Προς το περιεχόμενο

Θα πουλήσει τελικά το Nintendo Switch;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή παρουσίαση, με μία έλλειψη: ΔΕΝ ξέρουμε τα hardware specs της νέας κονσόλας. Και αυτό για πολλούς χρήστες είναι πολύ σημαντικό. Και όχι τυχαία, η Nintendo δεν αποκαλύπτει τις δυνατότητες του hardware. Υποθέτω ότι θα πιάνει τα 1080p όταν οι άλλο πάνε για 4Κ έστω και με upscaling; Μια ιδέα για τις δυνατότητες του νέου Nintendo είναι το γεγονός ότι το Skyrim είναι η απλή, όχι η remastered έκδοση... Όσον αφορά την παρουσίαση της εταιρείας κάποια παιχνίδια είναι επικά (σωστά μαντέψατε, Mario, Zelda) κάποια άλλα επιεικώς γελοία. Και τι να πω για το βλακώδες HD Rumble... Μακάρι να πετύχει η Nintendo, αλλά δεν το βλέπω.

Και; τι σχεση εχουν τα spec; εχει καταντισει τραγικη αυτη η λαγνεια για νουμερα που μεταφερθηκε απο τα pc στις κονσολες... ολα τα πιτσιρικια (κυριως) που νομιζουν οτι κανουν κατι βγαζοντας 5 fps παραπανω απο τον διπλανο τους και χαιρονται, ας κατσουν στα pc τους να παιζουν με αριθμους και pixels... εδω μιλαμε για gaming, παιχνιδια αυτα καθ'αυτα, οχι για αριθμολαγνεια, ολοι αυτοι επιδιδωνται σε καποιο αλλο χομπι, σιγουρα οχι το gaming παντως.

 

Μα δεν αποσκοπει με το switch να χτυπησει τους 2 μεγαλους, ποιους 2 θα μου πεις...ενας ειναι και ο αλλος ακολουθει, αλλα στοχευει στο gaming, ειναι καθαρα παιχνιδομηχανη και οχι στο να γινει pc.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 229
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω σχεδον ολους τους τιτλους στο Wii U, οταν ειδα την παρουσιαση με τα νεα παιχνιδια και την κυκλοφορια του Switch ειπα οτι απλα βαλανε τα παιχνιδια του Wii U μαζι με τα extra paid content σε μερικα οπως Mario Kart Deluxe- Fast racing RMX κ.α !!! Απο αυτα που ειδα και ξερωντας τις τιμες στα περιφερειακα για το ρημαδι το Switch ο καθε υποψηφιος που θελει να το αποκτησει στο release θελει 340Ε + κανενα 80Ε αν γουσταρει το pro controller και οχι το μικροσκοπικα κουμπακια κτλ (που ειναι για κινεζακια και οχι για ελληνες που τρωνε 2-3 πιτογυρα για βραδυ!!!) παμε στα 420Ε βαλε και κανενα τιτλο αν δεν εχει στο Bundle κανενα Demo game οπως στο Wii u αλα Nintendoland +60 παμε στα 480Ε !!! Με αυτα τα λεφτα εχεις απειρες επιλογες και για φορητο και για κονσολα και σε καλυτερη αναλυση αφου τωρα ποια θελει και η Nintendo ακολουθησει το δρομο του Paid-Online. Αμα στο Switch den ριξει τιμες στα παιχνιδια και γενικα το online του ειναι πολυ ακριβο θα παει Α-Π-Α-Τ-Ο δυστηχως !!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω απογοητευτηκα εντελως. Η nintendo  δεν ξερω αλλα καπου το εχει χασει νομιζω προσπαθει πολυ και δεν της βγαινει

 

εγω ειμαι της αποψης οτι δεν πρεπει να μπει στη διαδικασια να επιχειρηματολογησει καποιος για μια νεα κονσολα για να σε πείσει να την αγορασεις πρεπει να το δεις και να το θες

 

ειχα ολες της κονσολες της νιντεντο εκτος απο snes ειχα mega drive τοτε 

 

gameboy, BG color. GB sp,n64, gamecube, wii, wii u, 2ds

 

και τωρα εχω γιο και πραγματικα τα παιχνιδια στο 2ds και στο wii u ειναι θησαυρός

 

αλλα παντα η νιντεντο προσπαθει να διαφοροποιηθει και να μας προσφερει κατι διαφορετικο και καταλήγουμε να παιζουμε τα ιδια παιχνιδια που ειναι μεν αριστουργηματα αλλα δεν προσθετει κατι στο gameplay τους το hardware

 

και κανει το σταυρο της να της σωσουν τις κονσολες τα first party games

 

και τωρα τι κανει δειχνει σαν να μην εμαθε τιπτα απο το wii u. και μαλλον τα κανει και χειροτερα που πας ρε καραμητρο με 5 παιχνιδια και 330 ευρω αρχικη τιμη που πας να παω δωσω 400 ευρω για να παιζω 8 μηνες ζελντα

 

 

με στεναχωρει το οτι μάλλον θα ειναι η τελευταια κοσνολα της νιντεντο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντος πιστέβω οτι η nintendo στοχέβει σε casual παίκτες οπος λεει και ο φίλος στο άθρο θα προσεγκίσει τα πιτσιρίκια που πλέον πέρνουν smartphones και tablets αλλα τα games που εχουν ειναι για τα μπάζα.Επίσης τα games που λανσάρει η nintendo απευθίνονται σε μικρές ηλικίες οποτε και οι γονείς ποιο εφκολα θα εμπιστεφτούν ενα nintendo για παιδια απο 8-15.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα την επισημη παρουσιαση Live.

