Προς το περιεχόμενο

Days Gone [PS4]


Θανος Δρακος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 5/5/2019 στις 9:05 ΜΜ, Fulgore είπε

Σε μια ομως πιθανη μειωση τιμης προς τις γιορτες(που θα εχουν βγει και καποια Dlc αργοτερα)

Παλι καλα που το ανεφερα 3 σχολια πιο πανω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Παλι καλα που το ανεφερα 3 σχολια πιο πανω :)

Το ανεφερες(τωρα το ειδα-θυμηθηκα) αλλα δεν εδωσες πουθενα λεπτομεριες οποτε οι περισσοτεροι οσοι διαβασαν το σχολιο σου το περασαν στο ντουκου φανταζομαι οπως εγινε και στην περιπτωση μου γιατι δεν θυμομουν καν οτι το ανεφερες παροτι διαβαζω τα σχολια σου.  😉

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, icenex είπε

Το ανεφερες(τωρα το ειδα-θυμηθηκα) αλλα δεν εδωσες πουθενα λεπτομεριες οποτε οι περισσοτεροι οσοι διαβασαν

Βλεπεις μηπως στο παρον θεμα να υπαρχει μεγαλο ενδιαφερον/συμμετοχη ή να ρωτησε κανεις λεπτομερειες για τα dlc? :)

Καλως ή κακως οι κριτικες το εθαψαν και οι περισσοτεροι(που λες και εσυ)το μονο που τους ενδιαφερει ειναι ποτε θα πεσει η τιμη του σε βαθος χρονου,που μεχρι τοτε ουτως ή αλλως θα εχουν βγει και τα dlc.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλα γραφτα για οποιον ενδιαφερετε και ας ειμαστε μετρημενοι στα δαχτυλα.. Οσον αφορα το dlc εγω νομιζα οτι το ειπες ετσι απο φημες οχι κατι σιγουρο γιατι δεν ποσταρες κατι που να επιβεβαιωνει τα dlc.Δυστυχως εγω ειμαι ακομη στην αρχη για να γραψω περισσοτερα παντως απο το λιγο που προχωρησα στο δευτερο settlement μου αρχισαν κατι frame drops βεβαια θα δω ισως ητανε και παρωδικο το συγκεκριμενο επειδη επαιζα ωρες και ισως ζεσταθηκε η κονσολα χλωμο να ειναι αυτο αλλα θα το δοκιμασω με την πρωτη ευκαιρια οταν θα ειναι κρυα η κονσολα αν το κανει τοτε μιλαμε οτι παιχτηκε μ...λ.ια.

