Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγκρινετε λαθος πραγματα και διαφορες εποχες imo

Ας μην ειμαστε βιαστικοθοδωρες , εχουν δωσει timeline . Φτανει να δουμε αν θα το τηρησουν . δεν εχουν δωσει κακα δειγματα μεχρι τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συγκρινετε λαθος πραγματα και διαφορες εποχες imo

Ας μην ειμαστε βιαστικοθοδωρες , εχουν δωσει timeline . Φτανει να δουμε αν θα το τηρησουν . δεν εχουν δωσει κακα δειγματα μεχρι τωρα

σωστά συγκρίνουμε πορτοκάλια με κολοκύθες..τότε πίσω στον μεσαίωνα

Μας κάνει πλάκα βρε άταλε;

 

όλοι δώσανε schedules & deadlines mate! όλα έχουν πάει περίπατο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πηρα κ γω χθες απο kinguin κ εκατσα επαιξα με ενα φιλο..ο χειρισμος λιγο με καρκινιασε ειναι λιγο περιεργος κ οτι πρεπει να εχεις oραση αετου για να δεις καποιον..ασε π μερικες φορες εκει π εισαι ξεγνοιαστος σε πυροβολανε κ τρομαζεις ολοκληρος..καρδιακους θα μας κανει το game :P απο performance δν εχω καποιο σοβαρο προβλημα εκτος του οτι δν εχει vsync to game κ κανει κυμματα πολλα η εικονα..

  αν ειναι κανεις κ βαριεται το σολο κ θελει παρεα καντε add aouas στο στεαμ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστά συγκρίνουμε πορτοκάλια με κολοκύθες..τότε πίσω στον μεσαίωνα

Μας κάνει πλάκα βρε άταλε;

 

όλοι δώσανε schedules & deadlines mate! όλα έχουν πάει περίπατο..

 

Eδω το εκραζες το game πριν το παρεις , το πηρες σου αρεσε κ τωρα ξανακραζεις

Μαλλον δεν ξερουμε και γενικα τι θελουμε λιγο ?

 

Κι εγω αντιθετος ειμαι με τα EA games , αλλα θα τους κραξω οταν εχουν αθετησει αυτο που εχουν πει

Μπορει να μην την εχω πατησει απο EA game ακομα και δεν εχω κλαψει λεφτα αλλα θα προτιμησω να κραξω μετα , οχι πριν

 

@aouas Τo Vsync προς το παρον γινεται μονο enabled απο το config

Θα συνηθισει το ματι σου και θα τους σποταρεις ευκολα οταν παιξεις λιγο παραπανω , ειδικα οταν εχεις διοπτρες x4/x8 . Μπορεις να κοιταξεις κ το ReShade . Εμενα με βοηθησε αρκετα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dayz Standalone

WarZ

Battlefield 4

Mass Effect Andromeda

 

Όπου και να κοιτάξεις....τσίμπησαν τα $$$ και καθόμαστε και παίζουμε buggarismena games....

Πριν καμιά 10ετία δεν υπήρχε περίπτωση να κάναν release games σε τέτοια κατάσταση....Από το BF3 ξεκίνησε αυτή η @@ια.

Prepay Alpha versions.....και για τα υπόλοιπα 10 χρόνια....θα περιμένουμε σαν τους beep να γίνει full release....(και αν γίνει...δες WarZ)

 

Επειδή και τα δυο είναι "EA" δεν σημαίνει ότι πρέπει να κρίνονται το ίδιο, όχι ότι έχεις άδικο για unfinished games (άλλωστε το EA=Early Access κολλάει πολύ καλύτερα από Electronic Arts :) ), παρόλα αυτά το ένα που αγοράζεις πουλιέται unfinished ενώ το άλλο πουλιέται ως finished ;) Όσο για το σχόλιο σου Galanos θα συμφωνήσω με τους υπολοιπους μιας και τελευταία φορα που κοίταξα το 70% τον EA δεν τελειώνουν ποτε. Από εκεί και πέρα σας βρίσκω λάθος που ενοχλείστε ενώ ξέρατε καλά τι θα αγοράσατε, blame yourselves, no offence ofc. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πηρα κ γω χθες απο kinguin κ εκατσα επαιξα με ενα φιλο..ο χειρισμος λιγο με καρκινιασε ειναι λιγο περιεργος κ οτι πρεπει να εχεις oραση αετου για να δεις καποιον..ασε π μερικες φορες εκει π εισαι ξεγνοιαστος σε πυροβολανε κ τρομαζεις ολοκληρος..καρδιακους θα μας κανει το game :P απο performance δν εχω καποιο σοβαρο προβλημα εκτος του οτι δν εχει vsync to game κ κανει κυμματα πολλα η εικονα..

