Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορω σημερα να παω σε ατμ εθνικης να βαλω λεφτα στον δικο μου λογαριασμο;

 

 

 

 

Γιατι να μη μπορεις? τα ατμ εχουν 24ωρη λειτουργια.

Προφανώς εννοείς και να μετρηθουν απευθείας στο λογαριασμό για χρήση (αλλά επίσης προφανώς δε σκέφτηκε να το γράψει)

 

Η απάντηση ειναι οτι αν βρεις atm που να δέχεται και μετρά απευθείας χαρτονομίσματα τοτε μολις κάνεις κατάθεση, θα ειναι αμεσα διαθεσιμα για χρήση στο λογαριασμό σου. Αν είναι κλασσική κατάθεση με φακελο, τοτε τα χρήματα θα ειναι διαθεσιμα μετα το μεημερι της επομενης εργάσιμης (Τρίτη).

 

Για που εχει τετοια μηχανηματα στην περιοχή σου, κάλεσε το support της εθνικης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλή χώνεψη ;)

 

Κατέβηκα παραλία πριν κανα δίωρο για να διαβάσω ένα paper και κάποιος που υποθέτω είχε σουρώνει έβαλε ή εμένα στόχο ή δεν με είδε και έριχνε στην θάλασσα. Ημιαυτόματο όπλο 16-18 σφαίρες όσο μπόρεσα ψύχραιμα να μετρήσω, απόσταση 100-120 μέτρα αν υπολόγισα καλά από την ισχύ των κροτων. Δεν είδα παφλασμούς στην θάλασσα ή να σηκώνεται άμμος γύρω μου αλλά ειδικά στα 6-7 τελευταία άκουσα το βζιιιν βζιιιν δίπλα στο αυτί μου. Σαν το σφύριγμα που κάνει ένα πυροτέχνημα που σχίζει τον αέρα.

 

Έπεσα κάτω και πήρα τηλέφωνο αστυνομία αλλά την είδα από μακριά έφτασε κανα 20 λεπτό μετά. Προφανώς στο μεταξύ είχα γίνει Λουις.

 

Ερώτηση, ποσό κοντά μου πέρασε; Και τι να κάνω τώρα;

 

Κυρίως το πρώτο, ποσό τυχερός να αισθάνομαι θα ήθελα να ξέρω.

 

ΥΓ δεν τρολλαρω, τέτοιες μέρες στα χωριά/προαστεια ρίχνουν αλλά συνήθως στον αέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς εννοείς και να μετρηθουν απευθείας στο λογαριασμό για χρήση (αλλά επίσης προφανώς δε σκέφτηκε να το γράψει)

 

Η απάντηση ειναι οτι αν βρεις atm που να δέχεται και μετρά απευθείας χαρτονομίσματα τοτε μολις κάνεις κατάθεση, θα ειναι αμεσα διαθεσιμα για χρήση στο λογαριασμό σου. Αν είναι κλασσική κατάθεση με φακελο, τοτε τα χρήματα θα ειναι διαθεσιμα μετα το μεημερι της επομενης εργάσιμης (Τρίτη).

 

Για που εχει τετοια μηχανηματα στην περιοχή σου, κάλεσε το support της εθνικης

Σωστος,σε ευχαριστώ για την συμπληρωση και απαντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλησπέρα και καλή χώνεψη ;)

 

Κατέβηκα παραλία πριν κανα δίωρο για να διαβάσω ένα paper και κάποιος που υποθέτω είχε σουρώνει έβαλε ή εμένα στόχο ή δεν με είδε και έριχνε στην θάλασσα. Ημιαυτόματο όπλο 16-18 σφαίρες όσο μπόρεσα ψύχραιμα να μετρήσω, απόσταση 100-120 μέτρα αν υπολόγισα καλά από την ισχύ των κροτων. Δεν είδα παφλασμούς στην θάλασσα ή να σηκώνεται άμμος γύρω μου αλλά ειδικά στα 6-7 τελευταία άκουσα το βζιιιν βζιιιν δίπλα στο αυτί μου. Σαν το σφύριγμα που κάνει ένα πυροτέχνημα που σχίζει τον αέρα.

 

Έπεσα κάτω και πήρα τηλέφωνο αστυνομία αλλά την είδα από μακριά έφτασε κανα 20 λεπτό μετά. Προφανώς στο μεταξύ είχα γίνει Λουις.

 

Ερώτηση, ποσό κοντά μου πέρασε; Και τι να κάνω τώρα;

 

Κυρίως το πρώτο, ποσό τυχερός να αισθάνομαι θα ήθελα να ξέρω.

 

ΥΓ δεν τρολλαρω, τέτοιες μέρες στα χωριά/προαστεια ρίχνουν αλλά συνήθως στον αέρα...

