Προς το περιεχόμενο

PS Vita / PSTV Hacking και Homebrew


xaerialtwistx
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

PS Vita Oled ή PS Vita Slim για Hacking;

Καλησπερα σας παιδες !!!

ξερει κανεις να μου πει πιο απο τα 2 μοντελα ps vita χακαρετε ποιο ευκολα ??? 

Ψαχνω να βρω να αγορασω σε καλη τιμη ετσι ωστε να το χακαρω και να παιζω τα παντα απο τα παλια 

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δύο το ίδιο είναι, νομίζω μόνο να έχει μέχρι κάποιο συγκεκριμένο firmware αλλά έχω καιρό να ασχοληθώ οπότε δεν ξέρω αν έχει σπάσει και το τελευταίο firmware.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Πως να εγκαταστήσετε το youtube σε χακαρισμένο (enso 3.6) PS Vita!

Πανευκολα θα μπορειτε να εχετε την εφαρμογη του YOUTUBE στο PSVITA σας . Προυποθεση ειναι να έχετε χακαρει το PSVITA σας !!!

Link 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

THRUST SHOT (Online Multiplayer 3rd Person Shooter)

 

Πληροφορίες και λήψη από εδώ.

ΥΓ) Αναρωτιέμαι από που να έχει επιρροές αυτό το παιχνίδι!

Επεξ/σία από xaerialtwistx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει δοκιμάσει κάποιος το adventure game studio σε psp μέσω του vita ; Προσπαθώ να τρέξω το primordia αλλά λαμβάνω error σχετικά με ένα savegame που χρειάζεται να υπάρχει στο παιχνίδι προκειμένου να τρέξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλησπέρα,

Κοιτάζω να αγοράσω ένα PSV. Δεν έχω ασχοληθεί με τη συγκεκριμένη scene καθόλου, ωστόσο είμαι γνώστης πολλών άλλων. Βλέπω ότι τα περισσότερα που πωλούνται είναι hacked, ενώ εμένα (σε πρώτη φάση τουλάχιστον) με ενδιαφέρει official χρήση. Είναι εφικτό το unhack; Είναι δύσκολο; Μπορώ μετά να το ξαναχακάρω; Υπάρχει φόβος PSN account ban αν κάνω login σε PSV που ήταν πριν χακαρισμένο;

Τέλος βλέπω πως το V1 είχε AMOLED, αλλά το V2 είναι πιο λεπτό και ελαφρύ, ενώ φορτίζει με μUSB, η οθόνη είναι αισθητά υποδεεστερη στο slim;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/5/2021 στις 12:55 ΜΜ, GeorgeMan είπε

Καλησπέρα,

Κοιτάζω να αγοράσω ένα PSV. Δεν έχω ασχοληθεί με τη συγκεκριμένη scene καθόλου, ωστόσο είμαι γνώστης πολλών άλλων. Βλέπω ότι τα περισσότερα που πωλούνται είναι hacked, ενώ εμένα (σε πρώτη φάση τουλάχιστον) με ενδιαφέρει official χρήση. Είναι εφικτό το unhack; Είναι δύσκολο; Μπορώ μετά να το ξαναχακάρω; Υπάρχει φόβος PSN account ban αν κάνω login σε PSV που ήταν πριν χακαρισμένο;

Τέλος βλέπω πως το V1 είχε AMOLED, αλλά το V2 είναι πιο λεπτό και ελαφρύ, ενώ φορτίζει με μUSB, η οθόνη είναι αισθητά υποδεεστερη στο slim;

Πλεον δεν υπαρχει λογος για "official" χρηση μιας και τα παιχνιδια ειναι πανακριβα...

Για unhack απλα κανεις format και αν θες το ξαναπερνας... Λογικα δεν αφηνει ιχνη, οποτε μπορεις να κανεις log in.

Ακριβως αυτες ειναι οι διαφορες αλλα εχω ιδιαιτερη αδυναμια στο πορτοκαλι slim. Το v1 ειναι λιγο βαρύ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, manousos82003 said:

Πλεον δεν υπαρχει λογος για "official" χρηση μιας και τα παιχνιδια ειναι πανακριβα...

