Προς το περιεχόμενο

Τα πάντα περί Custom water cooling


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, niko13 said:

Μια χαρα case αλλα αν πας για setup με δυο ψυγεια ισως θα βολευε περισσοτερο αυτο απο fractal λογω του mesh μπροστα για να αναπνεει λιγο καλυτερα.απο διαστασεις τα ιδια τα βλεπω.. https://www.skroutz.gr/s/17991547/Fractal-Design-Meshify-S2.html#specs

Αν στη δινει στο ματι αυτο του meshify μπροστα πασο.. 😁

δε μου τη δινει, ισα ισα. απλά ειμαι σε φάση που μου έλκουν πιο μινιμαλ πράγματα. Να φανταστεις λέω να πάω στη σολιντ έκδοση, να μην εκει καν παράθυρο.  Απο ψυγεία ένα τριπλό θέλω να βάλω.

Επεξ/σία από Psyber
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24 λεπτά πριν, CheeBam είπε

Μία φορά να τελειώσει κάτι και να πο τέλος καλό όλα καλά..Το σφάλμα τωρα είναι το εξής: 

Μέσα στις ''φλέβες'' του συστήματος ρέει το C1000 PURE CLEAR Cooland είπα λοιπόν να του δώσω λίγο χρώμα και επέλεξα σε μπλε χρώμα το Uv Clear Blue (σταγόνες) αφού έριξα λοιπόν μερικές σταγόνες δεν άλλαξε τίποτα οι σταγόνες διαφανές και πουθενά μπλε! 😭

20200913_002837.jpg

20200913_121226.jpg

Τι έγινε σταμάτησε να ειναι "active" το uv ?μήπως θέλει λίγο περισσότερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, CheeBam είπε

Μία φορά να τελειώσει κάτι και να πο τέλος καλό όλα καλά..Το σφάλμα τωρα είναι το εξής: 

Μέσα στις ''φλέβες'' του συστήματος ρέει το C1000 PURE CLEAR Cooland είπα λοιπόν να του δώσω λίγο χρώμα και επέλεξα σε μπλε χρώμα το Uv Clear Blue (σταγόνες) αφού έριξα λοιπόν μερικές σταγόνες δεν άλλαξε τίποτα οι σταγόνες διαφανές και πουθενά μπλε! 😭

20200913_002837.jpg

20200913_121226.jpg

Υπάρχει έστω και μια UV λάμπα στο σύστημα (led ή ccfl);

Μέσες άκρες, η αναλογία είναι 10 σταγόνες / λίτρο 

Επεξ/σία από Tenshi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά δεν θα έπρεπε μόλις πέσουν οι σταγόνες να αρχίζει να μπλεδιζει ? 

Δεν είδα τις απαντήσεις sorry.. 

Φοράω το κιτ Μ360PLUS LIQUIG COOLING KIT 

Δεν νομίζω να έχει τέτοια λάμπα.. έριξα πανό από 20σταγονες  παντος και δεν άλλαξε κατι 😭

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, CheeBam είπε

Κανονικά δεν θα έπρεπε μόλις πέσουν οι σταγόνες να αρχίζει να μπλεδιζει ? 

Δεν είδα τις απαντήσεις sorry.. 

Φοράω το κιτ Μ360PLUS LIQUIG COOLING KIT 

Δεν νομίζω να έχει τέτοια λάμπα.. έριξα πανό από 20σταγονες  παντος και δεν άλλαξε κατι 😭

Δέν νομίζω πως θα καταφέρεις να πετύχεις το "μπλέ" που επιθυμείς χωρίς UV λάμπα...

UV-Clear-Blue.jpgUV_Clear_Blue_-_UV_white_1024x1024.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Tenshi είπε

Δέν νομίζω πως θα καταφέρεις να πετύχεις το "μπλέ" που επιθυμείς χωρίς UV λάμπα...

 Ευχαριστώ που μου ανοίξατε τα μάτια γιατί δεν το ήξερα καν ότι η σταγόνες αυτές ενεργοποιούνται με λαμπά uv ! Οπότε πρέπει να πάρω κάτι που να είναι εμφανές χωρίς λάμπα uv έχετε να προτείνετε κάτι  που να είναι άμεσα διαθέσιμο να το κάνω παραγγελία...