 

Αν πέρναγαν ξυστά απ' τ' αυτί σου θα το καταλάβαινες γιατί δε θα είχες αυτί τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το γνωρίζω αν και με μικρό διαμέτρημα και υποηχητικο δεν θα έκανε ζημιά χωρίς επαφή. Την απόσταση που ακούγεται το σφύριγμα θέλω να μάθω σε διαμέτρημα 5.56 υποθέτω, εκτός αν βγαίνουν πιστόλια 9αρια με >15 γεμιστήρα. Το Μ9 με 15+1 θαλάμη θα μπορούσε ίσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άλλος έχει λεφτά για να πάρει iPhone και δεν έχει λεφτά να βάλει κάρτα. Πόσες φορές το έχω ακουσει. Τους/τις βλέπω με i6, i6s, i7 και δεν έχουν μονάδες ούτε για αναπάντητη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άλλος έχει λεφτά για να πάρει iPhone και δεν έχει λεφτά να βάλει κάρτα. Πόσες φορές το έχω ακουσει. Τους/τις βλέπω με i6, i6s, i7 και δεν έχουν μονάδες ούτε για αναπάντητη!

μη μενεις στα iphone

αντιστοιχα εχω δει s6,s7 και σε λιγο καιρο s8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άλλος έχει λεφτά για να πάρει iPhone και δεν έχει λεφτά να βάλει κάρτα. Πόσες φορές το έχω ακουσει. Τους/τις βλέπω με i6, i6s, i7 και δεν έχουν μονάδες ούτε για αναπάντητη!

Η ερώτηση ποια είναι ακριβώς;

 

Δεν ξέρεις πόσο καιρό μάζευε ο άλλος χρήματα για να αγοράσει το iphone. Εγώ προσωπικά είμαι άνεργος 1,5 χρόνο αλλά μάζευα χρήματα εδώ και πολλά χρόνια και πήρα φέτος μια συσκευή τελευταίας τεχνολογίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερώτηση ποια είναι ακριβώς;

 

Δεν ξέρεις πόσο καιρό μάζευε ο άλλος χρήματα για να αγοράσει το iphone. Εγώ προσωπικά είμαι άνεργος 1,5 χρόνο αλλά μάζευα χρήματα εδώ και πολλά χρόνια και πήρα φέτος μια συσκευή τελευταίας τεχνολογίας.

Δεν το ειπα για να θειξω κανεναν, ισα ισα, οπως θελει μπορει να χρησιμοποιησει ο καθενας τα χρηματα του, απλα να μου κανουν μουρη μπροστα μου με τα καινουρια και να μου λενε, εχεις καρτα? Τεσπα το τελειωνω, ετσι το ειπα και γω να το βγαλω απο μεσα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βγάλει κανείς πρόσφατα χρεωστική κάρτα στην alpha;

Στην δίνουν επιτόπου (όπως στις άλλες τράπεζες) ή στην στέλνουν στο σπίτι; (+pin)

Τα στελνουν και τα δυο σπιτι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλή χώνεψη ;)

 

Κατέβηκα παραλία πριν κανα δίωρο για να διαβάσω ένα paper και κάποιος που υποθέτω είχε σουρώνει έβαλε ή εμένα στόχο ή δεν με είδε και έριχνε στην θάλασσα. Ημιαυτόματο όπλο 16-18 σφαίρες όσο μπόρεσα ψύχραιμα να μετρήσω, απόσταση 100-120 μέτρα αν υπολόγισα καλά από την ισχύ των κροτων. Δεν είδα παφλασμούς στην θάλασσα ή να σηκώνεται άμμος γύρω μου αλλά ειδικά στα 6-7 τελευταία άκουσα το βζιιιν βζιιιν δίπλα στο αυτί μου. Σαν το σφύριγμα που κάνει ένα πυροτέχνημα που σχίζει τον αέρα.

 

Έπεσα κάτω και πήρα τηλέφωνο αστυνομία αλλά την είδα από μακριά έφτασε κανα 20 λεπτό μετά. Προφανώς στο μεταξύ είχα γίνει Λουις.

 

Ερώτηση, ποσό κοντά μου πέρασε; Και τι να κάνω τώρα;

 

Κυρίως το πρώτο, ποσό τυχερός να αισθάνομαι θα ήθελα να ξέρω.

 

ΥΓ δεν τρολλαρω, τέτοιες μέρες στα χωριά/προαστεια ρίχνουν αλλά συνήθως στον αέρα...

Αυτό σήκωνε καινούργιο θρεντ πάντως.

 

Χαρντ το μπηληβ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα στελνουν και τα δυο σπιτι

 

 

Και ξεχωριστά νομίζω ε;

 

 

 

 

Αυτό σήκωνε καινούργιο θρεντ πάντως.

Χαρντ το μπηληβ πάντως.

Όχι ρε συ, δεν έχει δώσει τέτοια δείγματα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...