Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερώτηση για οποίον γνωρίζει, μπορώ να μεταφέρω το save του ΤΟΤΚ από ένα switch που έπαιζα με CFW , σε ένα άλλο καινουριο switch OLED με  αγορασμένο το παιχνίδι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ισως και να γινεται μεταφεροντας το save απο το emummc στο sysmmc στην κονσολα που εχει το cfw και  μετα αφου βαλεις τον ιδιο λογαριασμο στο oled να το περασει...

Επεξ/σία από d..b
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, ababapanos είπε

Μια ερώτηση για οποίον γνωρίζει, μπορώ να μεταφέρω το save του ΤΟΤΚ από ένα switch που έπαιζα με CFW , σε ένα άλλο καινουριο switch OLED με  αγορασμένο το παιχνίδι ?

Με το jksv κανεις backup το save σου απο την emunand και μετα bootαρεις σε sysnand και το κανεις restore πανω σε user που έχει το nintendo account σου συνδεδεμένο. ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ να μην έχεις εγκαταστησει καποιο pirated game στην sysnand ή έχεις πειραξει κατι που μπορεί να προκαλεσει ban, γιατι θα χρειαστει η sysnand να παει online για να συνδέσεις τον λογαριασμο σου και να μεταφερεις το save στο αλλο switch. Απλα να τρέξεις το jksv δεν θα προκαλεσει ban 99% (έτσι το εκανα και γω ειμαι μια χαρα).
Μετά απλα περνας το save με την κανονικη διαδικασια του switch απο συσκευή σε συσκευή (το save μετακινειται μεταξυ του ιδιου χρήστη προφανως).

Αν έχεις setαρει incognito κλπ για να μπλοκαρεις τους server της nintendo, απλα κανε restore το save στη sysnand και μετα bootαρε σε ofw

Επεξ/σία από crownless
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σε ολους.

υπαρχει πουθενα η πληροφορια για ολη την ορολογια του χακαρισματος; καταλαβαινω OFW = original firmware, CFW = custom firmware, δεν μου ειναι ξεκαθαρο τι ειναι η sysnand και τι η emunand οπως επισης καταλαβαινω μπορεις να μπαινεις είτε στο μη σπασμενο κομματι ειτε στο σπασμενο κατα το boot. το storage της sd πως το χωριζεις μεταξυ OFW και CFW. ειναι στεγανα τα 2 κομματια μεταξυ τους; εχω γενικα αποριες για ολο το setup και τις επιλογες που εχει καποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Snolly είπε

καλημερα σε ολους.

υπαρχει πουθενα η πληροφορια για ολη την ορολογια του χακαρισματος; καταλαβαινω OFW = original firmware, CFW = custom firmware, δεν μου ειναι ξεκαθαρο τι ειναι η sysnand και τι η emunand οπως επισης καταλαβαινω μπορεις να μπαινεις είτε στο μη σπασμενο κομματι ειτε στο σπασμενο κατα το boot. το storage της sd πως το χωριζεις μεταξυ OFW και CFW. ειναι στεγανα τα 2 κομματια μεταξυ τους; εχω γενικα αποριες για ολο το setup και τις επιλογες που εχει καποιος.

Sysnand: system nand και emunand: emulated nand. Κατα το setαρισμα του cfw κανεις partition στην sd σου για να bootαρει το switch απο την emunand ώστε να μπορεις να κανεις ολες τις βρωμοδουλιες σε αυτην offline. Έτσι κρατας την sysnand καθαρη για online ώστε να μην φας ban. Απο την εμπειρια μου ειναι 99% στεγανα αυτα τα κομματια μεταξυ τους. 

Για ολοκληρωμένο οδηγό, δες εδώ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλησπέρα.
Ξέρετε που μπορώ να βρω ίδιο μαύρο  αντάπτορα (είναι απο τη γνωστή ομάδα)...
Παράγγειλα ένα που έδειχνε οτι είχε στα ίδια σημεία τα σιδεράκια αλλά μου έστειλαν το κόκκινο με το οποίο δεν κάνει boot το switch.
 

 

Spoiler

346150417_723384082917793_2757712916230300315_n.jpg

 

Επεξ/σία από dreaming123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και οι 2 θα έπρεπε να δουλεύουν. Δεν ξέρω αν μπορείς να ελέγξεις αν όντως θηλυκώνει εκεί που πρέπει (στο πρώτο και το τελευταίο pin).

 

Το switch το έχεις φορτίσει μια ολόκληρη μέρα; Να είσαι σίγουρος ότι έχει μπαταρία.

Επεξ/σία από Mpiftekis
Φόρτιση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/5/2023 στις 11:15 ΠΜ, Snolly είπε

καλημερα σε ολους.

υπαρχει πουθενα η πληροφορια για ολη την ορολογια του χακαρισματος; καταλαβαινω OFW = original firmware, CFW = custom firmware, δεν μου ειναι ξεκαθαρο τι ειναι η sysnand και τι η emunand οπως επισης καταλαβαινω μπορεις να μπαινεις είτε στο μη σπασμενο κομματι ειτε στο σπασμενο κατα το boot. το storage της sd πως το χωριζεις μεταξυ OFW και CFW. ειναι στεγανα τα 2 κομματια μεταξυ τους; εχω γενικα αποριες για ολο το setup και τις επιλογες που εχει καποιος.

Σου προτείνω ανεπιφύλακτα τον οδηγό SWiTCHWAY , ο οποίος επικαιροποιείται διαρκώς και έχει και screenshots σε κάθε βήμα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, cupra20vt είπε

Δεν πρεπει να υπαρχει αποθεμα..

Ακριβώς.. Οπότε Ali ή ebay.. Απο οσο καταλαβαίνω το χρειάζομαι για να μπαίνει σε rcm το switch. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ison είπε

Ακριβώς.. Οπότε Ali ή ebay.. Απο οσο καταλαβαίνω το χρειάζομαι για να μπαίνει σε rcm το switch. 

Η αυτό η βάζεις μέσα ένα trinket m0 και δεν ξανά χρειάζεται να ασχοληθείς με jig payload κτλ…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Mpiftekis είπε

Και οι 2 θα έπρεπε να δουλεύουν. Δεν ξέρω αν μπορείς να ελέγξεις αν όντως θηλυκώνει εκεί που πρέπει (στο πρώτο και το τελευταίο pin).

 

Το switch το έχεις φορτίσει μια ολόκληρη μέρα; Να είσαι σίγουρος ότι έχει μπαταρία.

Κανονικά λειτουργεί το switch απλά με το μαύρο μπορώ να μπαίνω σε atmosphere mode ενώ με το κόκκινο όχι ανοίγει κανονικά στο official firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...