Προς το περιεχόμενο

Τα πάντα περί Custom water cooling


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, Silok είπε

Άσε,εγώ στήνω το Σάββατο με torque και σήμερα είδα αυτά,πίκρα

και γω το ιδιο. ενα nr200p

δες το θετικα....μολις κυκλοφορισουν θα ειναι μια καλη αφορμη να το ξανασκαλισουμε

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mandragoraSCR είπε

και γω το ιδιο. ενα nr200p

δες το θετικα....μολις κυκλοφορισουν θα ειναι μια καλη αφορμη να το ξανασκαλισουμε

 

Στην αλλαγή υγρών,σ'εμένα θ'άρθει νωρίς μιας και πήρα παστέλ ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκαν και τα καινούρια από bykski με την ονομασία Granzon (χαλίκια κάπνισε και το σκέφτηκε?).
Πολύ όμορφα αλλά μόνο 14άρια,υπάρχουν στο ezmodding.com αν θέλει κάποιος από τας Ευρώπας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Silok είπε

Βγήκαν και τα καινούρια από bykski με την ονομασία Granzon (χαλίκια κάπνισε και το σκέφτηκε?).
Πολύ όμορφα αλλά μόνο 14άρια,υπάρχουν στο ezmodding.com αν θέλει κάποιος από τας Ευρώπας

αυτο μετρησε!

https://www.bykski.us/products/granzon-g-1-4in-male-to-female-multi-directional-free-rotary-elbow-fitting-gd-x

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, mandragoraSCR είπε

Γενικά είναι όμορφη η σειρά σε σχέση με πολλά που κυκλοφορούν αλλά μόνο 14άρι στα hard.
Εγώ προσωπικά λατρεύω τα glacier της phanteks αλλά θέλουν ένα νεφρό για να στήσεις σύστημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mandragoraSCR είπε

μόλις το έστησα

Είναι ημιτελές ακόμα. Θέλει αρκετό cable management και Θέλω να χωρέσω και έναν σκληρό μπροστά 3.5αρι (μάλλον χλωμό) 

20220525_224334.jpg

Πολύ ωραίο!

(το δικό μου ρεζερβουάρ είναι αυτό;) 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, greg.chalk είπε

Πολύ ωραίο!

(το δικό μου ρεζερβουάρ είναι αυτό;) 😋

σε ευχαριστώ φιλε μου

όχι δεν είναι το δικο σου αλλα κοντά έπεσες γιατί από μέλος του insomnia το πηρα, όπως και το ψυγείο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 15/05/2022 at 12:05, Psyber said:

Μετά από ενάμιση χρόνο συμβίωσης με τη Noctua D15, σαν να σας ζηλεύω εδώ στο γρουπάκι και φλερτάρω με την ιδέα να τα κάνω πάλι μούσκεμα! Μιας και έχω μεταβεί σε socket lga 1700, θα ήθελα να ξεκινήσουμε από το cpu waterblock. Η EKWB πουλάει ένα backplate, με τη βοήθεια του οποίου, το velocity waterblock γίνεται συμβατό με τα alder lake. Το θεωρείτε καλή λύση; Εναλλακτικά ποιο cpu waterblock να κοιτάξω; Ξέρετε εάν το παλιό μου supremacy γίνεται συμβατό με κάποιο τρόπο;

Ωραία εναλλακτική μου φαίνεται και το cuplex kryos NEXT της Aquacomputer.

 

Για να ακούσω τις ιδέες σας!

Τελικά δε διάβασα σωστά την περιγραφή... Και το supremacy evo γίνεται συμβατό με lga 1700 με αυτό το backplate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά. Επειδή βλέπω ότι όλοι ψάχνεστε για backplate και να το φέρεις από ekwb είναι λίγο κόπος και δεν αξίζει το κόστος των μεταφορικών έχω μια λύση την οποία χρησιμοποιώ.

https://www.skroutz.gr/s/32660193/Arctic-LGA1700-mounting-kit-Liquid-Freezer-II-series.html

Με αυτό και με παξιμάδια που ταιριάζουν στις μαμά βίδες μπορείτε να βάλετε μέχρι και το supremacy. 20210224103527_ek_water_blocks_ek_supremacy_precisemount_add_on_naked_ivy_3830046990884.jpeg.2722978d2df1c7ecebc2d0d4bc8dafcd.jpeg

Όποιος θέλει να ρωτησει κατι ας μου στείλει ενα μήνυμα.!

Επεξ/σία από Eirhnaios
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Σκέφτομαι να κάνω την πρώτη μου απόπειρα σε custom loop και θα ήθελα τα φώτα σας..ποιες εταιρίες να κοιτάω από Ευρώπη που να είναι αξιόπιστες και τι παίζει με όλα αυτά τα διαφορετικά μεγέθη που βλέπω ?ας πούμε στο site της ΕKWB έχει ένα σωρό διαφορετικά fiitings.Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Kostmegara είπε

Σκέφτομαι να κάνω την πρώτη μου απόπειρα σε custom loop και θα ήθελα τα φώτα σας..ποιες εταιρίες να κοιτάω από Ευρώπη που να είναι αξιόπιστες και τι παίζει με όλα αυτά τα διαφορετικά μεγέθη που βλέπω ?ας πούμε στο site της ΕKWB έχει ένα σωρό διαφορετικά fiitings.Ευχαριστω

θα ξέρουν κ αλλες εταιριες τα παιδιά εδώ ,εγώ έχω αγοράσει χωρίς πρόβλημα από https://www.alphacool.com/ ,https://watercool.de/ και https://www.ekwb.com/.Όσον αφορά τις διαστάσεις το μόνο που σε απασχολεί είναι να διαλέξεις αν θες  μαλακό η σκληρό σωλήνα στο pc σου και τι μέγεθος..Μετά απλα να φροντίσεις τα fittings που θα παρεις να είναι ίδιας διαμέτρου.Εννοειται δεν χρειάζεται να τα πάρεις όλα τα parts από μια εταιρία αλλά να διαλέξεις όπως σε βολεύει.

Επεξ/σία από niko13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...