Για unhack απλα κανεις format και αν θες το ξαναπερνας... Λογικα δεν αφηνει ιχνη, οποτε μπορεις να κανεις log in.

Ακριβως αυτες ειναι οι διαφορες αλλα εχω ιδιαιτερη αδυναμια στο πορτοκαλι slim. Το v1 ειναι λιγο βαρύ.....

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Βασικά έχω ήδη περίπου 45 παιχνίδια cross buy εδώ και χρόνια και θέλω να το εκμεταλλευτώ και να τα παίξω ξανά :)

βλέπω πολύ λίγα στις αγγελίες και κυρίως "φορτωμένα" αλλά πολύ ακριβά δυστυχώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Βασικά έχω ήδη περίπου 45 παιχνίδια cross buy εδώ και χρόνια και θέλω να το εκμεταλλευτώ και να τα παίξω ξανά :)

βλέπω πολύ λίγα στις αγγελίες και κυρίως "φορτωμένα" αλλά πολύ ακριβά δυστυχώς...

Και χακαρισμενο να πάρεις κάνε format και κομπλέ. Αν είναι χακαρισμενο, ένα copy paste είναι, οπότε το cross buy είναι άχρηστο.

Πήρα από Αγγλία το Ιαπωνικό slim σε πορτοκαλι από ebay, και ας υπάρχει τελωνείο, υπάρχουν μπόλικα προσεγμένα ( 180 έδωσα αλλά το health της μπαταρίας είναι 100%, ουσιαστικά αχρησιμοποίητο)

Επεξ/σία από manousos82003
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/5/2021 στις 12:55 ΜΜ, GeorgeMan είπε

Καλησπέρα,

Κοιτάζω να αγοράσω ένα PSV. Δεν έχω ασχοληθεί με τη συγκεκριμένη scene καθόλου, ωστόσο είμαι γνώστης πολλών άλλων. Βλέπω ότι τα περισσότερα που πωλούνται είναι hacked, ενώ εμένα (σε πρώτη φάση τουλάχιστον) με ενδιαφέρει official χρήση. Είναι εφικτό το unhack; Είναι δύσκολο; Μπορώ μετά να το ξαναχακάρω; Υπάρχει φόβος PSN account ban αν κάνω login σε PSV που ήταν πριν χακαρισμένο;

Τέλος βλέπω πως το V1 είχε AMOLED, αλλά το V2 είναι πιο λεπτό και ελαφρύ, ενώ φορτίζει με μUSB, η οθόνη είναι αισθητά υποδεεστερη στο slim;

Κατοχος και των 2, η OLED οθονη του fat απλα δε συγκρινεται με του slim. Το δευτερο υπερτερει σε παχος, βαρος και διαρκεια μπαταριας τα οποια ομως τα χαλαλιζω και το εχω αφησει στην ακρη.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 hours ago, manousos82003 said:

Και χακαρισμενο να πάρεις κάνε format και κομπλέ. Αν είναι χακαρισμενο, ένα copy paste είναι, οπότε το cross buy είναι άχρηστο.

Πήρα από Αγγλία το Ιαπωνικό slim σε πορτοκαλι από ebay, και ας υπάρχει τελωνείο, υπάρχουν μπόλικα προσεγμένα ( 180 έδωσα αλλά το health της μπαταρίας είναι 100%, ουσιαστικά αχρησιμοποίητο)

 

2 hours ago, asemnos said:

Κατοχος και των 2, η OLED οθονη του fat απλα δε συγκρινεται με του slim. Το δευτερο υπερτερει σε παχος, βαρος και διαρκεια μπαταριας τα οποια ομως τα χαλαλιζω και το εχω αφησει στην ακρη.

Σας ευχαριστώ. :-) Δεν θέλω να δώσω σχεδόν 200 για μια κονσόλα που κόστιζε 250 καινούρια αλλά βέβαια περί ορέξεως...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...