Προς το περιεχόμενο

PS Vita / PSTV Hacking και Homebrew


xaerialtwistx
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, ilias12369 είπε

Καλημερα και ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις.Αγορασα ενα ps vita slim και τωρα θα δοκιμασω να το χακαρω.εχει μεσα καρτα  16 gb,μπορω να βαλω ολα τα hack και τα προγραμματα στην 16 gb και να βαλω τον ανταπτορα με την γνωστη διαδικασια και εκει να εχω μονο παιχνιδια.Μηπως ειναι καλυτερα να βαλω τα hacks sthn internal?

Τα hacks πιανουν πολυ λιγο χώρο.

Σαν γενικό κανόνα, τα kernel plugins θα τα βαζεις στην εσωτερική μνήμη που πρεπει να φορτωνουν με το ανοιγμα του PS Vita και είναι πιο σημαντικά. Τα υπόλοιπα δε σε νοιάζουν και τόσο, απλά εγώ για να μην τα έχω από εδώ και εκεί, προτιμώ να τα έχω όλα στον εσωτερικό χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, ilias12369 είπε

Άρα το henkaku,enso,adrenaline κλπ τα βάζω στον εσωτερικό χώρο και τα παιχνίδια στην sd

Οτι πρεπει να φορτωνει με το ξεκινημα του PS Vita τα βαζεις στον εσωτερικο ή όλα στον εσωτερικο (τα περισσότερα πιανουν από λίγα έως 100kb. Εδώ θα βρεις μια λίστα με μπόλικα plugins και όχι μόνο.)

Επεξ/σία από xaerialtwistx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

H μαγική πρόταση είναι "PS Vita Ultimate Retro Pack from CrazyMac"😉

5 ώρες πριν, ilias12369 είπε

Παιδια καλημερα υπαρχει καποιος καλος emulator για nes snes kai megadrive?

Tσέκαρε το site των arcadepunks, μην ψάξεις τίποτα άλλο. Έχει έτοιμο build με χιλιαδες παιχνιδια για το vita, έτοιμο σεταρισμένο, πραγματικά απίθανο. Δεν ξέρω αν μπορω να ανεβάσω το λινκ στο φορουμ λογω κανονισμών.Aν δεν βγάλεις άκρη γιατι είναι λίγο τουρλουμπουκι το site θα βρουμε τροπο να βοηθησω. Με λίγη υπομονή και ψαξιματάκι θα βρεις την ακρη πιστεύω.

Επεξ/σία από pollop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ilias12369 είπε

Παιδια καλημερα,εχω henkaku 3.60 με τον κανονικο μου λογαριασμο psn, θελω να κανω ps4 remote play μπορω η θα φαω ban απο τη sony?

εγώ το αποφεύγω, μια στραβή να κάτσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ilias12369 είπε

Παιδια καλημερα,εχω henkaku 3.60 με τον κανονικο μου λογαριασμο psn, θελω να κανω ps4 remote play μπορω η θα φαω ban απο τη sony?

Το είπαμε και ποιο πάνω δεν βάζεις τον main λογαριασμό σου ή εκτός αν δεν σε ενδιαφέρει να τον χάσεις.Υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο για ban,δεν μπορεί να στο εγγυηθεί κανείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/12/2021 στις 6:23 ΜΜ, pollop είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

H μαγική πρόταση είναι "PS Vita Ultimate Retro Pack from CrazyMac"😉

Tσέκαρε το site των arcadepunks, μην ψάξεις τίποτα άλλο. Έχει έτοιμο build με χιλιαδες παιχνιδια για το vita, έτοιμο σεταρισμένο, πραγματικά απίθανο. Δεν ξέρω αν μπορω να ανεβάσω το λινκ στο φορουμ λογω κανονισμών.Aν δεν βγάλεις άκρη γιατι είναι λίγο τουρλουμπουκι το site θα βρουμε τροπο να βοηθησω. Με λίγη υπομονή και ψαξιματάκι θα βρεις την ακρη πιστεύω.

Minimum 210GB 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ,να σε ρωτησω και κατι αλλο,εχω μεσα sd2vita με 128gb καρτα,αν θελω να βαλω και μια καρτουλα γνησια 16 gb για να βαλω προσθετα παιχνιδια τι πρεπει απο αρχεια να περασω μεσα και πως πρεπει να την ονομασω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, ilias12369 είπε

Ευχαριστω πολυ,να σε ρωτησω και κατι αλλο,εχω μεσα sd2vita με 128gb καρτα,αν θελω να βαλω και μια καρτουλα γνησια 16 gb για να βαλω προσθετα παιχνιδια τι πρεπει απο αρχεια να περασω μεσα και πως πρεπει να την ονομασω?

Δε μπορείς.
Τα official παιχνίδια τρέχουν μονο από το ux0 μονοπάτι, και μονο μια καρτα μπορεί να εχει αυτόν τον ρόλο.
Μπορείς να εχεις 2η κάρτα για roms και Adrenaline.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...