Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, dreaming123 είπε

Κανονικά λειτουργεί το switch απλά με το μαύρο μπορώ να μπαίνω σε atmosphere mode ενώ με το κόκκινο όχι ανοίγει κανονικά στο official firmware.

ισχυει αυτο που σου λεει ο φιλος παντως και με τα δυο τα jig θα επρεπε να δουλευει το atmosphere...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Tο switch oled μου εχει επανω hecate 6.0.2  , Atmosphere 1.5.1 και tinfoil  16.0  

Υπάρχει κάποιος οδηγός για να τα αναβαθμισω ωστε να μην τα κανω ολα χάλια; 😁😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dreaming123 είπε

Κανονικά λειτουργεί το switch απλά με το μαύρο μπορώ να μπαίνω σε atmosphere mode ενώ με το κόκκινο όχι ανοίγει κανονικά στο official firmware.

Εδώ τι εννοείς ακριβώς. Το jig το θες για να μπει σε RCM το Switch. 

Δεν το έχεις autoRCM και χρησιμοποιείς το jig κάθε φορά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι δεν το έχω autoRCM.
Ναι το jig χρησιμοποιώ αλλά εντάξει παίζω ελάχιστα οπότε λίγες φορές θα το ανοιγοκλείσω.
Απλά καλό θα ήταν να έχω ένα jig σαν backup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους. Έχω σπασμένο και μπαναρισμένο V1 και τώρα πήρα το OLED. Βάζω το ίδιο Nintendo Account μέσα;;; Η αλήθεια θα με βόλευε πολύ … 

Επεξ/σία από azografos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 18/05/2023 at 21:05, dream21 said:

Tο switch oled μου εχει επανω hecate 6.0.2  , Atmosphere 1.5.1 και tinfoil  16.0  

Υπάρχει κάποιος οδηγός για να τα αναβαθμισω ωστε να μην τα κανω ολα χάλια; 😁😁

SWiTCHWAY

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Έχω ένα switch v1 με sxos και θέλω να πάω σε atmosphere η ότι άλλο συνεχίζει να υποστηρίζεται.. επειδή ψιλοβαριέμαι να ασχοληθώ και φοβάμαι και λίγο μην το μπρικαρω τελείως, ξέρουμε κανένα κατάστημα που να ασχολείται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Το SoftModed Switch μου, μου ζητάει συνεχώς update όταν τρέχω παιχνίδια. Κάνω με το AiO Switch Updater το Update στο τελευταίο FirmWare, αλλά και πάλι μου το ζητάει.

Μια λύση είναι να σβήνω το pending update με το GoldLeaf, αλλά και αυτό συνήθως κρατάει 1-2 εκκινήσεις παιχνιδιών και μετά το ξαναζητάει !

Ο λόγος που ζητάει συνέχεια update, ακόμα και όταν έχω το τελευταίο, είναι επειδή το ofw λέγεται 16.0.3 (ας πούμε) ενώ το cfw που έχω εγκατεστημένο λέγεται 16.0.3megaupload..... κλπ ... οπότε μου το ζητάει πάντα ... ακόμα και αν έχω το τελευταίο !

Υπάρχει τρόπος να το αλλάξω αυτό ? Να μη ζητάει καθόλου ή να ζητάει ΜΟΝΟ όταν βγαίνει "πραγματικά" νέο update ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...