Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο εισοδημα αλληλεγγυης


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι δεν εχουν PIN οι προπληρωμενες λετε ρε παιδια?Εχουν κανονικα οπως ολες οι καρτες,αν θυμαμαι καλα πας στην Τραπεζα και σου δινει το PIN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 λεπτά πριν, LouCi4er είπε

Τι δεν εχουν PIN οι προπληρωμενες λετε ρε παιδια?Εχουν κανονικα οπως ολες οι καρτες,αν θυμαμαι καλα πας στην Τραπεζα και σου δινει το PIN.

Μια χαρά θυμάσαι. Φυσικά και έχουν pin. Σου το δίνει η τράπεζα, χρειάζεται να έχεις το κινητό σου μαζί γιατί σου στέλνουν ένα sms που κάτι πρέπει να κάνεις για να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Δε θυμάμαι ακριβώς τι, έχει περάσει καιρός από την τελευταία φορά που ζήτησα pin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/4/2019 στις 10:06 ΜΜ, artist1 είπε

Καλησπερα. Ξερεις κανεις αν ΟΝΤΩΣ ακυρωνεται η αιτηση του ΚΕΑ αμα δεν βγαλεις καρτα ανεργιας εντος της προθεσμιας;

Ναι συμβαινει, στην θεια μου κοπηκε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δικια μου δεν εχει και δε ζηταει κιολας.Το ειχα ρωτησει και στη τραπεζα κιολας και μου ειπε οτι ετσι ειναι αυτες.

Οποτε λογικα με τη τραπεζα παει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, Dantε είπε

Στη δικια μου δεν εχει και δε ζηταει κιολας.Το ειχα ρωτησει και στη τραπεζα κιολας και μου ειπε οτι ετσι ειναι αυτες.

Οποτε λογικα με τη τραπεζα παει.

Ποιά τράπεζα (από περιέργεια και μόνο ρωτάω);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην προπληρωμένη της ETE που μου έστειλαν έχει pin...απλά αν η συναλλαγή είναι 5-10euro (δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο είναι το ελάχιστο) δεν το ζητάει...

Αν θυμάμαι καλά, όταν πήρα την κάρτα υπήρχε χαρτί με έναν πίνακα με 10 θέσεις και σε κάθε θέση υπήρχε ένας αριθμός...μου στάλθηκε μήνυμα στο κινητο με 4 θέσεις όπου οι αριθμοί τους αποτελούν το pin της κάρτας μου...

Όσες κάρτες έχω βγάλει ποτέ δεν είχα κάποια χωρις pin...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Curi0us είπε

Μια χαρά θυμάσαι. Φυσικά και έχουν pin. Σου το δίνει η τράπεζα, χρειάζεται να έχεις το κινητό σου μαζί γιατί σου στέλνουν ένα sms που κάτι πρέπει να κάνεις για να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Δε θυμάμαι ακριβώς τι, έχει περάσει καιρός από την τελευταία φορά που ζήτησα pin.

 

Ναι κατι τετοιο θυμαμαι και εγω.Για την Πειραιως τουλαχιστον σου στελνουν την καρτα ταχυδρομικως (μονο την καρτα) και τον φακελο με το πιν τον στελνουν στο κοντινοτερο υποκαταστημα τους και πρεπει να πας εκει να στο δωσουν.Παντως πρωτη φορα ακουω καρτα χωρις πιν,οποιος την βρει εγινε μαγκας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, LouCi4er είπε

Ναι κατι τετοιο θυμαμαι και εγω.Για την Πειραιως τουλαχιστον σου στελνουν την καρτα ταχυδρομικως (μονο την καρτα) και τον φακελο με το πιν τον στελνουν στο κοντινοτερο υποκαταστημα τους και πρεπει να πας εκει να στο δωσουν.Παντως πρωτη φορα ακουω καρτα χωρις πιν,οποιος την βρει εγινε μαγκας.

Και στην Εθνική το ίδιο γινεται. Και το pin το δίνουν όπως λέει ο skoulas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω λίγο κάτι, πέρυσι ο πατέρας μου είχε δουλειά, δούλεψε 8 μήνες στον δήμο, πότε μπορούμε να κάνουμε την αίτηση για το κεα;  στην φορολογική φέτος δήλωσε το εισόδημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, panos0100 είπε

Παιδιά να ρωτήσω λίγο κάτι, πέρυσι ο πατέρας μου είχε δουλειά, δούλεψε 8 μήνες στον δήμο, πότε μπορούμε να κάνουμε την αίτηση για το κεα;  στην φορολογική φέτος δήλωσε το εισόδημα 

την τελευταια φορα που ειδα επρεπε το εισοδημα σου το τελευταιο 6μηνο να ειναι μικροτερο απο το οριο της εκαστοτε κατηγοριας. Αν δηλαδη το τελευταιο εξαμηνο εχει 6*400=2400 εισοδημα και το οριο ειναι 1800 θα μπορει  σε δυο μηνες που το εισοδημα του το τελευταιο εξαμηνο θα ειναι 1600.Δες και σε ποια κατηγορια ανηκεις στο σαιτ τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fastnq2 είπε

την τελευταια φορα που ειδα επρεπε το εισοδημα σου το τελευταιο 6μηνο να ειναι μικροτερο απο το οριο της εκαστοτε κατηγοριας. Αν δηλαδη το τελευταιο εξαμηνο εχει 6*400=2400 εισοδημα και το οριο ειναι 1800 θα μπορει  σε δυο μηνες που το εισοδημα του το τελευταιο εξαμηνο θα ειναι 1600.Δες και σε ποια κατηγορια ανηκεις στο σαιτ τους..

Δεν το καταλαβα και πολυ καλα, τελος παντων θα κοιταξω και εκει,  καλυτερα ισως να παω στον λογιστη γιατι την πρωτη φορα που το πηραμε ητανε γυρω στα 80€ τον μηνα αλλα κατι ειχε γινει μετα ειχε βρει δουλεια παλι στον δημο και παρα λιγο η εφορια να μας τα βαλει στην φορολογικη και να τα ζητησει πισω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...