Προς το περιεχόμενο

Τα πάντα περί Custom water cooling


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@akoinonitos   το ξερω οτι δεν εχω κανει καλη δουλεια στο μπροστινο ψυγειο. αλλα δεν καταφερα να βαλω αλλους ανεμηστηρες ειναι στενο το σημειο εχει την λαμαρινα απο τους σκληρους δισκους.. αν βγαλω τους 200αριδες τι προτεινεις να βαλω

Επεξ/σία από johnmt2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αλλη μια ψηφος για την παραπανω προταση.... Αν ηταν δικο μου θα εβαζα κ το πιο χοντρο ψυγειο μπροστα αν χωραγε.. Το πιο αποδοτικο να τρωει τον πιο δροσερο αερα.. Τοσο αρρωστος😁

Βαλε 3 120 αρηδες οπως ειπε ο akoinonitos.. Βαλε fans εξω αν ειναι στενα κ ψυγειο μεσα απο το frame δηλαδη εκει που ειναι οι 2 200 να βαλεις 3 120...

Επεξ/σία από niko13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, johnmt2 είπε

@akoinonitos   το ξερω οτι δεν εχω κανει καλη δουλεια στο μπροστινο ψυγειο. αλλα δεν καταφερα να βαλω αλλους ανεμηστηρες ειναι στενο το σημειο εχει την λαμαρινα απο τους σκληρους δισκους.. αν βγαλω τους 200αριδες τι προτεινεις να βαλω

Έλα ρε δεν είναι δύσκολο βγάλε τους 200αριδες και κουμπωσε από έξω 3 120αριες , αν θες σε παίρνει να μπει και το ψυγείο από έξω . Εγώ είχα το 60αρι απεξω οπότε έχει και "αέρα" στο να κλείσει το καπακι ,επίσης αν το βάλεις έτσι θα μπορείς να βάλεις και το κάλυμμα κάτω νομίζω βιώνοντας την αντλία στο μπροστά μέρος αν στρίβει η βάση της.

Εγώ στην αρχή το είχα από έξω και μετά το έβαλα μέσα τα στρίμωξα λίγο και χώρεσαν όλα 

PSX_20200731_205437.jpg.ccaa8118f8da848f57d3d4ca52657b48.jpg

PSX_20200731_205532.jpg.8a6398044fcefc8afd82db00e0e26308.jpg

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Έλα ρε δεν είναι δύσκολο βγάλε τους 200αριδες και κουμπωσε από έξω 3 120αριες , αν θες σε παίρνει να μπει και το ψυγείο από έξω . Εγώ είχα το 60αρι απεξω οπότε έχει και "αέρα" στο να κλείσει το καπακι ,επίσης αν το βάλεις έτσι θα μπορείς να βάλεις και το κάλυμμα κάτω νομίζω βιώνοντας την αντλία στο μπροστά μέρος αν στρίβει η βάση της.

Εγώ στην αρχή το είχα από έξω και μετά το έβαλα μέσα τα στρίμωξα λίγο και χώρεσαν όλα 

PSX_20200731_205437.jpg.ccaa8118f8da848f57d3d4ca52657b48.jpg

PSX_20200731_205532.jpg.8a6398044fcefc8afd82db00e0e26308.jpg

Α να χαθεις προστυχε.. Μας κολασες😂... Κουκλα η χιονατη φτου φτου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Δεν υπάρχει πια 

Αμαν... Ακυρο αδερφε.. Καλυτερα να μασας παρα να μιλας περιπτωση.. 😁😁... Ωραιο παντως ελπιζω να εφυγε απο επιλογη σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, niko13 είπε

Αμαν... Ακυρο αδερφε.. Καλυτερα να μασας παρα να μιλας περιπτωση.. 😁😁... Ωραιο παντως ελπιζω να εφυγε απο επιλογη σου

Ναι ρε ,είπα να πάω σε μικρό κουτι ασχέτως που όταν βλέπω τις φωτο, το νοσταλγώ κάργα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/7/2020 στις 7:46 ΜΜ, johnmt2 είπε

ακριβως τα ιδια τεμπς με η χωρις το πλαινο τζαμι.. καμια διαφορα... το stress εγινε με gpu furmark. 

top radiator ειναι ενα 45αρι push pull exhaust. Το front μονο εναν 120αρι απο μεσα ως push exhaust και τους 2 200αριδες υποτιθετε ως pull αλλα γυρνανε πολυ αργα αμφιβάλλω αν κανουν δουλεια...

