Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, runner69 είπε

η curve σου ειναι καινουρια με ευρωπαικο-ελληνικό bin ;

Είναι παλιά με αγγλικό bin. 

Επεξ/σία από katsiletra
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι μήπως γνωρίζει κάποιος εάν μπορεί να λειτουργεί η εφαρμογή της Curve σε 2 smartphone γιατί έχω 2 τηλέφωνα και όταν ανοίγω την εφαρμογή από το ένα όταν προσπαθήσω από το άλλο έχει χάσει την εγγραφή και ζητάει εκ νέου register. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagstef είπε

Μόλις πρόσθεσα την ελληνική κάρτα στο GPay, για δοκιμάστε όσοι έιχαν θέμα.

Περιμένουμε συναλλαγή με pos της εθνικής. :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, vagstef είπε

Μόλις πρόσθεσα την ελληνική κάρτα στο GPay, για δοκιμάστε όσοι έιχαν θέμα.

Δοκίμασα και χειροκίνητα και μέσω της εφαρμογής με το κουμπί "Add to GPay" αλλά δεν την δέχτηκε για ανέπαφες πληρωμές. Ελληνικό BIN.

Ακολούθησες μήπως έξτρα βήματα (clear cache, κτλ);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, raptorfx είπε

Δοκίμασα και χειροκίνητα και μέσω της εφαρμογής με το κουμπί "Add to GPay" αλλά δεν την δέχτηκε για ανέπαφες πληρωμές. Ελληνικό BIN.

Ακολούθησες μήπως έξτρα βήματα (clear cache, κτλ);

Η αλήθεια είναι πως όχι. Απλά με το κουμπί, βέβαια σήμερα ήρθε και την ενεργοποίησα, πήγα να τη βάλω και δεν τη δέχτηκε, μετά τους έστειλα. Αν και απάντησαν δεν έχω ιδέα αν έκαναν κάτι, μετά από λίγες ώρες δοκίμασα και πέρασε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα, με το που κατάφερα να ενεργοποιηθώ και είδα την virtual, την πέρασα Gpay και την πήρε απευθείας. Ελληνικό bin.

Άσχετο-σχετικό: Υπάρχει καμία περίπτωση, αν επικοινωνήσω, να μου δώσουν κάποιο tracking number, για να παρακολουθήσω την κίνηση της φυσικής κάρτας μέχρι να μου έρθει, που είναι κλπ.;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, tryfos είπε

Εμένα, με το που κατάφερα να ενεργοποιηθώ και είδα την virtual, την πέρασα Gpay και την πήρε απευθείας. Ελληνικό bin.

Άσχετο-σχετικό: Υπάρχει καμία περίπτωση, αν επικοινωνήσω, να μου δώσουν κάποιο tracking number, για να παρακολουθήσω την κίνηση της φυσικής κάρτας μέχρι να μου έρθει, που είναι κλπ.;

 Λίγο απίθανο γιατί έρχεται με απλό ταχυδρομείο. Στειλτους ένα μαιλ να τους ρωτήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, tryfos είπε

Άσχετο-σχετικό: Υπάρχει καμία περίπτωση, αν επικοινωνήσω, να μου δώσουν κάποιο tracking number, για να παρακολουθήσω την κίνηση της φυσικής κάρτας μέχρι να μου έρθει, που είναι κλπ.;

Όντως δεν έχει tracking αν δεν είναι express αποστολή γενικότερα. Εγώ την είχα παραγγείλει 23/11 και ήρθε 14/12 Αθήνα με estimated 3/12.

21 μέρες ουσιαστικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δούλευα 1 μήνα τώρα με τη virtual (gpay) και απο χθες όλες οι συναλλαγές ήταν declined.

Την έβγαλα και πήγα να τη ξαναβάλω σε gpay και πλέον δεν την δέχεται.

Έχει κανείς κανα παρόμοιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα δεν μου δέχεται με τίποτα την χρεωστική της Εθνικής. Δεν περνάει το verification. Xρήματα έχει να τραβήξει προφανως. 

Δεν παλεύεται αυτή η τράπεζα...(Εθνικη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, prometheas είπε

Εμενα δεν μου δέχεται με τίποτα την χρεωστική της Εθνικής. Δεν περνάει το verification. Xρήματα έχει να τραβήξει προφανως. 

Δεν παλεύεται αυτή η τράπεζα...(Εθνικη)

Μηπως είναι μπλοκαρισμένες στην Εθνικη οι ηλεκτρονικές συναλλαγες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την δούλευα την virtual με apple wallet και όλα οκ (έχω προσθέσει Εθνική , eurobank, πειραιώς, μέσω εφαρμογής άλλαζα κάρτες) πραγματικά αξιόπιστα και δεν κουβαλούσα πορτοφόλι. Την προηγούμενη εβδομάδα παρέλαβα και ενεργοποίησα την φυσική, από τότε όλες οι συναλλαγές μέσω apple wallet απορρίπτονται (declined), έχω δοκιμάσει όλες τις κάρτες, στα POS εμφανίζει παρουσιάστε chip ή κάρτα . Καμιά ιδέα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...