Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοιτα snik όπως είπες η βασικότερη χρήση και ουσιαστικά διευκόλυνση των shops είναι να βάζεις τα updates χωρίς να μπλέκεις με ψαξιματα online ειδικά όταν έχεις πολλά games εγκατεστημένα μέσα. Αλλά αν εξαιρέσεις αυτό μην τρελενεσαι... αν έχεις τα βασικά πρώτα  updates που διορθώνουν τα χοντρά bugs δεν λέει κάτι να σου ξεφύγει και κάτι. Ουσιαστικά θέλω να καταλήξω ότι δεν έγινε και καμια μεγάλη συμφορά αν χάσουμε τα shops.. 🤣

Επεξ/σία από snaker
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Όλα τα switch χακαρονται; 
Ενδιαφέρομαι για lite ή v1

Όλα απλά τα V1 τα unpatched γίνονται softmod και τα υπόλοιπα με τσιπάκι…

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 04/07/2023 at 14:26, snaker said:

Ρε παιδιά ποτέ δεν καταλαβα την λογική των free shops για τα παιχνίδια. Η μεταφορά απο pc είναι πανευκολη και γρήγορη. Δεν χρειάζεται να έχεις ανοιχτό το switch σου για ώρες μέχρι να κατέβουν οι τίτλοι. Επίσης κρατας και backup τα παιχνίδια για μελλοντική εγκατάσταση στον σκληρό σου δίσκο. Γιατί να εξαρτασαι απο τρίτους όταν υπάρχει η σίγουρη λύση του pc.

 

On 04/07/2023 at 16:24, snik said:

Τα shops σε βγάζουν απο τον κόπο να το συνδέσεις στο pc, επίσης κάνουν πολύ εύκολο το να περάσεις κάποιο update. Στην κάρτα μου έχω καμιά 30αριά παιχνίδια θα έπρεπε να κοιτούσα ποιό έχει update και να ψάχνομαι μόνος μου ενώ τώρα πας στο αντίστοιχο tab πατάς ένα κουμπί και τα περνάει όλα μόνο του.

γινεται και το αναποδο παντως, εχεις το shop και κατεβαζεις πανευκολα ο,τι θες μαζι με DLC & updates και αφου κατεβει μπορεις να το κρατησεις σε nsp file στο pc για backup για να το ξαναπερασεις. εγω αυτο εκανα και εστησα και εναν nut server στο σπιτι που μπορω να ξαναταισω στο switch ο,τι τιτλο θελω μεσω LAN

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 07/07/2023 at 12:56, ikaros2 said:

Για NUT server, ποιο software χρησιμοποιείς?

στο σπιτι τρεχει 24/7 ενας unraid server που κανει host διαφορα πραγματα και εχει και community "app store" και εκει το βρηκα. ειναι βασισμενο σε αυτον τον docker container https://hub.docker.com/r/shawly/nut

κι εδώ το github repo https://github.com/shawly/docker-nut

Επεξ/σία από Snolly
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pixel shop είναι επάνω μεν αλλά πρόσβαση έχουν μόνο οι παλιοί χρήστες… οι πιο πρόσφατοι λογαριασμοί δεν έχουν πλέον πρόβλημα…. Και βασικά δεν έπεσε ποτέ παρά μόνο μια μέρα που έγινε και η μετάβαση από .tk σε .lol 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, d..b said:

Το pixel shop είναι επάνω μεν αλλά πρόσβαση έχουν μόνο οι παλιοί χρήστες… οι πιο πρόσφατοι λογαριασμοί δεν έχουν πλέον πρόβλημα…. Και βασικά δεν έπεσε ποτέ παρά μόνο μια μέρα που έγινε και η μετάβαση από .tk σε .lol 

Oπότε συνεχιζουμε εμεις οι καινουργοι απο DL και περασμα με usb;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, dream21 είπε

Oπότε συνεχιζουμε εμεις οι καινουργοι απο DL και περασμα με usb;

Μέχρι και εάν βγει κάτι καινούργιο σε shop ναι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, dream21 said:

To pixel shop απο τι ειδα στο discord ειναι ξανα επανω. το θεμα ειναι οτι ενω το εχω περασμενα στο tinfoil δεν μου βγαζει κανενα game.

Άλλαξες τον server όπως ανάφερε ο φίλος πιο πάνω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...