Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, kaktos77 είπε

Πήρα προσφορά για xpel XR στα 220. Σε σχέση με τη madico black pearl γνωρίζει κάποιος ποια είναι καλύτερη;

Δεν έχω καταλάβει ιδιαίτερη διαφορά,το 2018 η carglass έβαζε  Madico και πέρυσι μου έβαλε xpel.

Ίδιο αμάξι,διαφορετική μάρκα,0 διάφορες για εμένα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ έβαλα Xpel Xr plus (η καλύτερη σειρά της XPEL) τις 70αρες τις νόμιμες εν τέλει μαζί με το μπροστινό παρμπρίζ. Στοίχισε κάτι παραπάνω αλλά από θέμα θερμοκρασίας φάνηκε αρκετά καλό μέσα το αμάξι (χωρίς κλιματιστικό και ανοιχτά παράθυρα). Θα πω εντυπώσεις όταν φύγουν οι φουσκάλες. 

Εντύπωση μου κάνει που 1 στους 100 βάζει νόμιμες στα μπροστινά. Εγώ δεν το ρίσκαρα , ήδη επειδή το αυτοκίνητο είχε 77% (το μέτρησε) με την 70αρα έπεσε στο 55%. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια πρώτη διερευνητική επαφή που έκανα πήρα τις παρακάτω προσφορές:

Madico νανοκεραμικές μπροστά & απλές πίσω στα 130 € (Carglass)

Llumar Supercool μπροστά/πίσω στα 168€

Llumar Nanoceramic μπροστά πίσω στα 280€

Χωρίς παρμπρίζ σε όλες τις προσφορές. Η Carglass Xpel βάζει αυτή τη στιγμή μόνο σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη  από ότι μου είπαν. Στην επαρχία όπου και διαμένω βάζουν Madico. Μένει επίσης να μάθω κόστος για Madison nano εμπρός και πίσω τι τιμή θα μου πουν εφόσον καταφέρω να πάω από το κατάστημα. 
 

Σε ποια προσφορά από τις παραπάνω θα συγκλίνατε εσείς; 🤨

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, grayfox23 είπε

Σε μια πρώτη διερευνητική επαφή που έκανα πήρα τις παρακάτω προσφορές:

Madico νανοκεραμικές μπροστά & απλές πίσω στα 130 € (Carglass)

Llumar Supercool μπροστά/πίσω στα 168€

Llumar Nanoceramic μπροστά πίσω στα 280€

Χωρίς παρμπρίζ σε όλες τις προσφορές. Η Carglass Xpel βάζει αυτή τη στιγμή μόνο σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη  από ότι μου είπαν. Στην επαρχία όπου και διαμένω βάζουν Madico. Μένει επίσης να μάθω κόστος για Madison nano εμπρός και πίσω τι τιμή θα μου πουν εφόσον καταφέρω να πάω από το κατάστημα. 
 

Σε ποια προσφορά από τις παραπάνω θα συγκλίνατε εσείς; 🤨

Αν δεν είναι θέμα το budget, θα σου πρότεινα να το ντύσεις όλο με νανοκεραμικές χωρίς να τίθεται θέμα συζήτησης. 

Επεξ/σία από Kingedward
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα!! Θέλω να ρωτήσω επειδη σκέφτομαι να βάλω μεμβράνες, επειδή βρίσκομαι σε budget, υπάρχουν αξιόλογες επιλογές μέχρι 100Ε? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/4/2023 στις 8:00 ΜΜ, Kingedward είπε

Εγώ έβαλα Xpel Xr plus (η καλύτερη σειρά της XPEL) τις 70αρες τις νόμιμες εν τέλει μαζί με το μπροστινό παρμπρίζ. Στοίχισε κάτι παραπάνω αλλά από θέμα θερμοκρασίας φάνηκε αρκετά καλό μέσα το αμάξι (χωρίς κλιματιστικό και ανοιχτά παράθυρα). Θα πω εντυπώσεις όταν φύγουν οι φουσκάλες. 

Εντύπωση μου κάνει που 1 στους 100 βάζει νόμιμες στα μπροστινά. Εγώ δεν το ρίσκαρα , ήδη επειδή το αυτοκίνητο είχε 77% (το μέτρησε) με την 70αρα έπεσε στο 55%. 

