Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο για όλους το Windows 10 Creators Update – Τι καινούριο φέρνει


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελεος :P

 

Περα απ'τη πλακα, η απαντηση τους ηταν ισως πιο επιθετικη απ'οσο χρειαζοταν, αλλα το δικαιολογω λογω των ατελειωτων συζητησεων πανω στο θεμα τα τελευταια 2 χρονια.

 

Η αποψη που προσπαθουν να επικοινωνησουν ειναι οτι το θεμα εχει παρει αδικαιολογητα μεγαλες διαστασεις. Το αν την ασπαζεσαι η οχι ειναι αλλου παπα ευαγγελιο.

 

Ο καθενας πανω στο θεμα απ'οτι εχω παρατηρησει εχει την αποψη του και τα επιχειρηματα ειτε απο τη μια ειτε απο την αλλη πλευρα δεν φαινεται να πειθουν κανεναν να αλλαξει γνωμη

 

Το φαντάστηκα οτι η αντίδρασή τους ήταν κατάλοιπο απο προηγούμενες συζητήσεις, εξού και το ανέκδοτο με το γρύλο. 

 

Μάλιστα! Τέτοιου είδους απάντηση έψαχνα! Να σαι καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 172
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τα πέρασα και εγώ ( upgrade) 10-15 λεπτά το "κατέβασμα" και ενημέρωση ( με windows upgrade advisor) και άλλα 15 λεπτά η εγκατάσταση με 4 φορές επανεκκίνηση. Μέχρι στιγμής όλα καλά και Normal δείχνουν ακόμα παιχνίδια δεν δοκίμασα ...ωραίο το Night Mode για τα μάτια. Και δεν μου επηρέασε καμιά ρύθμιση ασφαλείας από ότι είχα ( ούτε άλλαξε) απλά προστέθηκαν κάποιες παραπάνω που χειροκίνητα άλλαξα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα windows 10 στελνουν δεδομενα του τι κατεβασες, σορρυ ...δανειστικες για λίγο και ελεγχουν τι ειναι,ωστε να προσφέρουν της αντιστοιχες υπηρεσιες για να βελτιωσουν το windows 10 στο τομέα αυτο....

Οπότε μπορείτε να τα χρησιμοποιειτε αφοβα βελτιωνοντας την εμπειρία δανεισμου....

Οσο για τα κοροιδα που πληρωνουν ακόμα για περιεχόμενο,το windows 10 δεν ασχολειται με μαζόχες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις τις  γραμματοσειρές χειροκίνητα;

πρόβλημα έχουν τα δί

 

Το ίδιο και σε μένα, σε 3 διαφορετικά μηχανάκια και 2 εφαρμογές το ίδιο. Κάτι παίζει με τις MS Serif και MS Sans Serif, αν τις ανοίξεις αντί για χαρακτήρες βλέπεις κατακόρυφες γραμμές.

 

δε φταίνε οι γραμματοσειρές. κάποια τεράστια μαλ.... έχουν κάνει στο rendering της οθόνης και συγκεκριμένα στο scaling σε μεγάλες αναλύσεις, και έχουν πειράξει :

1. Το locale για non unicode applications

2. Το scaling γραμματοσειρών και περιθωρίων ..

 

Συγκεκριμένα το Softone κόβει γράμματα από τις επιλογές του side menu της εφαρμογής (το control προφανώς μετράει pixels για το πλάτος του και με την αλλαγή στο scaling μετράει λάθος σε ελληνικό non unicode locale ),

 

 

και σε άλλα non unicode προγράμματα , έχουν χαλάσει το encoding και φέρνει γραμμές κάθετες.

 

ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ NON UNICODE ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΛΕΤΕ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΤΕ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλο στο update ειδα βελτιωσεις σε ταχυτητα στη θερμοκρασια του επεξεργαστη

επισης το χειρηστηριο μου ενα speedtorid δεν επαιζε καλα πριν τωρα παει αερα

στο crisis 3 απο 54 - 55 καρφωθηκε στα 60, γενικα εμεινα ευχαριστημενος μου διορθωσε αρκετα θεματακια και τα καινουργια ολα καλοδεχουμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σονυ βαιο μου ειχε πεσει σε μπλε οθονη και δυστηχως εδωσα να μου το κανουν φορματ γιατι ειχε και αλλα θεματακια.ο τυπος ομως μου εβαλε τα γουντοους 8 τα 10 τα ειχα κατεβασει κανονικα νομιμα και δωρεαν περσυ.

μπορω να τα βαλω ξανα; η θα πρεπει να πληρωσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σονυ βαιο μου ειχε πεσει σε μπλε οθονη και δυστηχως εδωσα να μου το κανουν φορματ γιατι ειχε και αλλα θεματακια.ο τυπος ομως μου εβαλε τα γουντοους 8 τα 10 τα ειχα κατεβασει κανονικα νομιμα και δωρεαν περσυ.

μπορω να τα βαλω ξανα; η θα πρεπει να πληρωσω

 

Μπορείς αν δεν έχει γίνει αλλαγή μητρικής.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πρόβλημα που με ταλαιπώρησε τους τελευταίους μήνες είναι ότι είχα χάσει από τα Jump List Τα αρχεία των Office Word και Excel που χρησιμοποιώ συχνά.

 

Με το Creator's Update εμφανίστηκαν και πάλι στο 1ο τμήμα των 5 συχνότερων εφαρμογών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι -πέραν του ιδιαίτερα σημαντικού προβλήματος με τις ελληνικές γραμματοσειρές- με το Creators Update έχασα από την Έναρξη τη λίστα με τις συχνότερα χρησιμοποιούμενες εφαρμογές - και η σχετική επιλογή (Έναρξη > Ρυθμίσεις > Εξατομίκευση > Έναρξη) είναι αχνή και δεν είναι δυνατόν να αλλαχθεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κατεβασα και εγω.Ολα οκ περα οτι μου χαλασε λιγο τους drivers της καρτας ηχου.Αλλα οκ τους εσβησα και τους ξαναπερασα και ολα κομπλε.

 

Επισης σβηστε τον φακελο windows.old που δημιουργει μετα την αναβαθμιση.Ειναι γυρω στα 20gb.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...