  αν ειναι κανεις κ βαριεται το σολο κ θελει παρεα καντε add aouas στο στεαμ :P

 

κάνε το παρακάτω θα δεις διαφορά όταν κουνάς το ποντίκι.

Για όραση αετού ρίξε το foliage στο ultra low,το παμε και πριν και θα βλέπεις μια χαρά!

Και για τα υπόλοιπα τα χουμε γράψει 2-3 σελίδες πίσω θα βρεις τους οδηγούς..

Input
Disable Mouse Smoothing for more exact movement with your mouse.
Go here: C:\Users\%username%\AppData\Local\TslGame\Saved\Config\WindowsNoEditor Open up GameUserSettings.ini in notepad and add the following line at the bottom:
bEnableMouseSmoothing=false

Eδω το εκραζες το game πριν το παρεις , το πηρες σου αρεσε κ τωρα ξανακραζεις

Μαλλον δεν ξερουμε και γενικα τι θελουμε λιγο ?

 

Κι εγω αντιθετος ειμαι με τα EA games , αλλα θα τους κραξω οταν εχουν αθετησει αυτο που εχουν πει

Μπορει να μην την εχω πατησει απο EA game ακομα και δεν εχω κλαψει λεφτα αλλα θα προτιμησω να κραξω μετα , οχι πριν

 

@aouas Τo Vsync προς το παρον γινεται μονο enabled απο το config

Θα συνηθισει το ματι σου και θα τους σποταρεις ευκολα οταν παιξεις λιγο παραπανω , ειδικα οταν εχεις διοπτρες x4/x8 . Μπορεις να κοιταξεις κ το ReShade . Εμενα με βοηθησε αρκετα

 

Κάτσε λίγο μαν μου,μου επιτίθεσαι και μου λες τί θα μου αρέσει και τί όχι και τί θα λεω;

Μμμκ..

Δεν σε βλέπω όμως να στηρίζεις και πολύ αυτά που λες,γιατί κάθε φορά που αντιλέγω κάτι,πετάγεσαι όπου σε ρωτάω και ότι γράφω σε κάτι άλλο.

Επειδή σεις είστε μερικοί fanboys και είστε πάνω στο hypetrain και δε ξέρετε τί να πείτε,δε σημαίνει ότι θα κάτσουμε οι υπόλοιποι στα 4 για τον κάθε dev και το κάθε studio..

 

Δε κατάλαβα δηλαδή,επειδή έκατσε στα χέρια μου το παιχνίδι ξαφνικά θα αρχίσω να του χαϊδεύω τον κώλο;Επειδή το πήρα πρέπει να αλλάξει η στάση μου απέναντι του; πάμε καλά τώρα; ή θα έπρεπε να μην μου αρέσει για να μπορώ να κράξω;

(πήγαινε στην αρχή του θέματος και δες γιατί υπάρχει κράξιμο{ποτέ δεν έγραψα ότι δε μου άρεσε},και μετά ξανά έλα να μου πεις τι να κάνω,ναι; )

Και ακριβώς επειδή πλέον το χω το παιχνίδι μπορώ να λέω χίλιες φορές παραπάνω πράματα. Επειδή απλά και μόνο υπάρχω στο community..

FYI πάντα κράζω μιας και έχω απαιτήσεις..

 

Με απλά λόγια για να καταλάβουν και οι άλλοι την γκρίνια μου και όπως βλέπω και άλλων εδώ:

 

  1. το παιχνίδι υπήρχε σε closed alpha κάποιον καιρό(3-4μήνες ήδη) πριν μπει στο steam.. H μόνη αλλαγή που έγινε ήταν, ότι αφαίρεσαν το crossbow από μέσα....
  2. Ο τυπάς είναι το "3ο" (άντε 2ο να μη βάλω το mod του arma3 μέσα )παιχνίδι που κάνει γνωστή η συνταγή και το χρήμα είναι γλυκό!
  3. Στις 23/3 σε buy2play APHA εμφανίζεται και πιάνουν και βγάζουν patches 20 μέρες μετά.
  4. Το ARk το καημένο που έπαιρνε/παίρνει καθημερινά fixes γιατί δε το κράζω(τόσο); Ενώ έχει χάλια απόδοση και αυτό; Γιατί έχει το καλύτερο support μέχρι τώρα σε ΕΑ,και υλικό μπαίνει και patches βγαίνουν και hotfixes..και όλα αυτά από την 1η μέρα σχεδόν κάθε 2 μέρες κάνει update.Παρόλο που πιάσαμε ήδη τα 2 χρόνια σε ΕΑ και ήρθε ο καιρός να πάω να του ρίξω ένα thumbsdown στα reviews.(βέβαια ήταν και τόσο έξυπνοι που έβγαλαν πληρωτό DLC μέσα σε ΕΑ..
  5. Ήδη ξεκίνησαν τα ποστς του τύπου "βρήκαμε τι φταίει αλλά δε ξέρουμε πότε θα το φτιάξουμε"
  6. Οι χάκερς βρήκαν ήδη τρύπες με την έλλειψη των patches.
  7. Ξέρουμε τι παίρνουμε,αλλά να υπάρχει και ένα σαπορτ να ουμε
  8. Το μοτίβο των ΕΑ το χουν ζηλέψει πολλοί,έχουν βγει άπειρα φράγκα και μισοτελειωμένα παιχνίδια ή ακυρωμένα projects..τα κοκτειλς βροχή και μεις μαλάκες

 

 

Εαν είμαι παράλογος με το κράξιμο να μου το πείτε.

