Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, phanispal είπε

Γιατί, ασχολήθηκαν;

Εγώ και με μη νόμιμες σε οδηγό/συνοδηγό δεν ασχολήθηκαν ποτέ έως τώρα.

Για το μπροστινό σε εμένα ήλεγχαν. Στα υπόλοιπα υπήρχε σχετική χαλαρότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, terry308 είπε

Να αλλάξεις ΚΤΕΟ ή πληροφοριοδότη 😎😂

2 μαγαζια που περνανε μεμβρανες μου ειπαν το ιδιο πραγμα.Λογικα δε θελουν να μου τα περασουν ε?

6 ώρες πριν, turbakiasss είπε

Για το μπροστινό σε εμένα ήλεγχαν. Στα υπόλοιπα υπήρχε σχετική χαλαρότητα

Για το μπροστινο ρωτησα κι εγω,αυτο ειναι που χρειαζομαι πιο πολυ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, phoenix67 είπε

2 μαγαζια που περνανε μεμβρανες μου ειπαν το ιδιο πραγμα.Λογικα δε θελουν να μου τα περασουν ε?

Εαν επιθυμείς μη νομιμες μεμβράνες ναι μπορεί.

3 οχήματα πέρασα κτεο κανονικά με ολικό ντύσιμο στα βάσει νομοθεσίας νόμιμα ποσοστά,τα τελευταία 6 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα,χωρίς καμία παρατήρηση από κτεο και αστυνομία... όσες φορές με έχουν σταματήσει όργανα της,ειδικά τα 4 τελευταία χρόνια που λόγω εργασίας βρίσκομαι σε περιοχή με πολλά μπλόκα για ελέγχους οχημάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα είμαι στο εξής δίλημμα.Να βάλω της high performance(CS) αντηλιακές μεμβράνες της 3M η της armolan με την Νανοτεχνολογία που είναι η καλύτερη τους ποιότητα.Και οι 2 είναι στα ίδια λεφτά περίπου αλλά δεν ξέρω ποια να εμπιστευτώ και ποια θα μου βγεί καλύτερη λόγο ότι η μία είναι με νανοτεχνολογία και η άλλη χωρίς Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, phoenix67 είπε

 

Για το μπροστινο ρωτησα κι εγω,αυτο ειναι που χρειαζομαι πιο πολυ..

Λόγω ιατρικού προβλήματος;Τότε θα έπρεπε να σου βάλουν με το ανάλογο χαρτί γιατρού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, chazz said:

Καλησπέρα και από εμένα είμαι στο εξής δίλημμα.Να βάλω της high performance(CS) αντηλιακές μεμβράνες της 3M η της armolan με την Νανοτεχνολογία που είναι η καλύτερη τους ποιότητα.Και οι 2 είναι στα ίδια λεφτά περίπου αλλά δεν ξέρω ποια να εμπιστευτώ και ποια θα μου βγεί καλύτερη λόγο ότι η μία είναι με νανοτεχνολογία και η άλλη χωρίς Ευχαριστώ.

CS της 3M εννοείς Color Stable ? αυτές έβαλα σήμερα εγω τελικά (εκτός παρμπριζ), σε τι τιμή αν επιτρέπεται ?

σε νανοτεχνολογία crystalline ανέβαινε το κόστος στα 380€

μου είπαν ουσιαστικά ότι ίδια προστασία έχει (color stable και crystalline) απλά πληρώνεις στη νανοτεχνολογία το ότι η μεμβράνη είναι διάφανη και δίνει ίδια προστασία με τη μαυρη της cs (10 έτη εγγύηση και οι 2 στον αποχρωματισμό και άρα απώλεια ιδιοτήτων και όχι μόνο στη κόλλα που δίνουν οι υπόλοιποι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη διαβαζω διαφορα τα οποια δεν εχουν καμια λογικη θα θιξω δυο θεματα.

Πρωτον αυτο με το μπροστινο παρμπριζ που λετε για τις ασφαλιστικες εταιρειες οτι δεν σας καλυπτουν θα μπορουσαν καλλιστα να το πουν και για τα τζαμια του οδηγου συνοδηγου που 8/10 εχουν σκουρα μεμβρανη.Δεν ισχυει κατι τετοιο ομως.

Τωρα οσο αφορα αν η νανοκεραμικη που λεει ο φιλος ο Silenzio με την cs δεν ξερω ποιος σου το ειπε οτι ειναι το ιδιο πραγμα ευχομαι να μην ειναι καποιος εγκαταστατης απο εκει που της εβαλες γιατι δεν εχει καμια λογικη αυτο που λεει.

Σας ποσταρω ενα βιντεο που δειχνει τις διαφορες μεταξυ νανοκεραμικης κ απλης.

Γενικα αν θελετε να βαλετε μεμβρανες και θελετε μειωση απο την ζεστη ψαχτε για νανοκεραμικες μεμβρανες με υψηλο IR η απλες ειναι πολυ κατωτερες πλεον.

Βρειτε εναν εντιμο κ αξιολογο εγκαταστατη που να γνωριζει 5 πραγματα για να σας βοηθησει στο τι να επιλεξετε με βαση τα θελω σας.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, Pathorious said:

Επειδη διαβαζω διαφορα τα οποια δεν εχουν καμια λογικη θα θιξω δυο θεματα.

Πρωτον αυτο με το μπροστινο παρμπριζ που λετε για τις ασφαλιστικες εταιρειες οτι δεν σας καλυπτουν θα μπορουσαν καλλιστα να το πουν και για τα τζαμια του οδηγου συνοδηγου που 8/10 εχουν σκουρα μεμβρανη.Δεν ισχυει κατι τετοιο ομως.

