Προς το περιεχόμενο

PS Vita / PSTV Hacking και Homebrew


xaerialtwistx
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 ώρες πριν, ilias12369 είπε

Καταλαβα ευχαριστω πολυ,να ρωτησω,κατι να αλλαξει το θεμα στην κεντρικη οθονη που το βρισκω?

Δεν καταλαβα την ερώτηση.

Που βρισκεται η επιλογη εννοεις? Αν ναι, κρατας το δαχτυλο σου πατημενο στο background και θα μπεις σε edit mode. Επελεξε το κατω δεξια εικονίδιο και εχει καποιες ταπετσαρίες.

Αν εννοείς για πρόγραμμα που να σου αλλάζει το θέμα, το Custom Themes Manager κάνει αυτό που θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, ilias12369 είπε

Καλημερα,αυτο ηθελα ευχαριστω πολυ

Το vpk το βαζω στον φακελο που λεει vpk η το ριχνω χυμα στη συσκευη μεσα.

Όπως θες το περνάς δεν έχεις θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι αλλη μια ερωτηση για οποιον χρησιμοποιει το retro πακετο απο τους arcade punks,πως αλλαζουμε το aspect ratio σε 16:9 ?

7 λεπτά πριν, THE GG GAMER είπε

Όπως θες το περνάς δεν έχεις θέμα.

Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilias12369 είπε

Καλημερα,αυτο ηθελα ευχαριστω πολυ

Το vpk το βαζω στον φακελο που λεει vpk η το ριχνω χυμα στη συσκευη μεσα.

Δε χρειαζεται να τα κατεβαζεις και να τα περνάς χειροκίνητα.

Υπάρχει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, xaerialtwistx είπε

Δε χρειαζεται να τα κατεβαζεις και να τα περνάς χειροκίνητα.

Υπάρχει αυτό.

Σε ευχαριστω φιλε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα,να ρωτησω κατι αν ξερει καποιος.Εχω ενα vita με sd2vita ανταπτορα και καρτα 128gb,αν χαλασει η καρτα η θελω να βαλω την καρτα με τον ανταπτορα σε αλλο hacked vita,μπορει να μπει η ιδια καρτα,η αν εχω αντιγραφο με αντιγραφη απο την καρτα ολων και των κρυφων αρχειων θα δουλεψει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ilias12369 είπε

Παιδια καλημερα,να ρωτησω κατι αν ξερει καποιος.Εχω ενα vita με sd2vita ανταπτορα και καρτα 128gb,αν χαλασει η καρτα η θελω να βαλω την καρτα με τον ανταπτορα σε αλλο hacked vita,μπορει να μπει η ιδια καρτα,η αν εχω αντιγραφο με αντιγραφη απο την καρτα ολων και των κρυφων αρχειων θα δουλεψει?

Αν εχεις περασει τα ιδια plugin στο νέο PS Vita στον εσωτερικό χώρο, θα δουλεψει κανονικα με απλη αντιγραφη απο καρτα σε καρτα.

Επεξ/σία από xaerialtwistx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα,εχει κανει καποιος overclocking το ps vita? Ειναι ασφαλεις διαδικασια? To retroarch ειδικα το snes και καποια παιχνιδια στο vita τρεχουν αργα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, ilias12369 είπε

Παιδια καλημερα,εχει κανει καποιος overclocking το ps vita? Ειναι ασφαλεις διαδικασια? To retroarch ειδικα το snes και καποια παιχνιδια στο vita τρεχουν αργα.

Που το έχω δοκιμάσει σε διάφορα games έκανε διαφορά,τώρα δεν γνωρίζω αν βγάζει κάποια ζημιά πάντως το San andreas port τρέχει με overclock όποτε λογικά θα είναι ασφαλές.Μπορείς να δοκιμάσεις και τον psnes emulator τρέχει αρκετά καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενδιαφερει πιο πολυ το retro gaming,δοκιμασα retroarch και εκει ειχε καποια προβληματα το mastersystem,γι αυτο θελω τον υπερχρονισμο πιο πολυ.Εχεις δοκιμασει καποιους εξωμοιωτες για snes,nes,sms.sega master system να μου προτεινεις?Στο psp δεν ειχα κανενα προβλημα ολοι οι εξωμοιωτες δουλευαν μια χαρα.Ειναι λογικο στο ps vita που ειναι πιο δυνατο μηχανημα να  δημιουργουν προβληματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ilias12369 είπε

Με ενδιαφερει πιο πολυ το retro gaming,δοκιμασα retroarch και εκει ειχε καποια προβληματα το mastersystem,γι αυτο θελω τον υπερχρονισμο πιο πολυ.Εχεις δοκιμασει καποιους εξωμοιωτες για snes,nes,sms.sega master system να μου προτεινεις?Στο psp δεν ειχα κανενα προβλημα ολοι οι εξωμοιωτες δουλευαν μια χαρα.Ειναι λογικο στο ps vita που ειναι πιο δυνατο μηχανημα να  δημιουργουν προβληματα?

Όπως σε έγραψα από πάνω ένας καλός snes emulator είναι ο pnes αν θες μπορείς να τρέξεις τους παλιούς emulator από το psp μέσω του adrenaline...Για τα υπόλοιπα δεν έχω ασχοληθεί δοκίμασε να κάνεις overclock να δούμε αν δεις διαφορά.Επίσης νομίζω στο retroarch έχει διαφορετικά engine για κάθε emulator δοκίμασε και εκείνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...