Προς το περιεχόμενο

Intel XEON CPUs Socket 771 σε Motherboards με Socket 775


skapodis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Sheogorath είπε

Προφανώς. Μαξ daily το 1.36 και μαξ σε μακρά benchmarks τα 1.45

Στα 4.5 το δικό μου το είχα μετρήσει στα 180 περίπου.

Δεν αξίζει με 190watt έχεις χ2 sandy bridge xeon και έχεις 24 πυρήνες πάρα 4 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 475
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, elgreco2000 είπε

Δεν αξίζει με 190watt έχεις χ2 sandy bridge xeon και έχεις 24 πυρήνες πάρα 4 

Αν μου τους χαρίσεις, ευχαρίστως να αλλάξω :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επί της ευκαιρίας ξέρει κανείς από hacked bios έχω μια μητρική 771 με δύο e5462 και θέλω άμα γίνεται να του προσθέσω και overclock settings ή αν δεν γίνεται από το bios με κάποιο τρόπο να κάνω overclock??????? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, elgreco2000 είπε

Επί της ευκαιρίας ξέρει κανείς από hacked bios έχω μια μητρική 771 με δύο e5462 και θέλω άμα γίνεται να του προσθέσω και overclock settings ή αν δεν γίνεται από το bios με κάποιο τρόπο να κάνω overclock??????? 

Αφού δεν αξίζει όπως λες. Συν αυτοί που έχεις είναι ήδη 1600fsb. Δεν ανεβαίνουν πολύ ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Αφού δεν αξίζει όπως λες. Συν αυτοί που έχεις είναι ήδη 1600fsb. Δεν ανεβαίνουν πολύ ακόμα.

Μωρέ το ξέρω σαν πείραμα θέλω να το κάνω άμα βάλω τον χ5460?

Και όταν είπα για τους sandy bridge δεν εννοούσα ότι έχω κιόλας και εγώ τέτοιο xeon έχω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα παιδια

Χθες μου ηρθε απο αλιεξπρες ο χ5460 και τον εβαλα στη μητρικη που ειχα (MSI την P45T-C51). Περασα modded bios απο genius239239 και ολα δουλευουν μια χαρα. Οι μνήμες είναι στα 8GB (2x2gb corsair 6400 και 2χ2gb ocz 6400) και καρτα γραφικων μια gtx 660. Το μονο που με παει πισω ειναι ο σκληρος δισκος που ειναι sata1 και θα αλλαχτει οπωσδηποτε.

Αρχικά ηθελα να ρωτησω σχετικα με τις θερμοκρασιες, κανοντας ενα stress cpu απο cpuz παει περιπου στους 70oC απ οτι βλεπω στο core temp και εχω μια ψυκτρα Zalman zm-600. Οι θερμοκρασιες ειναι φυσιολογικες;


Επισης αναγνωριζουν αυτες οι μητρικες τους pcie ssd για να εχω λειτουργικο συστημα επανω η να παω σε ssd σατα με μειωμενη αποδοση;
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, elgreco2000 είπε

Εμένα ο x5460 σαν package πάει μέχρι τα 40 επίσης απλώς πάρε κάρτα επέκτασης Sata 3 και βάλε ότι θες εγώ έτσι έκανα 

Με υδροψυξη εχεις τοσο; Μιλαμε για θερμοκρασιες idle η για φουλ χρηση του επεξεργαστη;

Παντως για τον ssd οντως ειναι πολυ πιο οικονομικη λυση η καρτα επεκτασης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εβαλα να παιξω για λιγη ωρα το counter strike και επιασε περιπου 83 ο cpu σε core temp και msi afterburner. Επισης ειχα ανοιχτο το hwmonitor και αυτο εδειξε μεχρι 71 βαθμούς. Ποιο απ ολα να λαμβανω υπόψη;;; 

Επεξ/σία από vatanen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...