Επειδή και τα δυο είναι "EA" δεν σημαίνει ότι πρέπει να κρίνονται το ίδιο, όχι ότι έχεις άδικο για unfinished games (άλλωστε το EA=Early Access κολλάει πολύ καλύτερα από Electronic Arts :) ), παρόλα αυτά το ένα που αγοράζεις πουλιέται unfinished ενώ το άλλο πουλιέται ως finished ;) Όσο για το σχόλιο σου Galanos θα συμφωνήσω με τους υπολοιπους μιας και τελευταία φορα που κοίταξα το 70% τον EA δεν τελειώνουν ποτε. Από εκεί και πέρα σας βρίσκω λάθος που ενοχλείστε ενώ ξέρατε καλά τι θα αγοράσατε, blame yourselves, no offence ofc. :)

καλά ακόμα χειρότερο ότι πουλάνε ένα παιχνίδι για ολοκληρωμένο και βλέπεις χειρότερα bugs από ΕΑ φάση..το bf4 και το ανδρομέδα έβαλαν τα γυαλιά σε όλους!

Ναι κάλλιστα θα μπορούσε η ΕΑ(electronic arts) να μετονομαστεί σε EA(Early Access) :P

1.5 χρόνο μετά φτιάξαν το bf4...ακόμα το θυμάμαι! ΑΚΟΜΑ ΘΥΜΑΜΑΙ την 50αρα που πήγε άπατη!

 

το ίδιο και χειρότερα πλέον τα ΕΑ,έχουμε φάσει τόσες παπάρες στην μάπα ένα 5αρι χρόνια που φτάνει..

Τουλάχιστον θα έπρεπε να μας προστατεύσει το steam..να τους λέει θα βάλεις για τάδε χρονικό διάστημα εαν δεν το πιάσεις,έφυγες από το store..

Αλλά τα λεφτά!! Τα λεφτά είναι γλυκά μωρά μου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι λάθος κάνεις xtr.. Ο attalos είναι πολύ αντικειμενικος.. Και λέει και τα κακά και τα καλά του παιχνιδιού.. Αντίθετα με εμένα που είμαι πολύ ενθουσιώδηςς.. Και όντως το έχεις κατά κραξει πριν καν παίξεις... Μετά μόλις στο πήραν... Σου άρεσε λίγο κ μετά το ξανά κράζεις... Απλά όντως άραξε λίγο... Μην κράζεις είναι πολύ νωρίς... Έχουν δώσει μια προθεσμία... Αν δεν τότε θα κράζουμε όλοι μαζί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εβαλα adaptive το vsync κ τσουλαει μια χαρα...

   4/5 games που παιζω παιθαινω κ δν εχω ιδεα απο π με τρωνε..τι δοκιμασα με ακουστηκα τι το 5.1 π εχω το εχω στησει οπως πρεπει σε σωστο υψος,αποσταση,μοιρες τπτ καμια διαφορα.. :P

  Οι σφαιρες εχουν physx η πως λεγεται?αν ειναι μακρυα ο αλλος θελει να σημαδευεις πιο πανω κ τετοια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@xtrmsnpr


Για αρχη , δεν σου επιτιθομαι . Κανουμε συζητηση παρολο που ειμαστε offtopic
 
Να σου απαντησω λοιπον στα points που εθεσες
 
1) To επαιζα απο alpha , θυμαμαι ευκολα 6-7 patches οποτε αυτο που λες ειναι ανακριβες .Γρηγορες αλλαγες που μου ερχονται στο μυαλο? Τα αεροπλανα ηταν 3 τοτε , το SKS δεν υπηρχε , ο χειρισμος του αλεξιπτωτου ηταν για κλαμματα κτλ . Οπως ειπα και πριν εχουν πει οτι θα βαζουν εβδομαδιαια patches για stability και μηνιαια πιο μεγαλα , χωρια απο αυτα του optimization
 
2) Δεν βλεπω το κακο εδω , ο τυπος ξεκινησε το BR genre απο Arma 2 , πηγε Arma 3 και μετα απο το KotK θελησε να φτιαξει το δικο του εντελως παιχνιδι οπως το ονειρευεται . Το οτι πηγε τρενο του δινει περισσοτερο budget να το φτιαξει οπως εκεινος ακριβως θελει χωρις νταβατζηδες ( βλ Daybreak ) πανω απο το κεφαλι του
 