Τωρα οσο αφορα αν η νανοκεραμικη που λεει ο φιλος ο Silenzio με την cs δεν ξερω ποιος σου το ειπε οτι ειναι το ιδιο πραγμα ευχομαι να μην ειναι καποιος εγκαταστατης απο εκει που της εβαλες γιατι δεν εχει καμια λογικη αυτο που λεει.

Σας ποσταρω ενα βιντεο που δειχνει τις διαφορες μεταξυ νανοκεραμικης κ απλης.

Γενικα αν θελετε να βαλετε μεμβρανες και θελετε μειωση απο την ζεστη ψαχτε για νανοκεραμικες μεμβρανες με υψηλο IR η απλες ειναι πολυ κατωτερες πλεον.

Βρειτε εναν εντιμο κ αξιολογο εγκαταστατη που να γνωριζει 5 πραγματα για να σας βοηθησει στο τι να επιλεξετε με βαση τα θελω σας.

 

σε εξουσιοδοτημένο εγκαταστάτη της 3M πήγα, ναι μου είπε ίδια δουλειά θα σου κάνει, στη νανοτεχνολογία (νανοκεραμική δεν υπάρχει μου είπε) πληρώνεις το ότι παίρνεις ίδια απόδοση με διάφανη μεμβράνη.

στο βίντεο που δείχνεις άλλο αποτέλεσμα βλέπω, αν είναι σωστές αυτές οι μετρήσεις.

380€ ανέβαινε πολύ το budget οπότε έτσι και αλλιώς δε θα έβαζα, εκτός αν αυτός φουσκώνει τις τιμές, γι αυτό ρώτησα για 3Μ να συγκρίνω..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Silenzio είπε

CS της 3M εννοείς Color Stable ? αυτές έβαλα σήμερα εγω τελικά (εκτός παρμπριζ), σε τι τιμή αν επιτρέπεται ?

σε νανοτεχνολογία crystalline ανέβαινε το κόστος στα 380€

μου είπαν ουσιαστικά ότι ίδια προστασία έχει (color stable και crystalline) απλά πληρώνεις στη νανοτεχνολογία το ότι η μεμβράνη είναι διάφανη και δίνει ίδια προστασία με τη μαυρη της cs (10 έτη εγγύηση και οι 2 στον αποχρωματισμό και άρα απώλεια ιδιοτήτων και όχι μόνο στη κόλλα που δίνουν οι υπόλοιποι)

190 Τις Colour stable μου είπανε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, chazz said:

190 Τις Colour stable μου είπανε.

σε ευχαριστώ ! 220€ με ρίξανε λίγο.. τουλάχιστον δείχνουν οκ μέχρι στιγμής, αύριο που θα ανοίξω και παράθυρα θα ειμαι σίγουρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/4/2023 στις 10:34 ΜΜ, Silenzio είπε

σε εξουσιοδοτημένο εγκαταστάτη της 3M πήγα, ναι μου είπε ίδια δουλειά θα σου κάνει, στη νανοτεχνολογία (νανοκεραμική δεν υπάρχει μου είπε) πληρώνεις το ότι παίρνεις ίδια απόδοση με διάφανη μεμβράνη.

στο βίντεο που δείχνεις άλλο αποτέλεσμα βλέπω, αν είναι σωστές αυτές οι μετρήσεις.

380€ ανέβαινε πολύ το budget οπότε έτσι και αλλιώς δε θα έβαζα, εκτός αν αυτός φουσκώνει τις τιμές, γι αυτό ρώτησα για 3Μ να συγκρίνω..

 

Δεν έχει η 3M νανοκεραμικές (τουλάχιστον στις σειρές που φέρνουν Ελλάδα), γι αυτό σου είπε οτι δεν έχει.

Όχι οτι δεν υπάρχουν γενικά τέτοιες μεμβράνες!

Επίσης η σειρά Crystalline που είναι ότι πιο κοντά σε απόδοση νανοκεραμικής φέρνει η 3M ισχύει οτι παίρνεις ίδια απόδοση με μεγαλύτερης σκουρότητας απλές και φυσικά μεγαλύτερη απόδοση στην ίδια σκουρότητα με τις απλές (αντίστοιχα).

Επεξ/σία από agnostos13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα, έχω ένα Suzuki SX4 και σκέφτομαι να βάλω νανοκεραμική μεμβράνη στο μπροστινό παρμπριζ. Τα υπόλοιπα παράθυρα έχουν εδώ και 12 χρόνια, είχε βάλει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης από llumar.

Ποιας εταιρείας θα μου προτείνατε νανοκεραμική μεμβράνη;

Επίσης κάπου διάβασα ότι η νανοκεραμική μεμβράνη, ακόμα και η λιγότερο σκουρόχρωμη, δεν αφήνει τον ήλιο. Ισχύει; Στα ταξίδια θα είναι άνετο ή δε θα καταλάβω διαφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, petros13fe είπε

Καλησπέρα και από εμένα, έχω ένα Suzuki SX4 και σκέφτομαι να βάλω νανοκεραμική μεμβράνη στο μπροστινό παρμπριζ. Τα υπόλοιπα παράθυρα έχουν εδώ και 12 χρόνια, είχε βάλει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης από llumar.

Ποιας εταιρείας θα μου προτείνατε νανοκεραμική μεμβράνη;

Επίσης κάπου διάβασα ότι η νανοκεραμική μεμβράνη, ακόμα και η λιγότερο σκουρόχρωμη, δεν αφήνει τον ήλιο. Ισχύει; Στα ταξίδια θα είναι άνετο ή δε θα καταλάβω διαφορά;

δεν γλυτωνεις τα γυαλια ηλίου, ούτε για αστείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...