μου περνανε σεναρια απο το μυαλο μηπως επιασε αλγη το gpu block.. αν και προσφατα εριξα λιγο ξυδι για το ph.. τις βιδες που πιανει η gpu με το block τις ελενξα και πηρα τυχων κενα..

close side glass2.gif

IMG_20200731_194912.jpg

IMG_20200731_194856.jpg

IMG_20200731_194921.jpg

IMG_20200731_194936.jpg

IMG_20200731_194943.jpg

Καλησπερα στην ομαδα και απο μενα

@johnmt2 λιγο ανεβασμενες θερμοκρασιες εχεις ομολογω

80 βαθμους ,μνημη?

 

image.png.6192717ace9dd08043d82fe2c9c9606e.pngαν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξερω οτι εχω ανεβασμενες θερμοκρασεις. το μπλοκ με την καρτα ειχαν κουμπωσει αψογα μαζι με τα thermalpads . ανεβασε φοτο με furmark τα τεμπς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Υδροψυχτοι μηπως εχεις ξαναδει κανεις σε plate του gpu block αυτο? Τα ελυσα ολα για ετησιο service κ ειδα αυτα τα ουρανια τοξο χρωματα στο gpu block. Δε φευγουν με τιποτα εννοειται, το cpu block κομπλε τιποτα. Αν δεν το εχει τρακαρει κανεις να αρχισω να ζαλιζω την ek😁

IMG_20200811_135105_compress42.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, niko13 είπε

Υδροψυχτοι μηπως εχεις ξαναδει κανεις σε plate του gpu block αυτο? Τα ελυσα ολα για ετησιο service κ ειδα αυτα τα ουρανια τοξο χρωματα στο gpu block. Δε φευγουν με τιποτα εννοειται, το cpu block κομπλε τιποτα. Αν δεν το εχει τρακαρει κανεις να αρχισω να ζαλιζω την ek😁

IMG_20200811_135105_compress42.jpg

Ποιος ξέρει τι υγρό χρησιμοποιούσε!?...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μηπως οι ποροι μεσα εχουν ανοιξει για καποιο λόγο και εχουν περάσει σταγονίδια??Τραβηγμένο δε λέω αλλα...

Επεξ/σία από alldaynews
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alldaynews είπε

μηπως οι ποροι μεσα εχουν ανοιξει για καπιο λόγο και εχουν περάσει σταγονίδια??Τραβηγμένο δε λέω αλλα...

Κατι τραβηγμενο θα ειναι αδερφε δεν το εχω ξαναδει κ εγω. θα στειλω ekwb μπας κ με φωτισουν κ καλυψουν το ocd μου, δε μπορω να μη ξερω.. Η μακακια ειναι πως μου το ειχε φερει ο αδερφος μου απο ολλανδια απο highflow.nl κ να δω τι ακρη θα βγαλω..να σαι καλα, ευχαριστω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, niko13 είπε

Κατι τραβηγμενο θα ειναι αδερφε δεν το εχω ξαναδει κ εγω. θα στειλω ekwb μπας κ με φωτισουν κ καλυψουν το ocd μου, δε μπορω να μη ξερω.. Η μακακια ειναι πως μου το ειχε φερει ο αδερφος μου απο ολλανδια απο highflow.nl κ να δω τι ακρη θα βγαλω..να σαι καλα, ευχαριστω

Μην ασχολείσαι ρε ,δεν είναι τπτ μάλλον από την θερμοκρασία έγινε 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...