Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, petros13fe είπε

Είσαι ευχαριστημένος έχεις δει διαφορά; Έβαλες και μπροστά παρμπριζ;

Έβαλα και εγώ την XR γύρω γύρω και μπροστά την plus πριν 2 εβδομάδες. Άψογη είναι από θέμα θερμοκρασίας. Κατά την γνώμη μου οι απλές δεν λένε σε καμία εταιρία, βάζεις το ελάχιστο νανοκεραμικές και αν έχει τη δυνατότητα την plus, γιατί όντως η plus έχει επίσης διαφορά από την XR νανοκεραμική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το μπροστινο το έβαλα σε δεύτερο χρόνο (λογο οικονομικών)και έκανε μεγάλη διαφορά γιατί από εκεί εισέρχεται ολη η θερμοκρασια,ειμαι καθημερινα στους δρομους λογο της δουλειάς μου.Εχω δει μεγάλη διαφορά και το aircondition αποδίδει πολύ πιο γρηγορα κρατωντας καλη θερμοκρασια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagos789 είπε

Η μονη διαφορα που βλεπω με τις μεμβρανες ειναι οτι οδηγω και δεν καιγεται το δερμα μου 

Ενα αυτοκινητο που θα μεινει πολυ ωρα στον ηλιο,θα πυρωσει no matter what

Προφανώς αφού βράζουν τα μέταλλα! Πέρα απο τους επιβάτες όμως προστατεύεται και το εσωτερικό οταν ειναι παρκαρισμένο, πλαστικά/ταμπλό/δέρματα κλπ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Pathorious είπε

Το μπροστινο το έβαλα σε δεύτερο χρόνο (λογο οικονομικών)και έκανε μεγάλη διαφορά γιατί από εκεί εισέρχεται ολη η θερμοκρασια,ειμαι καθημερινα στους δρομους λογο της δουλειάς μου.Εχω δει μεγάλη διαφορά και το aircondition αποδίδει πολύ πιο γρηγορα κρατωντας καλη θερμοκρασια.

Σε τι τιμή έβαλες και που ;

 

Θεωρώ τα 289 της llumar για όλα εκτός από εμπρόσθιο παρμπριζ πολλά, ειδικά για αμάξι του 2010, δεν το λες παλιό ούτε και νέο.

Οπότε ψάχνομαι για εξίσου ποιοτικές εναλλακτικές σε νανοκεραμική μεμβράνη (φαντάζομαι η PRIME XR είναι μια καλή επιλογή για να την προτείνετε)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, petros13fe είπε

Σε τι τιμή έβαλες και που ;

 

Θεωρώ τα 289 της llumar για όλα εκτός από εμπρόσθιο παρμπριζ πολλά, ειδικά για αμάξι του 2010, δεν το λες παλιό ούτε και νέο.

Οπότε ψάχνομαι για εξίσου ποιοτικές εναλλακτικές σε νανοκεραμική μεμβράνη (φαντάζομαι η PRIME XR είναι μια καλή επιλογή για να την προτείνετε)

 

Tint Town στο Χαλανδρι,220 ευρώ χωρίς μπροστινο και αλλα 100 ευρώ εδωσα οταν ξαναπηγα για το μπροστινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Pathorious είπε

Tint Town στο Χαλανδρι,220 ευρώ χωρίς μπροστινο και αλλα 100 ευρώ εδωσα οταν ξαναπηγα για το μπροστινο.

Εγκρίνω εκεί έχω βάλει παντού XR plus τις 70αρες. Μπορεί ακόμα να μην έχει αρχίσει η υπερβολική ζέστη αλλά ακόμα και παρκαρισμένο στον ήλιο που είναι, θεωρώ ότι η διαφορά είναι αισθητή.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όσοι έχετε βάλει κεραμικές σας έδωσαν κάτι που το γράφει? Ας πούμε στην απόδειξη ή ένα χαρτί τι μεμβράνες  βάλαμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alelo είπε

Παιδιά όσοι έχετε βάλει κεραμικές σας έδωσαν κάτι που το γράφει? Ας πούμε στην απόδειξη ή ένα χαρτί τι μεμβράνες  βάλαμε?

Ναι, αναγράφεται η διαπερατότητα φωτός καθώς και η μάρκα και ξεχωριστά δόθηκε η απόδειξη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ . Τώρα που θα ξαναπάω για να μου αλλάξει το πίσω , γιατί έκανε φουσκάλες, θα ζητήσω χαρτί με τι ακριβώς έχουν βαλει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, alelo είπε

Παιδιά όσοι έχετε βάλει κεραμικές σας έδωσαν κάτι που το γράφει? Ας πούμε στην απόδειξη ή ένα χαρτί τι μεμβράνες  βάλαμε?

βεβαίωση και απόδειξη ξεχωριστά,συν οτι μου έδειξε με ένα εργαλείο ποση IR κόβει έτσι ώστε να γνωρίζω πως αυτή που μου εβαλε ειναι η σειρα που πληρωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, CaMp3on είπε

Θεσσαλονίκη έχει βάλει κανείς νανοκεραμικες να μου προτείνει μαγαζί; 

carglass έχω βάλει σε 3 οχήματα 

1 ΚΤΕΛ Madico 

1 Μοναστηριου Madico 

1 Κοντά στο Παπαφειο XPEL είχε μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιές μεμβράνες χαμηλής σκίασης & νανοτεχνολογίας έχουν μπλέ απόχρωση;

Διάβασα κάπου ότι της Xpel Prime XR Plus όπως και οι 3M Crystalline (που όμως μάλλον δεν είναι νανοτεχνολογίας), έχουν μπλε απόχρωση, που προσωπικά τη βρίσκω πολύ κακόγουστη σε όσα αμάξια το έχω δει.

Αν κι έχω παλιό αμάξι, σκέφτομαι να βάλω νανο-μεμβράνες αλλά αυτές με την υψηλότερη διαφάνεια-περατότητα, με προστασία UV κτλ.

...όμως δια΄βασα ότι αυτές τείνουν να έχουν αυτή τη μπλε απόχρωση που αισθητικά με απωθεί.

Επεξ/σία από definitio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...