Ειχε κανα δυο καλες ιδεες αλλα μεχρι εκει.

 

Αυτο που μου χτυπησε πολυ αρνητικα ήταν οτι η εισαγωγη των παιχνιδιων ειχε καλογυαλισμενα υψηλης αναλυσης γραφικα και μολις γυρνουσε σε realtime στο παιχνιδι πεφτανε στα ταρταρα. Κατι τετοιο ειχα να δω απο εποχες ps2.

 

Φυσικα εχουν προσπαθησει να μαζεψουν λιγο την κατασταση επιλεγοντας cell shaded γραφικα σε τιτλους οπως το zelda αλλα τι να σου κανει.

 

Αναμενομενα αποτελεσματα θα μου πεις, με βαση τα τεχνικα χαρ/κα του μηχανηματος αλλα καμια φορα αλλο να το διαβαζεις στα χαρτια και αλλο να το βλεπεις μπροστα σου.

 

Με δυο εικονικα παγακια στο χειριστηριο και δυο ματια στο καπελο του υδραυλικου δε πας μπροστα. Κριμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα φυσικά και το ΘΕΙΚΟ της Nintendo που χρεώνει μπούρδες όπως το 1,2 Switch και το Arms με Full Price τιμή 60€.

 

Μάλλον ανεγκέφαλοι πρέπει να διοικούν την Nintendo εγώ μόνο αυτήν την εξήγηση θα μπορούσα να δώσω.

Για πες μας και εμάς τι στραβό έχει.

Κοίτα στραβό δεν θα το έλεγα. Απλά για εμένα δεν είναι Mario. 

 

Ένας Mario που πηδάει από ταράτσα σε ταράτσα στο NYC λες και παίζω Spiderman 2 στο Ps2 δεν μου γεμίζει το ενδιαφέρον και σίγουρα δεν είναι λόγος αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή παρουσίαση, με μία έλλειψη: ΔΕΝ ξέρουμε τα hardware specs της νέας κονσόλας. Και αυτό για πολλούς χρήστες είναι πολύ σημαντικό.

Tegra X1 SoC: 256 Cuda Cores στα 307Mhz (157Gflops) undocked και 768Mhz (393Gflops) docked.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορει σε hardware φτάσει το ps h to xbox μη γελιόμαστε αλλα ρολο παιζει ο προγραμματισμος σε κάθε game πλεον με το dx12 δε χρειάζεσε την τρομερή καρτα για να παίξεις ενα game με καλα γραφικα.Και το chip της nvidia που φοράει ειναι πολα υποσχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ θα είμαστε! θα δούμε. Πάντως σε οσα site -blog-forums και να διαβάζω ενα 75% δεν είναι ευχαριστημένοι με τις τιμές. Άποψη μου δεν θα πάει καλά η κονσόλα μετά το launch hype hangover .   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tegra X1 SoC: 256 Cuda Cores στα 307Mhz (157Gflops) undocked και 768Mhz (393Gflops) docked.

 

Δε νομιζω, μαλλον κοντα στο 0.6tflop σε portable και 1tflop σε docked θα ειναι. Δεν θα ειχε και νοημα αλλωστε αφου το WiiU αποδιδει περιπου 352 gflops. Επισης δε θα ηταν 900p capable αλλιως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως παιδια δεν θα πουλησει. Σιγουρα θα εχει το κοινο του, απλα θα ειναι πολυ μικρο. Δυο βασικοι λογοι

 

- Δεν εχει τιτλους οπως Uncharted 4, gta, halo, gears of wars, tomb raider, need for speed, Fifa, Pro και γενικα ολα τα καλα γνωστα που ολοι αγαπαμε (Ποιος δεν εχει λιωσει το κορμι του στο gta και στο pro?)

 

- H τιμη του. Σε αυτη την τιμη, παιρνω PS4 που μου κανει ολα τα παραπανω. Εχει καλυτερα γραφικα και χεστηκα για την φορητοτητα. Θελω κοσνολα για το σαλονι. Αν ηθελα να το βαζω στην σχολικη την τσαντα, παιρνω και tablet

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα στραβό δεν θα το έλεγα. Απλά για εμένα δεν είναι Mario.

 

Ένας Mario που πηδάει από ταράτσα σε ταράτσα στο NYC λες και παίζω Spiderman 2 στο Ps2 δεν μου γεμίζει το ενδιαφέρον και σίγουρα δεν είναι λόγος αγοράς.

 

Η πόλη ήταν ανάμεσα σε μερικές περιοχές ακόμα και όχι η μοναδική.

Ίσως να περιμένουμε να βγει για να δούμε αν είναι λόγος αγοράς ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...