Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυριο είναι το επισημο οντως?

Ωραια,θα το ξανακατεβάσω γιατι εχει φαει uninstall εδώ και 1 μηνα ισως παραπανω,εβλεπα ότι λεγατε ότι εφτιαξε καπως το perf Στον test server αλλα δεν εμπαινα για να μην φαει μονιμο uninstall.Αυριο όμως είναι η μερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο είναι το επισημο οντως?

Ωραια,θα το ξανακατεβάσω γιατι εχει φαει uninstall εδώ και 1 μηνα ισως παραπανω,εβλεπα ότι λεγατε ότι εφτιαξε καπως το perf Στον test server αλλα δεν εμπαινα για να μην φαει μονιμο uninstall.Αυριο όμως είναι η μερα...

 

Έλεγα να το πάρω στο release αλλα βλέποντας το current state του game δεν παίζει ούτε με σφαίρες. Άμα σε κάνα δίμηνο δεν το παρατήσουν θα του ρίξω μια ματια, αν και κάτι μου λέει ότι ο Greene θα πάει να βρει τον Hall για mai thais & daiquiris :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, στο σύστημα υπογραφής (GTX 980) στα high το παιχνίδι σέρνεται. 40fps. Τι κάνω λάθος;

 

 

Παίζω εδώ και 20 χρόνια fps games. Ακούω πολλά γι' αυτό το παιχνίδι, αλλά δεν έχω ασχοληθεί. Αξίζει να μπω στη διαδικασία;

Έχει την πλάκα του. Είναι σαν λίγο φάση Battle Royale (Hunger games). 100 άτομα σε ένα νησί και ψάχνεις όπλα. Νομίζω αξίζει να ασχοληθείς μόνο αν έχεις παρέα να παίξεις. Μόνος δεν λέει και πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, στο σύστημα υπογραφής (GTX 980) στα high το παιχνίδι σέρνεται. 40fps. Τι κάνω λάθος;

 

Υπάρχουν 2 pubg το κανονικό και αυτό στους Test servers.

 

Στο κανονικό ότι και να κάνεις τα drops θα τα έχεις. Αν έχεις τίποτα 8700k@5GHz + 1080ti σε μικρότερο βαθμό βέβαια, αλλά και πάλι θα είναι αισθητά στο lobby,στο c-130, στη yasnaya ή ανάλογα και αν ο server απλά δε την παλεύει για απροσδιόριστο λόγο (πχ πολλοί παίχτες σε μικρό βεληνεκές).

 

Στον test server τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα ειδικά στην miramar (εγώ πχ έχω min 80 fps σε αντίθεση με κάτι 50ρια που έβλεπα στον κανονικό). Από εκεί και πέρα πήγαινε τον 4770 στα 4.5+ και κλόκαρε και την 980 και παίξε και λίγο με τα settings.πχ βάλε τα shadows και foliage στα low για να κερδίσεις και σε visibility. Είναι πολύ σημαντικό να έχεις και το game εγκατεστημένο σε SSD.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Settings:

Very low εκτός από Textures + AA -> ULTRA

 

*τo ΑΑ ( κάποιοι αναφέρουν ότι γίνεται blurry στο ultra )

 

[ δοκίμασε γενικά να πειράξεις και τα υπόλοιπα αν θες εκτός από το Foliage, αστο very low ]

 

Nvidia Control Panel:

Custom profile

✓ Prefer maximum performance

✓ Threaded Optim. ON

✓ Vsync OFF

 

Με το Draw distance ανάλογα. Εγώ το έχω low.

 

Προσπάθησε να ρίξεις το βάρος στην καρτα / gpu bound

 

Game στον ssd αν το pc είναι δίπλα σου και δε θες να κους το χρατς χρουτς του δίσκου + πιο γρήγορο φόρτωμα των textures στην αρχή

 

FoV 90 ή Full ( το χω φουλ )

 

Resolution scale 100 ( default ). Όσο μεγαλώνεις ρίχνεις το βάρος στη gpu.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://prntscr.com/hpz37m

 

 

ε ρε ... και δεν το πιστευα....

