Προς το περιεχόμενο

AMD Επεξεργαστές & AM4 socket


kostas_anes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δν τραβαει μια το μοτορι... Στα 4

 

Με τον 6 core 1600 στα 3.8 κονταροχτυπιεται απλά χάνεις λίγο στο multithreading λόγο SMT > HT αλλα κερδίζεις λίγο στο single thread λόγο IPC.

 

V-ray με ryzen 1600 στα 3800 με 3200 ram

bents.jpg

Εμενα μου έκανε εντύπωση πως ακριβώς από κάτω στο σκορ που έκανα submit έχω έναν 6950x, ακόμα και stock να είναι μιλάμε για διαφορα 1300-1400 ευρώ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ το ενα εχει 230 ευρο λιγοτερο... :P  :( 

 

Η αληθεια ειναι πως εμενα πιο πολυ με νοιαζει να δω πως τσουλανε σε τπτ games οι Ρυζεν παρα σε benchs..Εχω ζαλισει εναν φιλο μου π θελει να φτιαξει pc να παρει Ryzen να του πεταξουμε κ μια δυνατη καρτα πανω να δουμε πως τσουλαει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ το ενα εχει 230 ευρο λιγοτερο... :P   :(

 

Η αληθεια ειναι πως εμενα πιο πολυ με νοιαζει να δω πως τσουλανε σε τπτ games οι Ρυζεν παρα σε benchs..Εχω ζαλισει εναν φιλο μου π θελει να φτιαξει pc να παρει Ryzen να του πεταξουμε κ μια δυνατη καρτα πανω να δουμε πως τσουλαει..

Δεν θα τσουλαει, αυτο στο εγγυωμαι! Θα καιει λαστιχα απο την ταχυτητα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

K δν θα τσουλει αλλα ταυτοχρονα θα καει κ λαστιχα απο την ταχυτητα.?

 

Κατι σα να λεμε:Βγαλε με μεσα ή Κατσε ορθιος...

το "τσουλαει" τουλαχιστον εδω Πατρα το χρησιμοποιουμε για να πουμε "ισα που κανει την δουλεια του με το ζορι" για κατι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτρεξα και εγώ μια το V-Ray στα 3.750GHz 1.25v

 

v-rayfok6p.png

Ρε κοιταξτε Rank 202. Σας θυμίζει κανα nick απο εδω μέσα? 

 

Also congrats kai με γειες η Ti

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ότι δεν μπορείς να κανεις το ίδιο με Intel, απλά πρέπει να στάξεις για επεξεργαστή και μητρική όσο κάνει ένα ολόκληρο σύστημα με τον 1700 και κάρτα γραφικών μαζί :P

 

 

Αυτο ισχυει στην δικη σας περιπτωση  

Καμποσοι εχετε παρει μητρικη των 260 ευρω , μνημες των 180 ευρω και επεξεργαστη των 350 ευρω 

Ενα κοστος κοντα στα 800 ευρω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα έχω ένα φίλο με ένα παλιό pc και θέλει να φτιάξει ένα καινούργιο μηχάνημα, το pc θα είναι κυρίως για games και κανένα transcode σε 4Κ , επειδή έχω κολλήσει με τα τόσα reviews & opinions δεν μπορώ να τον κατευθυνω.

Να πάει σε 7700κ η σε 1800Χ ; ο παράγοντας κόστους δεν υπάρχει απλά για να το ξέρετε.

Κάρτα γραφικών ήδη είναι αγορασμένη μια 1080ti.

Σας ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες ρε αδερφέ; μην τον πάρω στον λαιμό μου τον άνθρωπο

 

Εγω αυτο πιστευω. Εκτος αν δεν βιαζεται τοτε να περιμενει τους νεους Ryzen η την κινηση της Intel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...