Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο για όλους το Windows 10 Creators Update – Τι καινούριο φέρνει


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κάθε φορά που γίνεται ένα σημαντικό update και θα κάνει τις πολλές επανεκκινήσεις και εγκατάσταση οδηγών συσκευών, θα χάνει την soundblaster κάρτα μου και θα πρέπει να κάνω clean install.

 

δεν καταλαβαίνω το λόγο, αλλά οκ. ένα clean install ανανεώνει πάντα. θέλει δουλίτσα ακόμη αυτό το upgrade μέσα από το λειτουργικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρονια πολλα σε ολους!Ηθελα να ρωτησω,ο νυχτερινος πως δουλευει σε λαπτοπ?Δε πατιεται η αναλογη ρυθμιση!Η δεν ισχυει σε λαπτοπ?Κατα τ αλλα ολα δουλευουν μια χαρα!Εχω ενα Lenovo 3 μηνων.Εκανα καθαρη εγκατασταση...

 

Ακυρο παιδια!Το βρηκα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γενικά νομίζω ότι έτσι μεγάλα updates των OS πρέπει να γίνονται clean install. 
 
Ναι είναι χρονοβόρο αλλα μιλούμε για αλλαγή χιλιάδων αρχείων. 

 

 

Καλά αν είναι σε κάθε service pack να κάνουμε fresh install φέξε μου κ γλίστρησα πραγματικά. Απαράδεκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοδεχούμενη η καινούργια ενημέρωση.  :-)

καλησπερα φιλε εγω δν μπορω να κανω την αναβαθμιση εχω κανονικα τα 10 τα εντερπραιζ μηπως δν μπορει να γινει λογω της εκδοσης η συμβιανει καπιο αλλο θεμα΄΄;;οταν παω να τα βαλω μ λεει να επικοινωνησω με τον διαχειριστη μηπως γνωριζεις τι φτιαει;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα φιλε εγω δν μπορω να κανω την αναβαθμιση εχω κανονικα τα 10 τα εντερπραιζ μηπως δν μπορει να γινει λογω της εκδοσης η συμβιανει καπιο αλλο θεμα΄΄;;οταν παω να τα βαλω μ λεει να επικοινωνησω με τον διαχειριστη μηπως γνωριζεις τι φτιαει;;

Το ίδιο έπαθα και εγω στην αρχή.

Έκανα ενημερωση κάτι μικρά updates και αδιτ μου εγραφε το ίδιο με σένα, έκανα restart.

Με το που μπήκα έβγαλε κάτι σαν οδηγό εγκατάστασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όλα καλά με το update στο desktop pc στο σπίτι ΕΚΤΟΣ από ένα χαζό που παρουσιάστηκε: αν ενεργοποιηθεί το screensaver δεν επανέρχεται με κανένα πλήκτρο στο πληκτρολόγιο ή το ποντίκι, παρά μόνο αν πατήσω alt+ctr+del για να εμφανιστεί ο task manager...  :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το CU έστρωσε αφού ανακάλυψα το πρόβλημα που δημιουργούσε. Αν έχεις ήδη εγκατεστημένο eset nod32 τότε αν περάσεις το CU από πάνω,  τότε σου δημιουργεί πρόβλημα στην ανάγνωση από imap servers σε όλους τους email clients πλην της native εφαρμογής. Έβγαλα το nod32 το πέρασα κανονικά και μετά το εγκατέστησα ξανά. Προσοχή μη σβήσετε την προηγούμενη έκδοση των Windows γιατί ποιος ξέρει τι άλλο θα προκύψει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία τα νέα καλούδια αλλα θα @#@#$@$  ΟΛΕΣ τις ελληνικές εφαρμογές και τις μισές του εξωτερικού που χρησιμοποιούν τα MS Sans Serif.

Βάλτε τα υπέρ και το ένα κατά και ζυγίστετα!!!

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-performance/windows-10-creators-update-ms-sans-serif-and-ms/0ffbf4c2-f1f5-43dd-8618-4ee953ef1a0a?msgId=8c3a31f1-3eec-4c6c-b41c-7af6eb9de3d2

 

Οσοι έχουν παρόμοιο πρόβλημα ας συμετάσχουν στο community

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα από την προηγούμενη version, αλλά τίποτα. Κάποια στιγμή πειράζοντας τις ρυθμίσεις για τη γλώσσα μου τις εμφάνισε σωστά στο control panel, αλλά τότε οι εφαρμογές αντί για γραμμές στα Ελληνικά εμφάνιζαν ιερογλυφικά...

τσεκάρισε όλα τα σχετικά με τα "ragions" κ.τ.λ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά σε όλους. Τσάμπα χάλασα τον χρόνο μου. Αφού το εγκατέστησα και μετά τα μισά <<υλικά>> του υπολογιστή μου δεν τα <<έβλεπε>> ούτε κάν συνδεόταν στο ίντερνετ. Ευτυχώς έχε την δυνατότητα επαναφοράς στο προηγούμενο σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...