Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσείς που έχετε πρόβλημα με τα textures, κατα κύριο λόγο είναι ο ssd αλλά σε φίλο λύθηκε το πρόβλημα σε μεγάλο βαθμό με έξτρα ram. Του το έκανε κάθε 2-3 games και τώρα το κάνει σπάνια.

 

Φυσικά αν είναι να επενδύσεται λεφτά καλύτερα να το κάνετε για ssd.

 

Σίγουρα είναι καλύτερη επένδυση ο SSD αλλά κι εγώ σε μηχανικό το έχω το game και δεν μου έχει κάνει το παραμικρό.. 

Σε αυτό βέβαια πιστεύω βοηθάνε τα 16GB Ram και το CPU (Ι7-4770k).. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ με 8 δεν είχα θέμα, ακόμα και όταν το είχα στον μηχανικό,εκτός ότι αργούσε λίγο να φορτώσει στην αρχή και λίγο να αλλάξει τα texture με το που έπεφτα στο έδαφος αλλά όχι τίποτα τρομερό. 

(ι5 7600 με rx 480 8gb)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το βάλω να κατέβει σήμερα. Απλά δε ξέρω τι ρυθμίσεις να πειράξω για να παίζει όσο πιο smooth γίνεται

 

specs

i7 2600K @4.2

8gb ram

gtx 1070

samsung 840 pro 128 ( εκεί θα μπει το παιχνίδι )

οθόνη μια lg ips 23αρα 1080p @75Hz

Win10 pro

 

Έχω βρεί διάφορους "οδηγούς" τώρα οι περισσότεροι που το λιώνετε αμα έχετε να προτείνετε κάτι πειτε :-P

 

https://pubgsettings.com/pubg-best-settings/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα high εκτός απο shadows βάλε Low ή Medium. Ανέβασε και internal res μπας και ξεχωρίζεις καλύτερα μακριά.

 

Μετά βλέποντας και κάνοντας.

 

Εγώ παίζω 1080p με μια μίξη high και medium στα 40-60fps.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το βάλω να κατέβει σήμερα. Απλά δε ξέρω τι ρυθμίσεις να πειράξω για να παίζει όσο πιο smooth γίνεται

 

specs

i7 2600K @4.2

8gb ram

gtx 1070

samsung 840 pro 128 ( εκεί θα μπει το παιχνίδι )

οθόνη μια lg ips 23αρα 1080p @75Hz

Win10 pro

 

Έχω βρεί διάφορους "οδηγούς" τώρα οι περισσότεροι που το λιώνετε αμα έχετε να προτείνετε κάτι πειτε :-P

 

https://pubgsettings.com/pubg-best-settings/

Βγαλε σκιες δεν πολυ χρειαζονται και τσαμπα φορτωνεται η GPU.Τα αλλα ολα High και εισαι κομπλε !!! :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα είναι καλύτερη επένδυση ο SSD αλλά κι εγώ σε μηχανικό το έχω το game και δεν μου έχει κάνει το παραμικρό.. 

Σε αυτό βέβαια πιστεύω βοηθάνε τα 16GB Ram και το CPU (Ι7-4770k).. 

 

Εγώ με 8 δεν είχα θέμα, ακόμα και όταν το είχα στον μηχανικό,εκτός ότι αργούσε λίγο να φορτώσει στην αρχή και λίγο να αλλάξει τα texture με το που έπεφτα στο έδαφος αλλά όχι τίποτα τρομερό. 

 

(ι5 7600 με rx 480 8gb)

 

 

σίγουρα δεν ισχύει σε όλους, εξαρτάται όταν έχεις 8GB RAM τι άλλα προγράμματα τρέχεις από πίσω. Αν από τα 8 σου τρώνε τα προγράμματα που τρέχεις 3-4GB και ανοίξεις το παιχνίδι τότε παίζεις με τα υπόλοιπα.

 

Εγώ το παίζω το παιχνίδι σε i7 920(2,66Ghz,7ετίας) με 12GB ram 970 G1 gaming και SSD παίζει από 40 μέχρι 75 fps σε low-medium. Οπότε δεν υπάρχει ένα σωστό setup που θα πεις εκεί το κάνει εδώ δεν το κάνει.

