Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, marksk είπε

παιδιά καλησπέρα

για το απλό v2 ποιος είναι ο ευκολότερος τρόπος;

περιφέρεια υπάρχουν επιλογές για mod ;

Εκτός από τα V1 unpatched όλα τα αλλά με τσιπάκι μόνο….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sos ... το CFW switch version 1, εκλεισε λογω μπαταριας και τωρα δεν ανοιγει με τιποτα.

Το συνδεσω στο pc , ανοιγεθ για λιγο μεσω tegrarcmgui , και μετα μου βγαζει το συμβολο της αδειασ μπατραριας (red icon).

 

Οτι και να δοκιμασα δε δουλευει, ολα οι συνδιασμοι κουμπιων κλπ

 

Καμια ιδεα ?

 

IMG_1307.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άστο να φορτίσει στον δικό του φορτιστή μέχρι να ανοίξει…. Όταν αδειάζει τελείως η μπαταρία φορτίζει πολυ σιγά στην αρχή…μπορεί να χρειαστεί αρκετές ωρες…έχεις ενεργοποιημένο το autorcm;

Επεξ/σία από d..b
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, toxotis70 είπε

sos ... το CFW switch version 1, εκλεισε λογω μπαταριας και τωρα δεν ανοιγει με τιποτα.

Το συνδεσω στο pc , ανοιγεθ για λιγο μεσω tegrarcmgui , και μετα μου βγαζει το συμβολο της αδειασ μπατραριας (red icon).

 

Οτι και να δοκιμασα δε δουλευει, ολα οι συνδιασμοι κουμπιων κλπ

 

Καμια ιδεα ?

 

IMG_1307.jpg

Οταν σε βγάλει στο menu του hekate άσε το λίγο όπως είναι πάνω στο laptop να φορτίσει (βλέπεις και με ακρίβεια πως φορτίζει) και μόλις πάει 6-7% βάλε το αμέσως (όπως είναι) στο δικό του φορτιστή η dock. Πάτησε το launch αφού πάει 20% και άνω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δική μου εγκατάσταση σε oled.

spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngΠαιδιά έχει αρχίσει στο aliexpress η nintendo και κανει report σε ολα τα eshop που πουλάνε τσιπάκια για nintendo switch. Ευτυχώς που πρόλαβα και παρήγγειλα κάποια κομμάτια. Πλέον οι πιο πολλοί κινέζοι δέχονται παραγγελίες μόνο μέσω whatsapp και υπάρχουν πολλά μαγαζιά που είναι scammers πουλάνε και εξαφανίζονται μετα απο λίγο. Προσοχή σε όποιον παραγγέλνει. Προσωπικά δεν εμπιστεύομαι ακόμα το όλο σκηνικό με το rp2040 αν και τα boot times είναι καλά δεν είναι μόνο αυτο το ζητούμενο. Σίγουρα με τα χρόνια θα εξεληχθεί και θα δοκιμασθεί για την αξιοπιστία του και το αν επιβαρίνει την κονσόλα. Προσωπικά προτείνω σε όλους τα δουλεμένα χρόνια hwfly και inistinct-nx. Μην το ρισκάρετε εφόσων οι τιμές έχουν πέσει εκτός και αν μελοντικά δεν έχουμε άλλη επιλογή λόγω του πεσίματος που κάνει η nintendo στα κινέζικα eshops. Μέχρι τότε όμως θα έχουμε δει και τι γίνεται με τα rp2040 στα σίγουρα.

Επεξ/σία από snaker
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην ομαδα.

Ειμαι σε μια αρκετα ιδιαιτερη περιπτωση οπου χρειαζομαι επειγοντως ενα RCM Jig (για μια χρηση απλα να κανω boot σε atmosphere) γιατι το δικο μου δεν το εχω μαζι μου - βρισκομαι προσωρινα Αθηνα και απο Δευτερα θα παω σε καποιο  ταξιδι μερικων εβδομαδων. Υπαρχει καποιο μερος στην Αθηνα στο οποιο μπορω να παω και να παρω καποιο jig απο καταστημα γιατι με online αποστολη δε θα προλαβω ευκολα; Αν εχετε να προτεινετε καποια λυση θα με σωζατε, ευχαριστω!

Εναλλακτικα αν καποιος ειναι στα νοτια προαστια και εχει ορεξη να εξυπηρετησει ας στειλει ενα ΡΜ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...