Προς το περιεχόμενο

Θα πουλήσει τελικά το Nintendo Switch;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η γνωμη μου δεν εχει βαρυτητα καθως απο το 1998 και μετα ασχολουμαι μονο με pc gaming....αλλα κατα την γνωμη ενος ασχετου πιστευω οτι θα παει απατο...

 

Να εξηγησω το σκεπτικο μου ..ενος ατομου που ειναι εξω απο τον χωρο των κονσολων

 

...οποιος θελει casual gaming οπως τα νεα μικρα παιδια σημερα παιζει αυτες τις *@#* στα tablet full στο malware και τις διαφημισεις...οσοι θελουν κατι πιο mature θα πανε σε PS4 λογω οτι εχουν πεσει τα απειρα λεφτα σε μαρκετινγκ....οι αλλοι ειτε δεν εχουν λεφτα να πανε τα παιδια τους στο παιδικο σταθμο και δεν ξερουν πως να τα βγαλουν περα ή δεν ασχοληθηκαν ποτε με gaming ή εχουν μπει στο μικροβιο του pcgaming (οπως και εγω απο μικρος)

Και όσοι θέλουν πιο παιχνίδια που θα πάνε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 229
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδώ παιδιά οι σκέψεις μου από τον Νοέμβρη μέχρι σήμερα για το switch.. Προσπαθώ να είμαι όσο πιο αντικειμενικός σαν Ninty fan και δυστυχώς διέγνωσα τα προβλήματα από τον Νοέμβρη ήδη...

 

Θα χαρώ να διαβάσω και τις δικές σας!

 

(Δεν έχω καμία σχέση με το εν λόγω site είμαι απλός χρήστης - απλώς επειδή γράφω σεντόνια δεν έχουν νόημα εδώ όπως και να κάνω copy paste στο forum)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερο το switch εχουν να βγουν τα επομενα χρονια παρα πολλα παιχνιδια!! :) χαμος!! απο τοσους πολλους τιτλους!! θα βγει και φιφα με γραφικα οπως του ps3!!!!!!  :) γραφικαρες η κονσολα <τα android τα δυπιρινα ο επεξεργαστης τα σκιζει!!.... :) )και τα αξεσουαρ και η κονσολα τιμη τζαμπα!!!!!!!!!! :) σιγουρη αγορα πρωτη μερα!!!!! :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερο το switch εχουν να βγουν τα επομενα χρονια παρα πολλα παιχνιδια!! :) χαμος!! απο τοσους πολλους τιτλους!! θα βγει και φιφα με γραφικα οπως του ps3!!!!!!   :) γραφικαρες η κονσολα <τα android τα δυπιρινα ο επεξεργαστης τα σκιζει!!.... :) )και τα αξεσουαρ και η κονσολα τιμη τζαμπα!!!!!!!!!! :) σιγουρη αγορα πρωτη μερα!!!!! :) :)

 

Τα λάθη της Nintendo είναι αλλού και όχι αυτά που γράφεις. (εκτός των τιμών)

 

Άλλωστε είδαμε τι ps3 έπαιρνες βόλτα με το σκύλο ε? Vita τον φώναζες τον σκύλο ή PSP? γκουχ, γκουχ,...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα είναι να βγάζει τέτοια παιχνίδια,άστο..Με αυτό πχ εδώ δε πάει πουθενά..το βλέπει ο παλιός mario και κλαίει..

 

όμως ένα τέτοιο zelda θα το έπαιζα <3

16112527_1297936223602372_75706434739250

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς καμιά υποτίμηση προς την Nintendo και τι έχει προσφέρει στον gaming κόσμο εδώ και δεκαετίες ολόκληρες, θεωρώ ότι κάποιος σοβαρός gamer θα δώσει άνετα ένα 100αρι έξτρα για να πάρει το νέο XBOX (progect Scorpio). Στην τελική και πολύ περισσότερα games θα έχει αλλά και θα είναι και έξι φορές δυνατότερο (6TF vs 1TF).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η Nintendo έβγαζε δυνατές κονσόλες και μάλιστα το N64 ήταν δυνατότερο απ'το ps1 και το gamecube ήταν δυνατότερο απ'το ps2. Εχασε τις μάχες για λάθος επιλογές εκείνες τις γενιές (catridge αντί για CD, ειδικά δισκάκια αντί για DVD, όλα να έχουν ελάχιστη χωρητικότητα για την εποχή).

 

Από το wii και μετά άλλαξε πρακτική και τώρα ακόμα κυνηγά το φάντασμα του wii ελπίζοντας σε παρόμοια επιτυχία. Τότε όμως ήταν άλλες εποχές, πλέον οι casual gamers που αγόραζαν wii για τα σπορ, τα ζούμπα και τα τραγούδια έχουν smart phone να περνούν την ώρα τους.