 

Αλλά πλέον ο SSD είναι κάτι που θα πρέπει να το έχουν όλοι για αυτό το λέω. Η διαφορά που κάνει στην ταχύτητα δεν μπορείς να την κερδίσεις με καμία άλλη αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά τα έβαλα low εκτός από Texture Medium, Draw Distance Ultra

 

Περί παιχνιδιού:

 

Αλλο να το βλέπεις ( στο youtube ) και άλλο να το "ζεις"

 

Πρώτο round, εντελώς κωλόφαρδος έπεσα σε μια πόλη αριστερά τέρμα κάτω και από κει ξεκίναγε να "κλείνει" ο κύκλος. Lootαρα εντελώς σαν νουμπας ενώ παράλληλα τσέκαρα settings και έκοβα βόλτες σε κοντινά σπιτάκια μαζεύοντας κυριολεκτικά σαχλαμάρες, με ump9 ήμουν, κράνος "μοτοσικλέτας", lvl 2 backpack, ενα αλεξίσφαιρο, ενα πιστόλι και 2ο ump9. Βρίσκω αργότερα ενα red dot και ένα αξεσουάρ ( ονομα δεν θυμάμαι ) για να μη "κλοτσάει" το όπλο. Μέχρι που μείναμε 35κατι παίκτες και ξεκίνησα να ανεβαίνω το απέναντι λοφάκι για να μη με φάει το μπλε. Ημουν λίγο μέτρα εκτός από τον κύκλο. Ακούω μπαμ μπουμ πυροβολισμούς μπροστά μου, σαν κουτούμπανος βγήκα απο το λόφο σαν λαγός και ξεκίνησα να προσπαθώ να ρίξω τον πρώτο, παίζει να τον πέτυχα κάνα δύο αλλά με γάζωσε κάποιος από πίσω δεξιά μου που ούτε καν τον κατάλαβα :P

 

2o round

Λέω ας βάλω με squad , +3 άτομα

ΚΙΝΕΖΟΙ. Αρχίσανε τα δικά τους, μια στις 20 λέξεις αγγλικά, "where you from", απαντάω, δεν άκουγε(αν), μιλάγανε πάλι όλοι μαζί. Εξηγώ λέω που θα dropάρουμε ( μαρκαρα χάρτη και τους ρώτησα αν εδώ πιστεύουν ότι ειναι "καλά"). Mε γραψαν κανονικα. Σκορπια ολοι. Ενας απο δω αλλοι παραδίπλα, πανηγύρι και γω να προσπαθώ να πλησιάσω όσο γίνεται ώστε να προχωρήσουμε σαν squad.

 

Συνέχιζαν παράλληλα να μιλάνε στη γλώσσα τους, ένας από αυτούς κάτι ψιλοαγγλικά επιπέδου "yes it isn't" έλεγε δεν κατάλαβα τιποτα, χωρίς νόημα εντελώς το ότι προσπαθούσε να εξηγήσει.

 

Ψοφήσανε σαν τα ζούδια. Μπαίνω σε μια υπόγεια σήραγγα να κρυφτώ και με "καθαρίσανε" και μένα.

 

3o round

Κινέζοι πάλι. Πάνω κάτω τα ίδια

 

4ο round ( first 2 - noobie- kils )

Πάλι με Κινέζους απλά αυτή τη φορά ο ένας ήταν καπώς ΟΚ. Στα πρώτα 10 λεπτά ingame αφωτου κάποιος/κάποιοι καθάρισαν τους άλλους δύο, μείναμε εγώ κι ένας ακόμη να προσπαθούμε να βρούμε κανά καλό loot μέχρι να "αποφασίσουμε" να τη κάνουμε επειδή έκλεινε ο κύκλος. Εγώ είχα κάτσει στο δεύτερο όροφο ενός κτηρίου από αυτά που έχουν και γκαράζ ( αν το περιγράφω σωστά ).

 

Ξαφνικά ακούω buggy.

Είμαι με.............. Πιστολάκι :P

μέχρι που βρήκα μια καραμπίνα σε διπλανό δωμάτιο

Βγαίνουν 2 φουλ εξοπλισμένοι, απορώ πώς δε με είδαν που κοίταζα στο παράθυρο σαν τη Βουγιουκλάκη.

Μπαίνουν στο κτήριο που είμαι εγώ, από τον "ενθουσιασμό" μου άρχισα να πυροβολώ με το πιστόλι ενώ κατέβαιναν από το όχημα....

Τρώει δύο-τρεις ψιλοάστοχες βολές ο από πίσω. Μπουκάρουν φουριόζοι μες το κτήριο ενώ βρίσκομαι στο 2ο όροφο. Κάθομαι σκυφτός ενώ παράλληλα κατεβαίνω τις σκάλες με βλέπουν τους βλέπω και γίνεται ανταλλαγή πυρών, ενώ κανονικά θα με γάζωναν πρώτοι βαράω μια-2 βολές με τη καραμπίνα εγώ πετυχαίνοντας και τους 2 αναίσθητους. Είχε προλάβει βέβαια ο δεύτερος να με τραυματίσει ελάχιστα. Εμεινα λίγο @λακας καθώς βλέποντας και τον εξοπλισμό ( M416, SKS, Grenades, flashbangs, γεμιστήρες full, guickdraw κλπ ) που είχαν αλλά και ότι ήταν δυο θα περίμενε κανείς βέβαια θάνατο

 

Γελάνε οι άλλοι 2 "νεκροί" Κινέζοι, ενώ παράλληλα λέω στον άλλον οτι lootάρω τα πτώματα τους

 

Ο κύκλος κλείνει και πρέπει να περάσουμε τη θάλασσα.