Ενταξει το ενδιαφερον μια χαρα ειναι ειδικα αν ηξερες τι να περιμενεις απο το εν λογω παιχνιδι απλα μερικοι ειχαν αυταπατες και περιμεναν να ειναι σε επιπεδο last of us, gow κτλ. Παντως απο το λιγο που εχω παιξει το παιχνιδι ειναι οντως 7-8 max σε θεμα βαθμολογιας κατα την δικη μου κριση και απο αυτο που βλεπω και δεν νομιζω να αλλαξει ριζικα η βαθμολογια μου μεχρι να το τελειωσω.Επισης στο θεμα τιμης οντως η τιμη ηταν μεγαλη γιατι το παιχνιδι δεν βγηκε φιναρισμενο να πεις οτι αξιζει τα 55 ευρω γιατι τα 69.90 δεν τα υπολογιζω εννοειτε οτι δεν τα αξιζει.Προσωπικα το τσιμπησα απο καταστημα που αγοραζω συχνα και με καθε αγορα μαζευω ποντους οποτε ειχα μαζεψει ποντους και ειχα εκπτωση ενα 10αρικο και το τσιμπησα στα 45 αλλιως θα ημουν και εγω ενας απο αυτους που περιμενουν γενναια πτωση τιμης νομιζω στο 40αρι το αξιζει το παιχνιδι(στην κατασταση που βγηκε αλλιως φιναρισμενο αξιζε τα 55) και ειδικα αφου δεν το παρατανε και θα δωσουν τσαμπα dlc.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά γράφω εντυπώσεις για να βοηθήσω άτομα σε αυτό το forum να φτάσουν σε μια πιο συνειδητοποιημένοι απόφαση (όσο το δυνατόν γίνετε φυσικά και επίσης το κάνω και επαγγελματικά οποτε φαντάσου ποσο λιγότερο θέλω να το κάνω), όπως εννοείτε έχουν κάνει άλλοι για μένα εδώ μέσα. Δεν βρίσκω πουθενά κάτι κακό σε αυτό. Απλά ίσως η διατύπωση κάποιον και ίσως και η δικη μου δεν είναι πάντα η καλύτερη φαντάζομαι but still, καλύτερα από το τίποτα σωστά? ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομιζα οτι ο σκοπος που μπαινει καποιος στο forum(και εν μερη ο λογος υπαρξης τους κιολας)ειναι η ανταλλαγη γνωμεων και αποψεων οπως ολως τυχαιως γινεται σε ολα τα αλλα θεματα παιχνιδιων.Και φυσικα μεσα στην κουβεντα ειναι αρκετες φορες και ο αντιλογος μιας και ειναι λογικ οοτι  ολοι δεν γινεται να συμφωνουν με ολους μιας και δεν αρεσουν σε ολους ολα τα παιχνιδια.

Συγνωμη δηλαδη που στις τελευταιες σελιδες ορισμενοι σχολιαζουμε για το Days Gone, σε θεμα με τιτλο Days Gone.......🤨

Αν δεν θελει καποιος να σχολιασει για ενα παιχνιδι στο θεμα του,ας μην το κανει. Αλλα να μην βγαινει μετα να κανει υποδειξεις τι πρεπει να γραφουν οι υπολοιποι αναλογα με τα θελω του.

Επισης το forum δεν ειναι καφενειο ή γηπεδο για να εκφραζεται ο αλλος οπως γουσταρει.

2 ώρες πριν, icenex είπε

Ενταξει το ενδιαφερον μια χαρα ειναι ειδικα αν ηξερες τι να περιμενεις απο το εν λογω παιχνιδι απλα μερικοι ειχαν αυταπατες και περιμεναν να ειναι σε επιπεδο last of us, gow κτλ. Παντως απο το λιγο που εχω παιξει το παιχνιδι ειναι οντως 7-8 max σε θεμα βαθμολογιας κατα την δικη μου κριση και απο αυτο που βλεπω και δεν νομιζω να αλλαξει ριζικα η βαθμολογια μου μεχρι να το τελειωσω.Επισης στο θεμα τιμης οντως η τιμη ηταν μεγαλη γιατι το παιχνιδι δεν βγηκε φιναρισμενο να πεις οτι αξιζει τα 55 ευρω γιατι τα 69.90 δεν τα υπολογιζω εννοειτε οτι δεν τα αξιζει.Προσωπικα το τσιμπησα απο καταστημα που αγοραζω συχνα και με καθε αγορα μαζευω ποντους οποτε ειχα μαζεψει ποντους και ειχα εκπτωση ενα 10αρικο και το τσιμπησα στα 45 αλλιως θα ημουν και εγω ενας απο αυτους που περιμενουν γενναια πτωση τιμης νομιζω στο 40αρι το αξιζει το παιχνιδι(στην κατασταση που βγηκε αλλιως φιναρισμενο αξιζε τα 55) και ειδικα αφου δεν το παρατανε και θα δωσουν τσαμπα dlc.