 

Δεν τίθεται θέμα ανταγωνισμού, δεν απευθύνεται σε σκληροπυρηνικούς gamers και για ένα γονιό που θέλει κάτι για τα παιδιά υπάρχει ήδη το 3DS. Wii δεν ξανασυμβαίνει, αν και ακόμα και τότε έπρεπε η Nintendo να καταλάβει πως ήταν πλασματική η επιτυχία του.

 

Κρίμα, γιατί η βιομηχανία χρειάζεται ανταγωνισμό, χρειάζεται τη Nintendo, αλλά η Nintendo δεν διαβάζει τα σημεία των καιρών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και για μενα ηταν αγορα day one ,μαλλον θα περιμενω να κυκλοφορησει κανα 6 μηνο στην αγορα και ισως το παρω και μεταχειρισμενο ,μεχρι τωρα ειχα καθε γενια κονσολας αλλα θα παω πασο.θεωρω λαθος την συγκριση με late prices κονσολων και το τσουβαλιασμα με τα ταμπλετ που του χρεωνεται ανευ πραγματικης δοκιμης.ως καταναλωτες ωφειλουμε να επικροτουμε τον καθε ανταγωνισμο.Ο λογος που για μενα δεν αποτελει αμεση αγορα ειναι οτι ακομα να ξεκαθαρισει το launch titles χρονοδιαγραμμα. Υ.Γ δεν θεωρω οτι μπορει να χαρακτηριστει αυτο ως διαδοχος του 3ds αλλα υβριδιο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως παιδια δεν θα πουλησει. Σιγουρα θα εχει το κοινο του, απλα θα ειναι πολυ μικρο. Δυο βασικοι λογοι

 

- Δεν εχει τιτλους οπως Uncharted 4, gta, halo, gears of wars, tomb raider, need for speed, Fifa, Pro και γενικα ολα τα καλα γνωστα που ολοι αγαπαμε (Ποιος δεν εχει λιωσει το κορμι του στο gta και στο pro?)

 

- H τιμη του. Σε αυτη την τιμη, παιρνω PS4 που μου κανει ολα τα παραπανω. Εχει καλυτερα γραφικα και χεστηκα για την φορητοτητα. Θελω κοσνολα για το σαλονι. Αν ηθελα να το βαζω στην σχολικη την τσαντα, παιρνω και tablet

εχει mario, zelda, pokemon και αλλα, το εχουμε ξαναπει δεν ειναι το προβλημα τα παιχνιδια, καθε κονσολα εχει τα δικα της, το προβλημα ειναι αλλου

 

και η συγκεκριμενη κονσολα ειναι ΚΑΙ φορητη, τωρα εσενα εαν δεν σου αρεσει δεν σημενει οτι χαλασε και ο κοσμος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει λόγος να απαντάς στο troll.

Εμενα ειπες τρολλ?? γιατι ειπα την αληθεια?? οτι το switch θα σκισει!!! :) Παντως να ξερεις οτι αν δεν το αγορασεις πρωτη μερα εσυ θα χασεις!! :) ειναι και σε τιμη ευκαιριας η κονσολα!!! :) και τα παιχνιδια ειναι παρα πολλα!!!! και τζαμπα!!!! :)  μονο αυτο το παιχνιδι δεν θα βγει στο switch  αλλα να μην στεναχωριομαστε θα βγουν ολα τα αλλα....  :) .... super-troll-islands-usa.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει mario, zelda, pokemon και αλλα, το εχουμε ξαναπει δεν ειναι το προβλημα τα παιχνιδια, καθε κονσολα εχει τα δικα της, το προβλημα ειναι αλλου

 

και η συγκεκριμενη κονσολα ειναι ΚΑΙ φορητη, τωρα εσενα εαν δεν σου αρεσει δεν σημενει οτι χαλασε και ο κοσμος

 

 

 

Ειμαι κακος αν πω το πολυ λογικο? Αν θελω φορητοτητα παιρνω tablet που παιζω παιχνιδια και μπαινω και στο internet.

 

 

για τελευταια φορα θα κανω μια προσπαθεια να συννενοηθω μαζι σου.

το switch ειναι κονσολα οχι wannabe PC, προοριζεται να καλυψει αναγκες gaming και μονο.

 

1. Δεν ειπα ποτε οτι θα σπασει ταμεια, αλλα οτι ειναι ενδιαφερουσα προταση, ειδικα μετα την αποτυχια του wii u. Το οτι ο ελληνας βγαινει και προδιαγράφει (αρνητικα-"απατο") την πορεια ενος προιοντος, βασει της καταστασης στην ελλαδα, που δεν εχει καν κυκλοφορήσει ειναι σύνηθες φαινομενο...

