Προς το περιεχόμενο

Πιο γρήγορες συνδέσεις Internet από τον ΟΤΕ σε απομακρυσμένες περιοχές της Ελλάδας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν δεν ήταν και ο οτε και αν περιμέναμε απο τους υπόλοιπους παροχους να φτιάξουν δίκτυα ακόμα στο dialup θα ήμασταν σαν χώρα

Ο ΟΤΕ κερδισε τη Βορεια και τη Νοτια Ελλαδα

Η κεντρικη εχει παει σε αλλον παροχο

 

Βασικα αν δεν ειχαμε τον ΟΤΕ, ισως να μην ειχαμε κολησει τοτε στο ISDN και τωρα στο χαλκο  (βλέπε που κτυπιοταν στα πατωματα για FTTC όταν οι αλλοι ηθελαν FTTH)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 (βλέπε που κτυπιοταν στα πατωματα για FTTC όταν οι αλλοι ηθελαν FTTH)

 

Άλλοι (πάροχοι φαντάζομαι ότι εννοείς) ήθελαν FTTH, το οποίο θα το πλήρωνε το κράτος έτσι ώστε απλά να μισθώνουν και να το χρησιμοποιούν. 

 

Το να έβαζαν το χέρι στην τσέπη και να κάνουν πχ αυτό που κάνει η Inalan, ούτε για αστείο...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη εγω που πληρωνω για 24mbps και αντι αυτου περνω 10mbps. Επιτελους θα εχω το πληρες 24mbps ;

όχι. μην μπερδεύεις την vdsl με την adsl. Εσένα δεν θα αλλάξει τίποτα. Τα ίδια καλώδια θα χρησιμοποιείς... Αν βάλεις vdsl τότε και μόνο τότε θα σε ''κουμπώσουν'' πάνω στην οπτική ίνα για να πιάνεις τα 30 ή 50mbp/s...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

870 μέτρα απο το Κεντρο του ΟΤΕ(Σκαγιοπουλειο-Πατρα) και ακόμα περιμένουμε 30αρα..

Αδερφε μαζι! Ψηλαλωνια εγω, 24αρα adsl (ουτε λογος για vdsl) και παιζει YT στα 480p με το ζορι... (ενδεικτικο για το YT παντου τα ιδια κανει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ψιλά γράμματα στα συμβόλαια που κάνετε όλοι που λένε 'ΈΩΣ' 24mbs δεν τα βλέπετε?

 

 

Current Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]:

822 / 4396 Output Power (Up/Down) [dBm]: 12.5 / 18.5 spacer.gif Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 34.5 / 50.0

 

Μενίδι, 2 χιλιόμετρα από το κέντρο πλατεία Αγιος Βλάσης του ΟΤΕ. 50 db χαχαχαχαχα

 

Υπάρχουν βεβαία και χειρότερα, για παράδειγμα αρκετοί γείτονες μου κλειδώνουν στο 1,0-1,5 :D

 

Το τραγικό είναι ότι ακόμα και τα γραφεία του δήμου - δημοτικής αστυνομίας σε απόσταση 100-150 μετρα από τον ΟΤΕ, πιάνουν με το ζόρι 6-8mbps..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ΠΟυ ειναι αυτο φιλε;

 

Edmonton, Καναδά...

 

Ας είμασταν Καναδάς στα υπόλοιπα κι ας είχαμε ADSL/VDSL μια ζωή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι η εξαγγελία έχει μόνο πολιτικό χαρακτήρα για να μην πω τίποτα περισσότερο για..προεκλογικό. Είναι αλήθεια ότι σε αποστάσεις από μεγάλα αστικά κέντρα το ίντερνετ σέρνεται ενώ οι οπτικές ίνες έχουν καθυστερήσει τουλάχιστον 10 χρόνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...