Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 ώρες πριν, LittleFridge είπε

Έχεις patched με pegascape η unpatched?

Τι cfw τρέχει η emummc?

Το Switch ήταν unpatched από την αρχή που το πήρα (αν κατάλαβα καλά αυτό που ρώτησες),
μόνος το σέταρα και πέρασα το cfw Atlas/kosmos (δεν το έχω συνδέσει ποτέ internet ούτε όταν ήταν σε OFW).
Το bootάρω με jig σε hekate και μετά κάνω launch to cfw στην emummc (η emummc είναι περασμένη σε ξεχωριστό partition της sd).
Η emummc τρέχει 8.1.0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου απάντησε σε 2 ερωτήσεις?

Πήρα πρόσφατα switch με cfw και έχω 2 απορίες.

1) Αν αφήνω πάντα την κονσόλα σε sleep mode καθημερινά χωρίς να την κλείνω ποτέ παίζει να καεί η να χαλάσει γενικώς;

2) Και τέλος κάθε φορά που την κλείνω κανονικά ξέρω την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω με την εφαρμογή στο pc κλπ για να ανοίξει ξανά. Ωστόσο το jig χρειάζεται πάντα; Γιατί είδα ότι ανάβει κ χωρίς αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, SpirosDR είπε

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου απάντησε σε 2 ερωτήσεις?

Πήρα πρόσφατα switch με cfw και έχω 2 απορίες.

1) Αν αφήνω πάντα την κονσόλα σε sleep mode καθημερινά χωρίς να την κλείνω ποτέ παίζει να καεί η να χαλάσει γενικώς;

2) Και τέλος κάθε φορά που την κλείνω κανονικά ξέρω την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω με την εφαρμογή στο pc κλπ για να ανοίξει ξανά. Ωστόσο το jig χρειάζεται πάντα; Γιατί είδα ότι ανάβει κ χωρίς αυτό.

1) Όχι. 

2) Ενεργοποιείς το autoRCM και δεν χρειάζεται το jig πάρα μόνο η διαδικασία με την εφαρμογή. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
21 hours ago, SpirosDR said:

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου απάντησε σε 2 ερωτήσεις?

Πήρα πρόσφατα switch με cfw και έχω 2 απορίες.

1) Αν αφήνω πάντα την κονσόλα σε sleep mode καθημερινά χωρίς να την κλείνω ποτέ παίζει να καεί η να χαλάσει γενικώς;

2) Και τέλος κάθε φορά που την κλείνω κανονικά ξέρω την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω με την εφαρμογή στο pc κλπ για να ανοίξει ξανά. Ωστόσο το jig χρειάζεται πάντα; Γιατί είδα ότι ανάβει κ χωρίς αυτό.

Αυτά που σου λέει ο Βούρδουλας. Έχε υπ' όψη ότι σε sleep καις ρεύμα. Θέλει φόρτιση κάθε βδομάδα και τίποτα να μην κάνεις. Εγώ το ξεχνάω μερικές φορές και μου σβήνει και μετά χρειάζεται λίγο χρόνο στον φορτιστή για να ζωντανέψει ξανά πριν ξανακάνω τη διαδικασία με την εφαρμογή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/3/2020 στις 4:24 ΜΜ, pano21 είπε

καλησπερα στην ομάδα, είχα αγοράσει ενα χακαρισμενο σουιτς πριν λιγο καιρο με 9.1 και sx os, θέλω να κάνω ενημέρωση σε 9.2 εκτός απο το sx os 2.9.4 που κατέβασα το choi και τα firmware files 9.2 χρειάζεται να κάνω καποιο back up κάπως? ή να κάνω κάτι άλλο ενημέρωση

Υ.Γ. δεν γνωρίζω πολλά πράγματα πέρα από κάποια που είναι απαραίτητα για να χρησιμοποιώ το σύστημα.

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Έκανες την ενημέρωση; Είχες κανένα πρόβλημα; 

Κατέβασα και εγώ τα αρχεία για να την περάσω 

Είμαι στην 9.0.1 και sx 2.9.2  και θέλω να πάω σε 9.2 και 2.9.4 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/3/2020 στις 3:44 ΠΜ, Lanc3r είπε

Το Switch ήταν unpatched από την αρχή που το πήρα (αν κατάλαβα καλά αυτό που ρώτησες),
μόνος το σέταρα και πέρασα το cfw Atlas/kosmos (δεν το έχω συνδέσει ποτέ internet ούτε όταν ήταν σε OFW).
Το bootάρω με jig σε hekate και μετά κάνω launch to cfw στην emummc (η emummc είναι περασμένη σε ξεχωριστό partition της sd).
Η emummc τρέχει 8.1.0.

Μπορεις να κανεις update με το ChoiDoujourNX manualy την emuNAND, οσο για τα θεματα που λες με το game cartridge εμενα προσωπικα μου δουλευει και στο cfw και στο ofw με ανοιχτο το noGC option στο hekate. Πριν κανεις το update ομως περνα πρωτα το τελευταιο atmosphere/kosmos (0.10.4) γιατι αλλιως δεν θα μπορει να bootαρει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, xpac είπε

Έκανες την ενημέρωση; Είχες κανένα πρόβλημα; 

Κατέβασα και εγώ τα αρχεία για να την περάσω 

Είμαι στην 9.0.1 και sx 2.9.2  και θέλω να πάω σε 9.2 και 2.9.4 

την εκανα ολα μια χαρα ηταν σε μενα 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, LittleFridge είπε

Μπορεις να κανεις update με το ChoiDoujourNX manualy την emuNAND, οσο για τα θεματα που λες με το game cartridge εμενα προσωπικα μου δουλευει και στο cfw και στο ofw με ανοιχτο το noGC option στο hekate. Πριν κανεις το update ομως περνα πρωτα το τελευταιο atmosphere/kosmos (0.10.4) γιατι αλλιως δεν θα μπορει να bootαρει. 

Άρα: 1) κάνω update το Kosmos στην version 15.3 (βγήκε μερικές ώρες πριν),

2) ενεργοποιώ την επιλογή noGC (η οποία είναι από ότι βλέπω by default στο on), και το τελευταίο και κρισιμότερο

3) κάνω update την emuNAND στην 9.1.0 ή την καινούργια 9.2.0 (πάντα με το ChoiDoujourNX)????

@LittleFridge ευχαριστώ για τις πληροφορίες και την βοήθεια! 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα έχω Nintendo switch χακαρισμενο. Είχα καιρικά το ανοίξω. Παλιά το δούλευα με DNS to "163.172.141.219", and secondary DNS to "207.246.121.77" 

και δούλευε κανονικά και έμπαινα Tinfoil. 
 

Τώρα μου βγάζει σφάλμα στα DNS. Έχει αλλάξει κάτι;

 

μήπως φταίει που είμαι στην 9.0.1 και δεν έχω κάνει update στην 9.2?

Επεξ/σία από ababapanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Edit:

Εκανα την διαδικασια για το update στην 9.2 ,  

αλλα μετα  οταν μπουταρει με atmosphaire και μπαινω στα settings στο system info γραφει ακομα 9.0.1  . Τι μπορει να φταει? επισης στο tinfoil εχει χαθει η επιλογη για download

Επεξ/σία από ababapanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...