 

 

Players, we will be leaving Early Access and launching PC 1.0 on Dec 20 11PM PST. The maintenance on live servers for 1.0 will start Dec 20 6PM PST / Dec 21 3AM CET and last for 5 hours. 1.0 release patch notes and our plans beyond the release will be shared with you soon.

Please note that once the live servers go into maintenance, the test servers will also be closed. This is to ensure a smooth transition to PC 1.0. We hope for your understanding.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Settings:

Very low εκτός από Textures + AA -> ULTRA

 

*τo ΑΑ ( κάποιοι αναφέρουν ότι γίνεται blurry στο ultra )

 

[ δοκίμασε γενικά να πειράξεις και τα υπόλοιπα αν θες εκτός από το Foliage, αστο very low ]

 

Nvidia Control Panel:

Custom profile

✓ Prefer maximum performance

✓ Threaded Optim. ON

✓ Vsync OFF

 

Με το Draw distance ανάλογα. Εγώ το έχω low.

 

Προσπάθησε να ρίξεις το βάρος στην καρτα / gpu bound

 

Game στον ssd αν το pc είναι δίπλα σου και δε θες να κους το χρατς χρουτς του δίσκου + πιο γρήγορο φόρτωμα των textures στην αρχή

 

FoV 90 ή Full ( το χω φουλ )

 

Resolution scale 100 ( default ). Όσο μεγαλώνεις ρίχνεις το βάρος στη gpu.

Στο τελευταίο update φαίνεται ότι διόρθωσαν το blurry στο ultra..

 

 

http://prntscr.com/hpz37m

 

 

ε ρε ... και δεν το πιστευα....

 

 

Players, we will be leaving Early Access and launching PC 1.0 on Dec 20 11PM PST. The maintenance on live servers for 1.0 will start Dec 20 6PM PST / Dec 21 3AM CET and last for 5 hours. 1.0 release patch notes and our plans beyond the release will be shared with you soon.

Please note that once the live servers go into maintenance, the test servers will also be closed. This is to ensure a smooth transition to PC 1.0. We hope for your understanding.

 

Καλά δεν σημαίνει τίποτα αυτό.... Είναι αδύνατον να λύσανε όλα τα θέματα του παιχνιδιού..

Εδώ ακόμα δεν έχουν βάλει σκάλες σε όλα τα σπίτια  :devil:  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω με το κανονικο release μπορει να μη λυθουν με τη πρωτη τα παντα αλλα θα αυξηθει δραματικα το perfomance ή τουλαχιστον ετσι θελω να πιστευω.

 

Οποτε σημερα τι ωρα λετε να σκασει το update σε αυτους που εχουν ηδη το game?

Προσωπικα μεχρι στιγμης δε μoυ εχει ερθει καποιο update στο steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω με το κανονικο release μπορει να μη λυθουν με τη πρωτη τα παντα αλλα θα αυξηθει δραματικα το perfomance ή τουλαχιστον ετσι θελω να πιστευω.

 

Οποτε σημερα τι ωρα λετε να σκασει το update σε αυτους που εχουν ηδη το game?

Προσωπικα μεχρι στιγμης δε μoυ εχει ερθει καποιο update στο steam.

Σε 18 ώρες λέει, τότε δεν θα έρθει το update;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θεωρω παντως οτι , οτι ειδαμε στο τεστ σερβερ θα ειναι στο ριλιζ...θελετε με καποια φιξ οπως ας πουμε κανανε σημερα με το απντειτ των 9,5 γιγα?θελετε 2-3 ακομα...?ε αυτο...οπως ειπε το παιδι πιο πανω αλλα κ γω κανα 2 σελιδες πισω, μιλαμε για 2 διαφορετικα γκειμς.

 

yg. καποια προταση για κανα ποντικι  (δοκιμασμενο οχι οτι να ναι) με κανα 50ευρω για fps κ μεγιστη δυνατη ακριβεια ξερετε?θενξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...