Προς το περιεχόμενο

AM4 motherboards εμπειριες και συμπερασματα


benign

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο άλλο θέμα της AMD μιλούσαμε με συγχωρείς

 

http://www.insomnia.gr/topic/650703-am4-ryzen-cpu-ram-overclocking-thread/page-66?

Ναι γράφεις ότι παίρνεις πίσω τον φόρο αλλά δεν λες γιατί, θα μπορούσες μήπως μα το εξηγήσεις εδώ για να μην ψάχνω πάλι τζάμπα μια ώρα? <3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα δυσκολο να στο πουν αν εχεις εγγυησεις νκλπ αλλα και παλι εσυ  επρεπε να πληρωσεις ,γιατι εσυ την εκανες την κακακια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γράφεις ότι παίρνεις πίσω τον φόρο αλλά δεν λες γιατί, θα μπορούσες μήπως μα το εξηγήσεις εδώ για να μην ψάχνω πάλι τζάμπα μια ώρα? <3

Κόβεται τιμολόγιο σαν επιχείρηση μπορώ ανά 5 χρόνια να περνω υπολογιστή και να περνω το ΦΠΑ συν να το βάζω στα έξοδα. Δηλαδή ένας υπολογιστής 2000 ευρώ κόβεις 400 από το ΦΠΑ και τα υπόλοιπα 1600 μπαίνουν. Στα έξοδα. Δηλαδή στα 1600 ευρώ που κανει ο υπολογιστής εγώ θα έπρεπε να δώσω στην εφορία 1000 με 1200 ευρώ(ναι ξέρω ο μεγαλύτερος κλέφτης είναι το κράτος). Οπότε μου βγαίνει πολύ φθηνά ο υπολογιστής αλλιώς θα έπρεπε να τα σκάσω στην εφορία. Το ίδιο γίνεται και με το κινητο μπορώ κάθε χρόνο να περνω ότι κινητό θέλω να κόβω τιμολόγιο και να με βγαίνει τσάμπα σχεδόν. Όταν δίνεις 10 15 χιλιάρικα το χρονο στο κράτος σε δικαιολογούν και καποια πράγματα. Άλλες επιχειρήσεις δικαιολογούν αμάξια ταξίδια τηλεοράσεις κτλ δηλαδή αρκετα παραπάνω από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόβεται τιμολόγιο σαν επιχείρηση μπορώ ανά 5 χρόνια να περνω υπολογιστή και να περνω το ΦΠΑ συν να το βάζω στα έξοδα. Δηλαδή ένας υπολογιστής 2000 ευρώ κόβεις 400 από το ΦΠΑ και τα υπόλοιπα 1600 μπαίνουν. Στα έξοδα. Δηλαδή στα 1600 ευρώ που κανει ο υπολογιστής εγώ θα έπρεπε να δώσω στην εφορία 1000 με 1200 ευρώ(ναι ξέρω ο μεγαλύτερος κλέφτης είναι το κράτος). Οπότε μου βγαίνει πολύ φθηνά ο υπολογιστής αλλιώς θα έπρεπε να τα σκάσω στην εφορία. Το ίδιο γίνεται και με το κινητο μπορώ κάθε χρόνο να περνω ότι κινητό θέλω να κόβω τιμολόγιο και να με βγαίνει τσάμπα σχεδόν. Όταν δίνεις 10 15 χιλιάρικα το χρονο στο κράτος σε δικαιολογούν και καποια πράγματα. Άλλες επιχειρήσεις δικαιολογούν αμάξια ταξίδια τηλεοράσεις κτλ δηλαδή αρκετα παραπάνω από μένα.

Α μια χαρά, το αποφάσισα ανοίγω επιχείρηση :3 ρίξτε ιδέες.

Παραγγελίες δέχεσαι? <3 xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μια χαρά, το αποφάσισα ανοίγω επιχείρηση :3 ρίξτε ιδέες.

Παραγγελίες δέχεσαι? <3 xD

Μην νομίζεις ότι είναι και καλά. Πρέπει συνεχεια να φτιάχνεις πράγματα να κάνεις αγορές αλλιώς στα περνουν όλα δεν μένει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

asrock b350m pro4

g.skill tridentz 16gb 3200

agesa 1.0.0.6b

Πάλευα ένα μήνα πριν απο 2993 στα 3066 τελικά το πήρε αλλα καθυστερούσε 4-5 sec στο boot, για παραπάνω ούτε κάν οπότε γύρισα στα 2993, περιμένοντας το 7.

Σήμερα μου τη βιδώνει ξανά και ώς δια μαγείας

 

 

 

post-182716-0-48501000-1510700440_thumb.jpg

post-182716-0-70684700-1510700443_thumb.jpg

 

Χωρίς θέματα στο boot πάει τάπα

Έλα μωρή asrock τρέλα :D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα παταω και τα νιτρα..

Πριν αργουσε να μπουταρει ρε 'συ χωρις πλακα τωρα νερακι. Δεν ξερω τι ονειρο ειδε αλλα μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε και το ryzen dram calculator ,μπορει να σε βοηθησει με timings και αλλες ρυθμισεις αν εχεις ορεξη για "ψαξιμο" .Eπισης τρεξε και ενα memtest γιατι το οτι μπηκε με 3200mhz δεν ειναι και σιγουρο οτι δεν θα εχεις errors. Τρεξε ενα intel burn test αν βαριεσαι να περιμενεις το hci memtest ,η μπορεις να χρησιμοποιησεις το memtest64 ,εμενα με εχει βολεψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε και το ryzen dram calculator ,μπορει να σε βοηθησει με timings και αλλες ρυθμισεις αν εχεις ορεξη για "ψαξιμο" .Eπισης τρεξε και ενα memtest γιατι το οτι μπηκε με 3200mhz δεν ειναι και σιγουρο οτι δεν θα εχεις errors. Τρεξε ενα intel burn test αν βαριεσαι να περιμενεις το hci memtest ,η μπορεις να χρησιμοποιησεις το memtest64 ,εμενα με εχει βολεψει.

εννοειται σκ θα εκανα memtest αλλα θα δοκιμασω αυτο που λες ;)

Τα 3066 τα παιρνει παντως μετα απο mem stress και δε συμμαζε στανταρακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειται σκ θα εκανα memtest αλλα θα δοκιμασω αυτο που λες ;)

Τα 3066 τα παιρνει παντως μετα απο mem stress και δε συμμαζε στανταρακι.

Ναι για τα 3200 μιλαω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...