Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους και Χρόνια Πολλά

έχω ένα switch με τσιπάκι και περασμένο το sx os.

Υπάρχει κάποιος που αναλαμβάνει την αναβάθμιση του τόσο του switch όσο και του atmosphere.

Φυσικά με πληρωμή 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/12/2021 στις 6:31 ΜΜ, t_sakk είπε

Καλησπέρα σε όλους και Χρόνια Πολλά

έχω ένα switch με τσιπάκι και περασμένο το sx os.

Υπάρχει κάποιος που αναλαμβάνει την αναβάθμιση του τόσο του switch όσο και του atmosphere.

Φυσικά με πληρωμή 

ευχαριστώ

Ειναι πολυ απλό το πέρασμα του κανε μια αναζητηση στο γκουγκλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/12/2021 στις 7:31 ΜΜ, t_sakk είπε

Καλησπέρα σε όλους και Χρόνια Πολλά

έχω ένα switch με τσιπάκι και περασμένο το sx os.

Υπάρχει κάποιος που αναλαμβάνει την αναβάθμιση του τόσο του switch όσο και του atmosphere.

Φυσικά με πληρωμή 

ευχαριστώ

Καλησπέρα. 

Αν βρεις κάτι πες μου και εμένα σε παρακαλώ, έχω το ίδιο πρόβλημα με εσένα.... 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

SkyNX για Atmosphere, δεν υπάρχει άλλο αυτή τη στιγμή, αλλά δεν είναι η τέλεια επιλογή. Η ιδανική επιλογή είναι να περάσεις Αndroid αν θες να streamάρεις, που θα έχεις περισσότερες επιλογές οι οποίες δουλεύουν καλύτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιηθεί το ps4 controller σε switch? Με το mission control νομίζω δεν συνδέεται κατευθείαν και πολλές φορές δεν το έβρισκε.

Επίσης υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιηθεί το 8bitdo pro 2 ή το Nintendo pro controller σε hacked ps4? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nintendo switch custom firmware update

Καλησπερα σας και καλη χρονια.

Θα ηθελα να μαθω πως γινεται σε Nintendo Switch custom firmware update στο atmosphere.

Κατεβασα τα καινουρια αρχεια τα εκανα αντικατασταση και τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SuperPlatan είπε

Nintendo switch custom firmware update

Καλησπερα σας και καλη χρονια.

Θα ηθελα να μαθω πως γινεται σε Nintendo Switch custom firmware update στο atmosphere.

Κατεβασα τα καινουρια αρχεια τα εκανα αντικατασταση και τιποτα

Μην κάνεις αντικατάσταση.Διεγραψε όλα τα προηγούμενα αρχεία και περνά τα καινούργια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, εχω ένα switch με sxos  στην sysnand v3.1.0 και FW 11.0.0 επειδή εχω μπερδευτεί, ποιον οδηγό να ακολουθήσω και να περάσω στο Atmosphere? Το Atmosphere μπορώ να το περάσω στην emunand ή αναγκαστικά στην sysnand? 
και πως ξεπερνάω το παρακάτω πρόβλημα ?
⚠️ If you updated via ChoiDuJourNX on a Mariko you might have to get a donor BOOT0 or restore a backup of your BOOT0. ChoiDuJourNX corrupts BOOT0 and will prevent you from booting into Atmosphere CFW.

Επεξ/σία από Nostradamus1980
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και παλι στην ομαδα. Καταφερα να ξανακανω το switch να λειτουργησει κανονικα , κατεβασα την τελευταια εκδοση atmosphere. Μεσω goldleaf δεν με αφηνει να κανω εγκατασταση , μεσω awoo τα περναω αλλα μολις παω να μπω στο παιχνιδι μου βγαζει να βγαλω το airplane mode και αν το βγαλω μου ζηταει να συνδεθω στο ιντερνετ. Τι κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, SuperPlatan είπε

Καλησπερα και παλι στην ομαδα. Καταφερα να ξανακανω το switch να λειτουργησει κανονικα , κατεβασα την τελευταια εκδοση atmosphere. Μεσω goldleaf δεν με αφηνει να κανω εγκατασταση , μεσω awoo τα περναω αλλα μολις παω να μπω στο παιχνιδι μου βγαζει να βγαλω το airplane mode και αν το βγαλω μου ζηταει να συνδεθω στο ιντερνετ. Τι κανω;

μήπως να βάλεις τα καινούργια sigpatches? Δοκίμασε και με Tinfoil

Επεξ/σία από Nostradamus1980
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

17 ώρες πριν, Nostradamus1980 είπε

μήπως να βάλεις τα καινούργια sigpatches? Δοκίμασε και με Tinfoil

Περασα τα καινουρια ναι. Καταφερα εκανα εγκατασταση την pokemon shinning pearl αλλα δεν με αφηνει να περασω το update γιατι λεει το firmware ειναι χαμηλο και οταν μπαινει στο παιχνιδι απλα μου βγαζει ξαφνικα ενα error χωρις καποιο κωδικο. Μηπως πρεπει να κανω απλα update to firmware του switch . Τωρινη εκδοση 10.0.0

Επεξ/σία από SuperPlatan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SuperPlatan είπε

 

Περασα τα καινουρια ναι. Καταφερα εκανα εγκατασταση την pokemon shinning pearl αλλα δεν με αφηνει να περασω το update γιατι λεει το firmware ειναι χαμηλο και οταν μπαινει στο παιχνιδι απλα μου βγαζει ξαφνικα ενα error χωρις καποιο κωδικο. Μηπως πρεπει να κανω απλα update to firmware του switch . Τωρινη εκδοση 10.0.0

γιατι δεν τα κανεις ολα update μεσα απο το AIO-switch-updater?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει τελικα ολα καλα. Εκανα update στην τελευταια εκδοση. Περασα τα αρχεια στην sd και το εκανα εγκατασταση μεσω daybreak . Ευχαριστω για ολα ομαδα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...