Με την ασφάλεια και το ΚΤΕΟ τι παίζει; Σκέφτομαι να βάλω και εγώ στο μπροστινό παρμπρίζ ότι υπάρχει νόμιμο σε νανοκεραμικη. Πως είναι από θερμοκρασία; Έχει διαφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tilaverboy είπε

Με την ασφάλεια και το ΚΤΕΟ τι παίζει; Σκέφτομαι να βάλω και εγώ στο μπροστινό παρμπρίζ ότι υπάρχει νόμιμο σε νανοκεραμικη. Πως είναι από θερμοκρασία; Έχει διαφορά;

Έβαλα xr στα πλαϊνά  την περασμενη εβδομαδα και xr plus μπροστά. Η plus σε σχέση με την xr εχει οντως διαφορά, αν το αντέχεις οικονομικά ειναι ό,τι καλύτερο. Με το ΚΤΕΟ δεν νομιζω ποτε οτι θα εχεις προβλημα, σε 2 αυτοκίνητα που ειχα με μη νόμιμη μεμβράνη ποτε δεν ασχολήθηκε κανεις. 
 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, tilaverboy είπε

Με την ασφάλεια και το ΚΤΕΟ τι παίζει; Σκέφτομαι να βάλω και εγώ στο μπροστινό παρμπρίζ ότι υπάρχει νόμιμο σε νανοκεραμικη. Πως είναι από θερμοκρασία; Έχει διαφορά;

Θεωρητικά το ΚΤΕΟ θα σου ζητήσει τη βεβαίωση νόμιμης σκουρότητας.

Πρακτικά δεν θα ασχοληθούν.

Επίσης για ασφαλιστικές ακούγεται οτι μπορούν να επικαλεστούν τη μη νόμιμη σκουρότητα στις μεμβράνες για να μην αποζημιώσουν (όπως και αν έχεις τοποθετήσει οτιδήποτε άλλο aftermarket που δεν έχει τις εργοστασιακές προδιαγραφές) αλλά πρακτικά δεν έχω ακούσει ποτέ να συμβαίνει.

Επεξ/σία από agnostos13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα Νότια Προάστια (περιοχές Παλαιό Φάληρο, Νέα Σμύρνη, Άλιμος) έχετε να προτείνετε πραγματικά αξιόπιστο - δοκιμασμένο εγκαταστάτη για καινούργιο αυτοκίνητο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Waterlo είπε

Στα Νότια Προάστια (περιοχές Παλαιό Φάληρο, Νέα Σμύρνη, Άλιμος) έχετε να προτείνετε πραγματικά αξιόπιστο - δοκιμασμένο εγκαταστάτη για καινούργιο αυτοκίνητο;

carglass γλυφαδα στο Βλασσοπουλο (Βαγγελης). Εχω βαλει σε 2 οχηματα το ενα bmw με 0 χλμ. Σιγουρα θελει ραντεβου γιατι γινεται πανικος. Αν δεις τι αυτοκινητα πανε θα καταλαβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι που εχω σκοπο να βαλω συντομα,αλλα χρειαζομαι οπωσδηποτε και μπροστινο,μου ειπαν οτι πλεον σε κοβουν στο κτεο,ακομη και με διαφανη μεμβρανη(στο μπροστινο παρμπριζ),και ο μονος τροπος να περασεις,ειναι να εχεις χαρτι οφθαλμιατρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, phoenix67 είπε

Εγω παλι που εχω σκοπο να βαλω συντομα,αλλα χρειαζομαι οπωσδηποτε και μπροστινο,μου ειπαν οτι πλεον σε κοβουν στο κτεο,ακομη και με διαφανη μεμβρανη(στο μπροστινο παρμπριζ),και ο μονος τροπος να περασεις,ειναι να εχεις χαρτι οφθαλμιατρου.

Να αλλάξεις ΚΤΕΟ ή πληροφοριοδότη 😎😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, terry308 είπε

Να αλλάξεις ΚΤΕΟ ή πληροφοριοδότη 😎😂

+1 Έχω περάσει πέρσυ κανονικά ΚΤΕΟ με το νόμιμο της Carglass στο παρμπρίζ επιδεικνύοντας όλα τα πιστοποιητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...