Προς το περιεχόμενο

Τα πάντα περί Custom water cooling


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστω μαγκες. Η τρελα της υποθεσης ειναι πως στο ελλαδισταν ειχα ξεχασει τι παει να πει after sale support.. Oι τυποι.. Highflow.nl  απο οπου κ το block, τους εστειλα mail χθες με photo κ σημερα πριν κανα διωρο απαντησαν  k προσφερθηκαν να το αντικαταστησουν με ενα phanteks (γιατι δεν εχουν πλεον το ιδιο block) κ μαζι να μου εχουν την ετικετα της ups για να στειλω αυτο πισω. Αλλα μιας κ δεν τρεχει, γλιτωσα απο ολα αυτα. 😁

Επεξ/σία από niko13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, niko13 είπε

Υδροψυχτοι μηπως εχεις ξαναδει κανεις σε plate του gpu block αυτο? Τα ελυσα ολα για ετησιο service κ ειδα αυτα τα ουρανια τοξο χρωματα στο gpu block. Δε φευγουν με τιποτα εννοειται, το cpu block κομπλε τιποτα. Αν δεν το εχει τρακαρει κανεις να αρχισω να ζαλιζω την ek😁

IMG_20200811_135105_compress42.jpg

Πραγματικα δεν ειναι κατι , μην ανησυχεις .

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μαγκες θέλω προτάσεις για κουτί που να παιρνει τριπλό ψυγείο και atx μητρική. Θέλω να μην ειναι πολύ μεγάλο. Ένα από αυτά που έχω σκεφτεί είναι το Fractal Design Define 7. Εσεις τι λέτε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Psyber είπε

Μαγκες θέλω προτάσεις για κουτί που να παιρνει τριπλό ψυγείο και atx μητρική. Θέλω να μην ειναι πολύ μεγάλο. Ένα από αυτά που έχω σκεφτεί είναι το Fractal Design Define 7. Εσεις τι λέτε;

Τώρα τελευταία γλυκοκοιταω το lianli pc011...είναι κουταρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μιας και λεγαμε για lian li.. To δικο μου μετα απο ετησιο service και μαχη να κρυφτουν οι σκατι noctua στα ψυγεια.. Δυστυχως περιμενω υγρο οποτε προς το παρον το κοιταω😁

IMG_20200827_155820_compress90.jpg

IMG_20200827_160023_compress95.jpg

IMG_20200827_155939_compress73.jpg

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, niko13 είπε

Και μιας και λεγαμε για lian li.. To δικο μου μετα απο ετησιο service και μαχη να κρυφτουν οι σκατι noctua στα ψυγεια.. Δυστυχως περιμενω υγρο οποτε προς το παρον το κοιταω😁

IMG_20200827_155820_compress90.jpg

IMG_20200827_160023_compress95.jpg

IMG_20200827_155939_compress73.jpg

Ωραία δουλίτσα έκανες.

Τι υγρό βάζεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά γνωρίζει κανείς αν σφίξουμε παραπάνω τις βίδες με τα ελατηριακια που πιάνει το gpu block με το pcb εάν χαλάνε ετσι τα thermal pads και ως αποτέλεσμα κακές θερμοκρασίες; Η δεν υφίσταται τέτοιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, johnmt2 είπε

Καλησπέρα παιδιά γνωρίζει κανείς αν σφίξουμε παραπάνω τις βίδες με τα ελατηριακια που πιάνει το gpu block με το pcb εάν χαλάνε ετσι τα thermal pads και ως αποτέλεσμα κακές θερμοκρασίες; Η δεν υφίσταται τέτοιο πρόβλημα;

Μόνο αν γλιστρήσει το pad απο την θέση του,το οποίο εκτιμώ πως είναι κομμάτι δύσκολο.Βέβαια,πιο πιθανό είναι να φάς το κεφάλι της βίδας,αν δέν σπάσει πρώτα το σπείρωμά της.

Γενικότερα αν ψάχνεις έναν κανόνα που δουλεύει καλά,σφίγγεις με τα δάχτυλα και όσο σου επιτρέπει ο καρπός σου (wrist tight).

Επεξ/σία από Tenshi
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...