Εγω αυτο που ειδα απο τις προηγουμενες σελιδες ειναι οτι αρκετοι περιμεναν να δουν αποψεις απο τον ιδιο τον κοσμο για το παιχνιδι για να ξερουν αν θα το παρουν day one ή να περιμενουν να πεσει η τιμη του(ειδικα αν δεις στις πρωτες σελιδες τι ενδιαφερον υπηρχε για το αν θα παραλαβουν day one ή οχι και πως αυτο μειωθηκε μετα τα reviews),οτι δηλαδη ισχυει σε ολα τα αλλα θεματα και σε ολα τα αλλα παιχνιδια φυσικα.

Για το οτι δεν εβαλα link εχεις δικιο και αυτο γιατι ειχε ανακοινωθει αυτο πριν την κυκλοφορια του παιχνιδιου απο τον Μαρτιο και νομιζα οτι ειχε ειπωθει παλιοτερα

https://unboxholics.com/news/gaming/61210-to-days-gone-tha-emploutistei-me-dlc-meta-tin-kykloforia-tou

Ουτε κιολας εγραψα πουθενα οτι επειδη για μενα πχ το παιχνιδι ειναι περισσοτερο ας πουμε του 6 με 7/10 αυτο δεν σημαινει οτι σε καποιον αλλο ειναι απιθανο να μην του αρεσει περισσοτερο(οτι δηλαδη γινεται με ολα τα παιχνιδια).

Και αυτα που εγραψα περι της τιμης του παιχνιδιου τα εγραψα περισσοτερο ακριβως για να αποφυγω να μπω στο τρυπακι των βαθμολογιων που απο οτι ειδα αρκετους τους διχασαν με το εν λογω παιχνιδι.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mhlogiatros είπε

Εγώ δεν κατάλαβα πως το τελείωσες σε 2-3 μέρες καταλαβαίνω το ζόρι να το επιστρέψεις αλλά 50 ώρες εχω γράψει και είμαι ακόμα Lost Lake 

Ποιος το τελειωσε σε 2-3μερες?Αν αναφερεσαι σε εμενα οπως ανεφερα πιο πισω 1 εβδομαδα το ειχα το παιχνιδι(απο την Δευτερα 29/4 μεχρι την Κυριακη που μας περασε).

Επισης εννοειται οτι δεν το εκανα πλατινα και αφησα side πραγματα οπως marauding/bounty hunts/infestation/horde clean up(εκανα μονο ορισμενα απο αυτα),μονο τα nero camps εκανα περισσοτερο λογω των upgrades.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά μου πήρε 2 βδομάδες έχω max άρει character. Τίποτα τραγικά δύσκολο μέχρι τις μεγαλύτερες hordes .. που μετά τις μπόμπαρα .Αλλά μαύρα χαλια να χανω πέφτοντας από το frame rate. Άμα ήταν στο pc και είχε τέτοια θα είχε φύγει πέταμα

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, czarjuly είπε

Το παράγγειλα το παιχνιδάκι αξίζει τελικά ; γιατί ακούω διφορούμενες απόψεις

Προσωπικα για μενα ειναι απο τα πεντε καλυτερα παιχνιδια που εχω πεξει στο πσ4 χωρις γλυκαναλατες ιστοριες και χωρις φρου φρου και αρωματα  σου δινει μια ρεαλιστικη ματια για το πως επιβιωνει ο κοσμος σε μια τετοια κατασταση σιγουρα απευθηνετε σε ενα πιο ωριμο κοινο,μην περιμενεις παντως να δεις  τις ποζεριες του last of us

Επεξ/σία από katman2000
  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, katman2000 είπε

Προσωπικα για μενα ειναι απο τα πεντε καλυτερα παιχνιδια που εχω πεξει στο πσ4 χωρις γλυκαναλατες ιστοριες και χωρις φρου φρου και αρωματα  σου δινει μια ρεαλιστικη ματια για το πως επιβιωνει ο κοσμος σε μια τετοια κατασταση σιγουρα απευθηνετε σε ενα πιο ωριμο κοινο,μην περιμενεις παντως να δεις  τις ποζεριες του last of us

care to explain που ειναι ποζερια το last of us?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...