Κάποιος είχε καμπερώσει σε απέναντι σπιτάκι στην ακτή. Με ζιγκ ζαγκ κινήσεις ενώ κινούμε με το πλάι του ξεφεύγω αλλά μέχρι να κάνω μανούβρα με έχει πιάσει το μπλε. Οτι και να έκανα δεν προλάβαινα, κάθησα πίσω από ενα δέντρο και προσπαθούσα να φάω το @πασταρδάκι που τελικά είχε και φίλο του μαζί, τον πέτυχα μια - 2 , το ίδιο και εκείνος.

Πεθάναμε και οι τρεις από το μπλε.

 

Server: EU btw

 

Έχει φάση το παιχνίδι. Δυστυχώς το πήγα σερί από εχθές το βράδυ παίζοντας άλλα games και μπήκα κουρασμένος και χωρίς καθαρό μυαλό.

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει γίνει τόσο διάσημο που σκέφτηκα να το αρχίσω. Πήγα στο steam page και τα reviews ήταν με το ζόρι mixed, και κυρίως not recommended. Γιατί αυτό? Περίμενα positive τουλάχιστον βάση του fame του.

 

Ρωτάω γιατί την πάτησα με το Dayz..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει γίνει τόσο διάσημο που σκέφτηκα να το αρχίσω. Πήγα στο steam page και τα reviews ήταν με το ζόρι mixed, και κυρίως not recommended. Γιατί αυτό? Περίμενα positive τουλάχιστον βάση του fame του.

 

Ρωτάω γιατί την πάτησα με το Dayz..

 

αυτό έγινε και αναφέρθηκε σε πολλά site(δεν θυμάμαι αν αναφέρθηκε και εδώ) γιατί το έθαψαν οι Κινέζοι επειδή οι server εκεί πατώνουν και αναγκάζονται να μπαίνουν σε ευρωπαϊκούς η αμερικάνικους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει γίνει τόσο διάσημο που σκέφτηκα να το αρχίσω. Πήγα στο steam page και τα reviews ήταν με το ζόρι mixed, και κυρίως not recommended. Γιατί αυτό? Περίμενα positive τουλάχιστον βάση του fame του.

 

Ρωτάω γιατί την πάτησα με το Dayz..

 

78cf56c5-255c-49c5-8fbb-7267568c4e3e.jpg

και να θυμάσαι,αυτή η φώτο είναι τρελό missleading..

δεν θα δεις πουθενά στο παιχνίδι τέτοια μοντέλα!

 

αυτό έγινε και αναφέρθηκε σε πολλά site(δεν θυμάμαι αν αναφέρθηκε και εδώ) γιατί το έθαψαν οι Κινέζοι επειδή οι server εκεί πατώνουν και αναγκάζονται να μπαίνουν σε ευρωπαϊκούς η αμερικάνικους.

γιες..και δω το είπαμε

 

PUBG is getting bombarded with negative Steam reviews

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει κατάλαβα θα το δώ τότε, αν και δεν είμαι fan του early access.

ούτε και γω είμαι,αλλά το παιχνίδι δεν έχει σχέση με το πως ξεκίνησε..ευτυχώς πάει πιο smooth,αν και έχει τρελά FPS drops,χωρίς να κουνιέσαι καν..αλλά δεν σε επηρεάζει τόσο ευτυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους παραπανω φιλους που λεγαμε σχετικα με το οτι κρασαρει το game λογω του hdd.. χθες βραδυ καθως επαιζα εκλεισα τον Firefox απο περιεργεια.. και το παιχνιδι τρεχει πολυ καλυτερα.. αρα αυτο που παρατηρω ειναι οτι με 8 gb ram που ειμαι τρωει αρκετη μνημη ο mozzila και δεν επιτρεπει στο παιχνιδι να τρεχει ποιο ομαλα.. Btw μιας και αναφερατε για το squad (μονο solo εχω παιξει) σε βαζει με αλλα ατομα? Γιατι υπεθεσα οτι πρεπει να εχεις καποιον φιλο να παιξεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι γενικά όλοι οι browser τρώνε αρκετοί μνήμη.

 

Οπότε παίζει ρόλο.

 

Συνιστώ σε όποιον κολλάει και δεν έχει τα χρήματα για ssd ή περισσότερη μνήμη να κλείνει ότι προγράμματα τρέχουν στον υπολογιστή του.(μιλάω και για προγράμματα που έχουμε στην εκκίνηση και δεν τα χρειαζόμαστε εκείνη την στιγμή)

 

Επίσης όντως και χωρίς να είσαι με φιλαράκια σε βάζει μέσα στο παιχνίδι με άλλους.

 

Όταν έχεις ομάδα δικιά σου με φιλαράκια π.χ. είστε 3 άτομα, μπορείς να επιλέξεις να μην έχει auto matching και να παίζεις 3 vs4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...