Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο εισοδημα αλληλεγγυης


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανονικα πρεπει να πληρωθουμε, η αιτηση πχ σε μενα ηταν εγκεκριμενη ολο τον δεκεμβριο μεχρι και αρχες γεναρη, οποτε το συστημα θα πρεπει να καταβαλει την πληρωμη απο τη στιγμη που μια αιτηση βρισκοταν σε κατασταση εγκρισης. Και σε αλλο φορουμ ειχα δει οτι ειπαν σε καποιους απο το δημο που ηταν σαν και μενα οτι η αιτηση δεν γινεται Δεκεμβρη ενω κανονικα επρεπε να γινει τοτε, αλλα το Γεναρη και θα πληρωθειτε κιολας. Θα δειξει σε 2 βδομαδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μιλησα με τον λογιστη που ενημερωθηκε σχετικα με το θεμα..και μου ειπε οσοι ειχανε κανει πρωτη αιτηση τον μαιο αλλα το συστημα δεν τον ειχε αφησει να κανει νεα αιτηση τον νοεμβριο η δεκεμβριο.. αλλα τον ιανουαριο τα χρηματα θα πιστωθουνε κανονικα τελος του μηνα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα κανει για πρωτη φορα αιτηση το Δεκεμβρη.Συγκεκριμενα στις 12.

Υποθετω οτι θεωρητικα,συμφωνα με αυτα που διαβασα και εδω, αυριο θα δω 100Ε στο λογαριασμο που εδωσα και θα εχω μια καρτα με αλλα 100Ε.

Ερωτηση 1:Δε μου εχει ερθει η καρτα ακομα.Υπομονη η να κανω κατι?

Ερωτηση 2:Το υπολοιπο της καρτας θα φαινεται στο ebanking του λογαριασμου που ειχα δωσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dantε είπε

Ειχα κανει για πρωτη φορα αιτηση το Δεκεμβρη.Συγκεκριμενα στις 12.

Υποθετω οτι θεωρητικα,συμφωνα με αυτα που διαβασα και εδω, αυριο θα δω 100Ε στο λογαριασμο που εδωσα και θα εχω μια καρτα με αλλα 100Ε.

Ερωτηση 1:Δε μου εχει ερθει η καρτα ακομα.Υπομονη η να κανω κατι?

Ερωτηση 2:Το υπολοιπο της καρτας θα φαινεται στο ebanking του λογαριασμου που ειχα δωσει?

Το ΚΕΑ μπαίνει στους λογαριασμούς περίπου στις 27 - 28 κάθε μήνα . Η κάρτα από την Τράπεζα πάντα αργεί αρκετά, Υπομονή μέχρι την πληρωμή στο τέλος του μήνα θα έχει έρθει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με την επισημανση που βγαινει στο φιλοξενουμενο μελος οπου εμφανιζει οτι εχει λαθος συμπληρωμενα στοιχεια, πηγα στο κεπ και εκανα αλλαγες που εντοπισε ο υπαλληλος οτι ενδεχομενως μπλοκαρουν την αιτηση. Ωστοσο παλι μου εμφανιζει το ιδιο μυνημα. Μπορω να κανω ανακλησης της προχειρης αιτησης και να κανω καινουργια παλι ή θα με μπλοκαρει τιποτα το συστημα και δεν θα μπορω να κανω αλλη μετα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Dantε είπε

Ειχα κανει για πρωτη φορα αιτηση το Δεκεμβρη.Συγκεκριμενα στις 12.

Υποθετω οτι θεωρητικα,συμφωνα με αυτα που διαβασα και εδω, αυριο θα δω 100Ε στο λογαριασμο που εδωσα και θα εχω μια καρτα με αλλα 100Ε.

Ερωτηση 1:Δε μου εχει ερθει η καρτα ακομα.Υπομονη η να κανω κατι?

Ερωτηση 2:Το υπολοιπο της καρτας θα φαινεται στο ebanking του λογαριασμου που ειχα δωσει?