 

Λέτε να του βάλω μέσα μερικές σταγόνες από χρώμα ζαχαροπλαστικής να τελειώνει το θέμα😅 μη μου δημιουργήσει καμία διάβρωση μέσα και τρεχο μετά λεο τώρα εγώ λεο...

 

Ή μήπως να πάρω κάνα παραφλου υγρό από αυτά που βάζουν στο αυτοκίνητο με χρώμα.. Δεν νομίζω να δημιουργούν διάβρωση γιατί τρέχουν για το ψυγείο του αυτοκινήτου αν δημιουργούσαν κάτι τέτοιο δεν θα τα βάζαμε λέω όμως τώρα εγώ τα δικά μου μπορεί να λεο και βλακείες... 

Επεξ/σία από CheeBam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, CheeBam είπε

 Ευχαριστώ που μου ανοίξατε τα μάτια γιατί δεν το ήξερα καν ότι η σταγόνες αυτές ενεργοποιούνται με λαμπά uv ! Οπότε πρέπει να πάρω κάτι που να είναι εμφανές χωρίς λάμπα uv έχετε να προτείνετε κάτι  που να είναι άμεσα διαθέσιμο να το κάνω παραγγελία...

Λέτε να του βάλω μέσα μερικές σταγόνες από χρώμα ζαχαροπλαστικής να τελειώνει το θέμα😅 μη μου δημιουργήσει καμία διάβρωση μέσα και τρεχο μετά λεο τώρα εγώ λεο...

Μπορείς επίσης να δείς κάτι τέτοιο.Απλά κοτσάρεις ένα molex τροφοδοσίας,τα καλώδια στις θέσεις για 12V και είσαι έτοιμος.

Ιδανικά να υπάρχουν: κολλητήρι-καλάι-απογυμνωτής καλωδίων

Επεξ/σία από Tenshi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Tenshi είπε

Μπορείς επίσης να δείς κάτι τέτοιο.Απλά κοτσάρεις ένα molex τροφοδοσίας,τα καλώδια στις θέσεις για 12V και είσαι έτοιμος.

Ιδανικά να υπάρχουν: κολλητήρι-καλάι-απογυμνωτής καλωδίων

Αδερφέ έχω molex κολλητήρι και καλάι Το θέμα ομως ειναι τώρα που το ξανασκέφτομαι ότι για να φαίνεται το χρώμα θα πρέπει να επικρατεί και σκοτάδι! Την ημέρα για παράδειγμα δεν θα φαίνεται !!! Κανα παραφλου απο αυτα που βαζουμε στο αυτοκίνητο κάνει ? 🤣😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, CheeBam είπε

Αδερφέ έχω molex κολλητήρι και καλάι Το θέμα ομως ειναι τώρα που το ξανασκέφτομαι ότι για να φαίνεται το χρώμα θα πρέπει να επικρατεί και σκοτάδι! Την ημέρα για παράδειγμα δεν θα φαίνεται !!! Κανα παραφλου απο αυτα που βαζουμε στο αυτοκίνητο κάνει ? 🤣😂

Όχι. Έχει στο εσοπ πολλά χρώματα σαν αυτό που πήρες. Διάλεξε κάποιο από εκεί.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Psyber είπε

δε μου τη δινει, ισα ισα. απλά ειμαι σε φάση που μου έλκουν πιο μινιμαλ πράγματα. Να φανταστεις λέω να πάω στη σολιντ έκδοση, να μην εκει καν παράθυρο.  Απο ψυγεία ένα τριπλό θέλω να βάλω.

Κατανοητο αδερφε μου😁.... Εσυ θα το βλεπεις, εσενα πρεπει να αρεσει... Αλλα το τζαμακι.. Θα κανεις τοσο κοπο να στησεις το loop, να μην το ζαχαρωνεις κ λιγο απο το παραθυρο? Ασε που, χτυπα ξυλο, σε περιπτωση διαρροης ειναι πιο πιθανο να το δεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, dalain είπε

ωραιος!για δωσε ινφο για την οθονιτσα

Μολις εκανα ενα threadaki αδερφε μου.. Ριξε μια ματια κ οτι θες εδω ειμαι

 

Επεξ/σία από niko13
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αναφέρθηκε πριν μερικές σελίδες για b-grade από aquatuning, παίζει να κανονίσουμε καμιά ομαδική να μοιραστούν τα μεταφορικά? €14 μεταφορικά για ένα ψυγείο το κάνει να μην αξίζει τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...