίζει, αυτό ονομάζεται παιδεία και σεβασμός.

Ρώτα τον άλλον πριν ανάψεις το τσιγάρο αν τον ενοχλεί. Αν δεν θες να ρωτήσεις βγες έξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Billator είπε

Στην Αγγλία αυτό που μου άρεσε πάντως, αν κάποιος στην παρέα καπνίζε όλοι κάθονταν όρθιοι έξω από το μαγαζί με το ποτό στο χέρι. 

ε βεβαια οταν ειναι στη χωρα τους τα τηρουν ολα στην εντελεια, οταν ερχονται ελλαδα ομως για διακοπες τα κανουν ολα που***να σου λεει παμε στους γυφτους τους ελληνες εκει επιτρεπονται ολα και φυσικα πως να μην επιτρεποντε κοιτα κατι αποψεις εδω μεσα και θα καταλαβεις,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/12/2016 στις 1:44 ΜΜ, mrfan είπε

Δεν έχει σημασία αν αυτοί που καπνίζουν είναι περισσότεροι ή όχι

Απλά το κάπνισμα είναι στενά συνδεδεμένο με αυτά που κάνουμε όταν βγαίνουμε έξω

Με τον καφέ, θα καπνίσεις.

Με το ποτό, θα καπνίσεις.

Μετά το φαγητό ή κατά την διάρκεια, θα καπνίσεις.

Δεν νομίζω να είδε ποτέ κανένας από εσάς άνθρωπο να καπνίζει στο γυμναστήριο, στο σούπερ, στην δουλειά

Ακόμα και αν καπνίζει το 10 % , η κατάσταση στα μαγαζιά δεν θα αλλάξει

Και φυσικά τα μαγαζιά τα συμφέρει να καπνίζεις διότι ανεβάζουν την κατανάλωση.

Αν σου πω να πας έξω για τσιγάρο και σε κόβω απ το ποτό σου, δεν θα πιεις και τόσο πολύ

Η λύση είναι ένας καλός εξαερισμός. Δεν λέω ότι δεν θα μυρίζει αλλά θα μειωθεί αισθητά η μυρωδιά

Δεν θα συμφωνησω μαζί , σε όλη την Β. Ευρώπη μια χαρά εχει εφαμοστεί ο νόμος και μια χαρά καταναλώνουν το αλκοόλ τους .

Πέρνουν το ποτάκι τους βγαίνουν έξω ξεχαρμανιάζουν και επιστρέφουν μεσα, και το χειμώνα μιλάμε για ψοφόκρυο ε...

Η λύση είναι πλήρης εφαρμογή του μέτρου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...