Αυριο δεν θα δεις λεφτα διοτι δεν πληρωνει αυριο το ΚΕΑ,που διαβασες οτι θα γινει αυριο πληρωμη?Στις 27-28 καθε μηνα γινονται οι πληρωμες για το ΚΕΑ.Επεσες και μεσα στις γιορτες,κανονικα μεχρι τελος του μηνα πρεπει να εχει ερθει η καρτα.Πρεπει οταν γινει η πρωτη πληρωμη να εχεις την καρτα στα χερια σου.Αυτο ισχυει με την Πειραιως τουλαχιστον,τι κανουν οι αλλες τραπεζες δεν ξερω.Η καρτα κανονικα φαινεται μεσω ebanking,ετσι θα μπορεις να δεις και το υπολοιπο-κινησεις κτλ.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, LouCi4er είπε

Αυριο δεν θα δεις λεφτα διοτι δεν πληρωνει αυριο το ΚΕΑ,που διαβασες οτι θα γινει αυριο πληρωμη?Στις 27-28 καθε μηνα γινονται οι πληρωμες για το ΚΕΑ.Επεσες και μεσα στις γιορτες,κανονικα μεχρι τελος του μηνα πρεπει να εχει ερθει η καρτα.Πρεπει οταν γινει η πρωτη πληρωμη να εχεις την καρτα στα χερια σου.Αυτο ισχυει με την Πειραιως τουλαχιστον,τι κανουν οι αλλες τραπεζες δεν ξερω.Η καρτα κανονικα φαινεται μεσω ebanking,ετσι θα μπορεις να δεις και το υπολοιπο-κινησεις κτλ.

Ετσι οπως το εγραφαν στην αιτηση,καταλαβα οτι πληρωνεσαι τοτε.

Ωραια,αρα περιμενω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά! Είχα κάνει αίτηση η οποία εγκρίθηκε τον Ιούνιο. 3 Ιανουαρίου μου ήρθε μήνυμα ότι η αίτηση μου ακυρώθηκε λόγω συμπλήρωσης εξάμηνου. Μπαίνω και βλέπω ότι σήμερα μου μπήκαν χρήματα ενώ η αίτηση έχει ακυρωθεί και δεν έχω κάνει καινούρια..Είναι λογικό ή θα βρω κανένα μπελά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου μπηκαν σημερα στο λογαριασμο τα χρηματα για πρωτη φορα,αλλα δε μου εχει ερθει η καρτα.Θελω να πιστευω οτι τα ελτα καθυστερουν οπως παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτησω κατι; αν κ εχω ανοιξει ξεχωριστο θεμα .. Αν καποιος που παιρνει ΚΕΑ ως φιλοξενουμενος (ωφελουμενος) και νοικιασει ως ποτε εχει διορια να το δηλωσει στο δημο για να βγει απ την αιτηση; Πρεπει οπωσδηποτε τον μηνα που νοικιαζει αρκει να μη βγει; η τη μερα που θα νοικιασεις / ξεκινησει το συμβολαιο να τους ενημερωσεις;
Σχετικα με το ενοικιο μπορεις να το υποβαλλεις στος taxisnet ως το τελος του επομενου μηνα, γινεται ομως αν πχ νοικιασει καποιος 20 Φεβρουαριου να δηλωσει 1;; Η αυτον το μηνα αντι για 25, 1; και ετσι στη φορολογικη του χρονου να φανει ολο το ετος.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλη REGINA, τον Ιανουάριο θα πληρωθείς ΚΑΝΟΝΙΚΑ!

ΥΓ. Κάνε οπωσδήποτε νέα αίτηση μέσα στον Ιανουάριο για να μην χάσεις τον μήνα! Εκτός αν δεν δικαιούται πλέον!

 

Φίλε NasosNk, παίρνει ο φιλοξενούμενος ΚΕΑ γιατί νόμιζα ότι δεν δικαιούται !

Επεξ/σία από GREGORYMO
Συμπληρωτικη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

13 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Φίλη REGINA, τον Ιανουάριο θα πληρωθείς ΚΑΝΟΝΙΚΑ!

ΥΓ. Κάνε οπωσδήποτε νέα αίτηση μέσα στον Ιανουάριο για να μην χάσεις τον μήνα! Εκτός αν δεν δικαιούται πλέον!

Φίλε NasosNk, παίρνει ο φιλοξενούμενος ΚΕΑ γιατί νόμιζα ότι δεν δικαιούται !

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν έχω σκοπό να κάνω νέα αίτηση διότι δουλεύω πλέον, οπότε έχω περάσει το όριο των 1200€ το εξάμηνο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Φίλη REGINA, τον Ιανουάριο θα πληρωθείς ΚΑΝΟΝΙΚΑ!

ΥΓ. Κάνε οπωσδήποτε νέα αίτηση μέσα στον Ιανουάριο για να μην χάσεις τον μήνα! Εκτός αν δεν δικαιούται πλέον!

Φίλε NasosNk, παίρνει ο φιλοξενούμενος ΚΕΑ γιατί νόμιζα ότι δεν δικαιούται !

Δεν τα παιρνει ο ιδιος αλλα ειναι ωφελουμενος, εμπλεκεται σε αιτηση. Αν νοικιασει πρεπει να φυγει απο μεσα και σε 6 μηνες να το παρει ο ιδιος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...