2. Παιχνιδαρες ξερεις οτι δεν εχει μονο η sony και η microsoft σωστα;... (να μας λειπουν παιχνιδαρες τυπου fifa- pro Νουμερο 124, assasins Νουμερο 45, Cod και battlefield Νουμερο 48 κτλ)

3. Αυτος που θα θελει να μπει ιντερνετ η youtube η οτιδηποτε δεν νομιζω να περιμενει να το κανει απο μια κονσολα...ας σοβαρευτουμε... υπαρχουν κινητα,ταμπλετ,pc κτλ γι αυτη τη χρηση.

 

Δεν ειναι θεμα να συννενοηθεις μαζι μου. Ειναι θεμα να βγαλλεις τις παροπιδες και να δεχτεις πως καποιος αλλως το βλεπει διαφορετικα απο σενα. Στην προκειμενη ειμαι εγω που σου εξηγω πως το βλεπω και δεν νομιζω να ειμαι ο μονος. Τσακα τσακα μια ερωτηση που εκανα στην κοπελα μου και ως δια μαγειας μου απαντησε τα ιδια!

 

1) Εγω δεν ειπα οτι θα παει απατο. Εγω ειπα πως δεν θα σπασει τα ταμεια. Δεν ειπα οτι θα μεινει στο ραφι. Ειπα οτι μιλαει σε συγκεκριμενο κοινο και πως δεν θα ποδοπατιουνται να το παρουν.

 

Δεν ειπα πως ειμαι κατα της Nintendo, ουτε οτι δεν την σεβομαι σαν εταιρια. Δεν σου ειπα πως δεν θα επαιρνα προϊον της. Σου λεω τι θα ηθελα να δινει για να παρω προϊον της. Σου ειπα τι παιζει στην αγορα αυτη την στιγμη και τι δινουν στα ιδια λεφτα οι αντιπαλοι

 

2) Τωρα εσυ μιλας επι προσωπικου. Επειδη εσενα δεν σου αρεσει το Pro και το Gta δεν σημαινει πως δεν υπαρχουν γενιες που μεγαλωσαν με Pro και με gta και ποιο συγκεκριμενα εγω (Gta, Need for Speed) και θυμαμαι χιλιαδες ωρες καψιμο και με παρεεες και φιλους.

 

3) Και ομως κανεις λαθος. Με την ιδια λογικη το κινητο πρεπει να παιρνει μονο τηλεφωνο και η τηλεοραση πρεπει να δειχνει μονο τηλεοραση. Ζεις στην εποχη του Internet. Πλεον ποια ειμαστε συνδεδεμενοι στο Internet 24 ωρες το 24ωρο απο pc, laptop, tablet, κινητο, τηλεοραση, κονσολα και γενικα οτι πιασεις και αγγιξεις, εχει προσβαση στο internet και ενα Youtube. Μεχρι και τα ψυγεια.

 

Η λογικη ειμαι μονο κονσολα και παιζω Mario, ειναι εκτως εποχης. Αυτα τα ειχα στο δημοτικο με το πρωτο Playstation (PSX). Στην σημερα εποχη η κονσολα παιζει και ταινιες 4k οπως και το κινητο βλεπει βιντεακια στο Youtube.

 

Επισεις συμφερει γιατι αγοραζοντας ενα xbox scorpio γλυτωνω και την αγορα ενως 4k player. Eπισεις ξερεις τι μου δινει ενα scorpio και ενα ps4? VR. Αν η Nintendo ηθελε να πουλησει augmented reality με το pokemon go, τα αντιπαλα στρατοπεδα σε βαζουν για τα καλα μεσα στο παιχνιδι!

 

Δεν λεω πως ειναι κακο να υπαρχουν εναλλακτικες αλλα οταν βγαζεις κατι εκτως εποχης και σε τετοια τιμη μην περιμενεις ουρες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκει που θα τραβαμε τα μαλλια μας ειναι εαν κανει καμια μαλαγανια η nintendo και βγαλει κανενα new switch μιας και ειναι της μοδας (βλεπε new 3ds, ps4 pro, xbox one s)

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο!! Μετά από 1,5 η έστω βαριά 2 χρονάκια θα σου πετάξει new switch αν θες να παίζεις σε fullhd zelda και να τρέχεις τα καινούργια παιχνίδια. Μιλάμε για την εταιρία που έβγαλε 4 ds και 3 3ds, στο switch θα κολλήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wii U νουμερο 2! Η κονσολα εχει αποτυχει πριν καν βγει στην αγορα..Με αυτα τα specs με 5 μονο τιτλους που θα κυκλοφορησουν στο λανσαρισμα της κονσολας που πας ρε Nintendo; Που ειναι τα third partys ρε Nintendo;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...