Προς το περιεχόμενο

Πιο γρήγορες συνδέσεις Internet από τον ΟΤΕ σε απομακρυσμένες περιοχές της Ελλάδας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν μπορώ να καταλάβω ούτε τον τίτλο , ούτε και το νόημα του θέματος . Πάντως την απάντηση την δίνουν οι φωτογραφίες  με δυο υπερσύγχρονα vdsl καφάο δίπλα σε , μάλλον άδεια σπίτια .

Το θέμα είναι τα μεγάλα αστικά κέντρα και όχι η κάτω ραχούλα . Στα μεγάλα κέντρα θέλεις επενδύσεις και εκεί κάνεις και πολύ πιο γρήγορα αποσβέσεις. Τώρα , απότι κατάλαβα , το vdsl στην πάνω Παναγιά, επιδοτείται από κάποιο πρόγραμμα , μυρίστηκαν ψωμί , βάλανε και το μάρκτιγκ να δουλέψει για τις νέες επενδύσεις που κάνουν με το σκάψιμο των χωραφιών και όλα εντάξει . Απόσβεση θα κάνουν ποτέ και πότε ? Για να δούμε είναι πραγματικά βιώσιμες τέτοιες επενδύσεις ή γίνονται απλά για το ΕΣΠΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Απόσβεση θα κάνουν ποτέ και πότε ? Για να δούμε είναι πραγματικά βιώσιμες τέτοιες επενδύσεις ή γίνονται απλά για το ΕΣΠΑ?

"Η επένδυση επήλθε στα €113 εκατομμύρια εκ των οποίων τα €101 εκατ. προέρχονται από εθνικούς και κοινοτικούς πόρους."

 

Για το συγκεκριμένο έργο δεν νομίζω ότι καίγονται και τόσο στον ΟΤΕ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ήταν και ο οτε και αν περιμέναμε απο τους υπόλοιπους παροχους να φτιάξουν δίκτυα ακόμα στο dialup θα ήμασταν σαν χώρα

 

πες τα ρε φίλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν γινεται τιποτα που να μην επιδοτειται πλεον!!!!

τους ξενους τους νοιαζει οταν ερχονται για διακοπες να εχουν γρηγορο ιντερνετ, δεν το κανουν για μας. απλα μαζι με τον βασιλικο ποτιζεται και η γλαστρα!

ΛΑΘΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ... και δεν εχεις καταλαβει τι ειναι Ε.Ε... ΤΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΕΠΙΔΟΤΟΥΝ... γιατι μην μου πείτε ότι  τα ηλεκτρονικα είναι της...ΙΝΤΡΑΚΟΜ!!! Ο εξοπλισμός πιθανά είναι γερμανικής/ολανδικής/ βορειο ευρωπαικής τεγνολογιας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας καλυψουν πρωτα μεσα στις πολεις!

Θεσσαλονικη δεν εχει vdsl σε πολλα σημεια

 

Έχεις δίκιο αγαπητέ. Αν δεν έχει πρώτα ολόκληρη η Θεσσαλονίκη ιντερνέτ γρήγορο πως τολμάμε να δώσουν στους χωριάτες? Ντροπή και αίσχος! 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορώ να καταλάβω ούτε τον τίτλο , ούτε και το νόημα του θέματος . Πάντως την απάντηση την δίνουν οι φωτογραφίες  με δυο υπερσύγχρονα vdsl καφάο δίπλα σε , μάλλον άδεια σπίτια .

Το θέμα είναι τα μεγάλα αστικά κέντρα και όχι η κάτω ραχούλα . Στα μεγάλα κέντρα θέλεις επενδύσεις και εκεί κάνεις και πολύ πιο γρήγορα αποσβέσεις. Τώρα , απότι κατάλαβα , το vdsl στην πάνω Παναγιά, επιδοτείται από κάποιο πρόγραμμα , μυρίστηκαν ψωμί , βάλανε και το μάρκτιγκ να δουλέψει για τις νέες επενδύσεις που κάνουν με το σκάψιμο των χωραφιών και όλα εντάξει . Απόσβεση θα κάνουν ποτέ και πότε ? Για να δούμε είναι πραγματικά βιώσιμες τέτοιες επενδύσεις ή γίνονται απλά για το ΕΣΠΑ?

 

Δηλαδή ρε συ πρωτευουσιάνε η «κάτω παναγία» όπως χαρακτηρίζεις υποτιμητικά την Ελληνική επαρχία δεν έχει δικαίωμα σε γρήγορη διασύνδεση?

 

Για τον σχολιασμό με το άδειο σπίτι μπορεί κάποιος να σκεφτεί ότι πίσω από τον φωτογράφο υπάρχουν πολλά γεμάτα σπίτια!!!!

 

Βρε ουστ κομπλεξάρες

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξερω αν μπηκαν 1800 καμπινες, κοντα στο 424 παντως που ειναι διπλα στο κεντρο δεν εχει vdsl, που τις εβαλαν τις καμπινες δηλαδη? περυσι οταν ειχα φερει οτετζη και ανοιξαμε το καφαο της γειτονιας για να αλλαξω γραμμη, γιατι ειχα συνεχομενες αποσυνδεσεις (ιντερνετ και νεκρο τηλ.) και χαμηλο συγχρονισμο, τον ειχα ρωτησει για vdsl και μου ειπε πλακα με κανεις ετσι? μη το σκεφτεσαι, σε περιοχες που δεν στεγάζονται εταιριες δυσκολα θα φερουν vdsl γιατι δεν συμφερει. 

Απο εκει και περα να μην πω για τις συνθηκες που παιζει το adsl στη συγκεκριμενη περιοχη..

Σε αυτό συμφωνώ, και 1.000.000 καμπίνες να μπουν τι σημάσια έχει αφου εγώ έχω αντί 24αρα 8 ή 9 και όλη η υπόλοιπη ευρωπη fiber to hone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5887658765.png

 

"24αρα συνδεση"

Είναι λίγο ακραία αυτά τα στατιστικά αλλά όντως υπάρχει πολλές φορές θέμα. Εμένα αν πιάσει πάνω από 7MB/s η 24αρα αρχίζω τους πανηγυρισμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λίγο ακραία αυτά τα στατιστικά αλλά όντως υπάρχει πολλές φορές θέμα. Εμένα αν πιάσει πάνω από 7MB/s η 24αρα αρχίζω τους πανηγυρισμούς.

7 MB/s δεν πιάνει ούτε η 50αρα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...