Προς το περιεχόμενο

Πιο γρήγορες συνδέσεις Internet από τον ΟΤΕ σε απομακρυσμένες περιοχές της Ελλάδας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5887658765.png

 

"24αρα συνδεση"

Κοίταξε το ρουτερ σου αν κλειδώνει στα 3 ας πούμε Mbps και σε λιγότερο από ~1 Mbps upload έχεις βραχυκύκλωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε το ρουτερ σου αν κλειδώνει στα 3 ας πούμε Mbps και σε λιγότερο από ~1 Mbps upload έχεις βραχυκύκλωμα

Εχω πιασει και υψηλοτερες ταχυτητες οποτε δεν νομιζω να φταιει αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

μα δεν γινεται τιποτα που να μην επιδοτειται πλεον!!!!

τους ξενους τους νοιαζει οταν ερχονται για διακοπες να εχουν γρηγορο ιντερνετ, δεν το κανουν για μας. απλα μαζι με τον βασιλικο ποτιζεται και η γλαστρα!

Όχι τα έργα του ΟΤΕ σε μη αγροτικές περιοχές ΔΕΝ είναι επιδοτούμενα, είναι δικές του επενδύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ. ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΛΗ ΤΙΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΑ..  ΕΙΧΑ 50ΑΡΑ ΓΡΑΜΜΗ Vdsl  ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ 2ΑΡΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξερω αν μπηκαν 1800 καμπινες, κοντα στο 424 παντως που ειναι διπλα στο κεντρο δεν εχει vdsl, που τις εβαλαν τις καμπινες δηλαδη? περυσι οταν ειχα φερει οτετζη και ανοιξαμε το καφαο της γειτονιας για να αλλαξω γραμμη, γιατι ειχα συνεχομενες αποσυνδεσεις (ιντερνετ και νεκρο τηλ.) και χαμηλο συγχρονισμο, τον ειχα ρωτησει για vdsl και μου ειπε πλακα με κανεις ετσι? μη το σκεφτεσαι, σε περιοχες που δεν στεγάζονται εταιριες δυσκολα θα φερουν vdsl γιατι δεν συμφερει. 

Απο εκει και περα να μην πω για τις συνθηκες που παιζει το adsl στη συγκεκριμενη περιοχη..

Για ποιά περιοχή μιλάς; Καμπίνες έχουν μπεί όντως χιλιάδες και κάθε μέρα μπαίνουν εκατοντάδες πανελλαδικά και σίγουρα δεν έχει να κάνει μόνο με τις εταιρείες αλλά και με  την γενικότερη ζήτηση ανά περιοχή. Άλλωστε υπάρχουν και τα πακέτα με Hybrid router για τους εταιρικούς πελάτες ή για τους πιο απαιτητικούς όπου οποιοσδήποτε μπορεί να έχει ταχύτητες vdsl αρκεί να έχει κάλυψη 4G η περιοχή του...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μνημόνια μέχρι τέλους ,.. τα αξίζουμε ! Ο άλλος λέει ότι αν δεν υπήρχε ο ΟΤΕ θα είχαμε ακόμη dial up !!! Ο ανταγωνισμός έφερε τις οποίες αλλαγές αγορινα! Έχω wind 2 χρόνια σταθερά 16-17mbps , και στο πατρικό vdsl 50ara σταθερά 46-47mbps και για τους εξυπνάκηδες που θα πούνε ότι έτυχε και αν και αν. Είχα ΟΤΕ μετά ΗΟL ούτε τα μισά δεν έπιανα αλλά δεν έφταιγε ο πάροχος , έφταιγε η παλιά καλωδίωση που υπήρχε στο σπίτι . Από την στιγμή που άλλαξα καλώδια είδα τεράστια διαφορά. Μην τα ρίχνουμε όλα στον πάροχο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...