3) Οτι ειπαμε στο 1
 
4) Δεν εχω παιξει ARK , αλλα θυμαμαι το flack που εφαγε στο release με το optimization . Θυμαμαι μαλιστα τον Lirik με 3x Titan X σε SLI να μην εχει 60 fps στο παιχνιδι . Δεν μπορω να σχολιασω περαιτερω μιας και δεν ξερω τι κανουν απο patches κτλ
 
5) Το οτι μου εξηγουν τι βρηκαν πχ το bug στην unreal engine με το ddos που λαγκαρει τους servers το προτιμω απο το να υπαρχει νεκρικη σιγη και να κανουν τις παπιες . Δεν περιμενω σε 10 μερες να φτιαχτουν τα παντα απο 30 devs ολους και ολους . Μεχρι τωρα δεν εχω παραπονο προσωπικα
 
6) Απο την αρχη υπαρχει battleye . Το οτι ολα ειναι client side ειναι τραγικο και το ειπα απο χθες . Παρολο που δεν εχω συναντησει hackers , ειναι issue που πρεπει να κοιταξουν αμεσα και φαινεται οτι το κανουν , εστω και με αργα βηματα . Μπορουμε να συγκρινουμε με Ubisoft σε R6 που εκανε 8 μηνες να λυσει το θεμα 
 
7) Προσωπικα το βλεπω το support , μονο μεσα στη βδομαδα εχουν βγαλει 2 patches ( και χαλασανε αλλα 2 πραγματα... ) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Atallos φαντάζομαι γνωρίζεις ότι πολλά advanced cheats/hacks για να τα πάρεις πρέφα πρέπει να είσαι σε developer mode έτσι?! Φαντάσου παλιότερα είχα δει κάτι cheats στο BF που με άφησαν άφωνο το ποσο εύκολο είναι να τα "κρύψεις" από τους άλλους players, τότε ήταν που έχασα πασα ιδέα και ψιλό απομακρύνθηκα από online shooters.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορουσα να εχω ψοφησει απο hacker , εχω φαει μονοταπα headshot ενω κανω zig zag σαν μεθυσμενο κατσικι μεσα σε πεδιαδα αλλα δεν εχω δει κατι τοσο οφθαλμοφανες για να πω οτι ο τυπος ειναι definitely hacker και επειδη παιζει πολυ randomια γενικα στο παιχνιδι ειναι ευκολο να αρχισει ο αλλος να ριχνει hackusations 

 

Δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο δηλαδη ( που μολις το ειδα εφυγε απευθειας πμ σε Dev )

 

https://www.youtube.com/watch?v=Zbez_LHI3LA

 

Τον μεγαλυτερο καρκινο απο hacks τον περασα στο R6 παντως που γινοταν πανηγυρι σε literally καθε game . Προς το παρον εδω υπαρχουν 2-3 public απο οσο εχω δει και σιγουρα υπαρχουν private απο τα γνωστα sitez . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα δεν επιτίθεσαι οκ το κρύβω το τσεκούρι του πολέμου.

μα alpha είναι ακόμα το παιχνίδι δεν άλλαξε state.

Δε το πα με κακία ότι είναι γνωστή η συνταγή,για καλό το πα ότι ξέρει τί κάνει..αυτός τα φράγκα του θέλει να βγάλει.Νταξ άμα πάει παρακάτω και ξαναβγάλει πάλι το ίδιο παιχνίδι τι να πω :P εκεί για κακό θα το πω.

Τα λόγια είναι ωραιά άταλος,και γω μπορώ να σου λέω και παραμύθια και ιστορίες και να σου τάζω να σε παντρευτώ και να κλεφτώ με τον γαλανό και άντε γεια μετά..Πράξεις θέλουμε,patches με το τσουβάλι όπως κάνουν στο ΑΡκ,όχι πως τρέχει οκ,και κει με την UE4 παλεύουν..Αλλά έστω λες υπάρχει σαπορτ!

 

Ούτε του παπά να μη το πεις ότι δεν έχουμε πετύχει χάκερς! Όχι πως δεν..Είδες τον φράνκι,μαζί τα λέγαμε εδώ..Είδατε και τα hax που σας έβαλα ,είναι επί πληρωμή και είναι undetected στο 99%!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτό λέμε ρε εσυ.... Μέχρι στιγμής ποτέ κυξλοφορισε το παιχνίδι? Έχουν μπει 2 πατσακια αξιόλογα.... Μέχρι στιγμής δεν νομίζω ότι πρέπει να αρχίζουμε το κράξιμο μόνο αυτό λέμε νομίζω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...