Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω βάλει ποτέ μεμβράνες, σκέφτομαι να πάω σε Madico black pearl, ζητάνε στο ΚΤΕΟ χαρτί; Γιατί θα ήθελα να υπάρχει μία σχετική ομοιομορφία στην σκουρότητα.

Στις τιμές που λένε στα site είναι μέσα και το μπροστά - πίσω παρμπρίζ;

Επεξ/σία από Klausx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

35 λεπτά πριν, Klausx είπε

Δεν έχω βάλει ποτέ μεμβράνες, σκέφτομαι να πάω σε Madico black pearl, ζητάνε στο ΚΤΕΟ χαρτί; Γιατί θα ήθελα να υπάρχει μία σχετική ομοιομορφία στην σκουρότητα.

Στις τιμές που λένε στα site είναι μέσα και το μπροστά - πίσω παρμπρίζ;

συνήθως χωρίς το μπροστά και πάει +100 και παραπάνω €

1 ώρα πριν, gbras είπε

Αν σε ενοχλει αυτο τοτε πρεπει να βαλεις 75% και οδηγο συνοδηγο.

70%

@tsofras επίσης για να είμαστε σίγουροι

13 ώρες πριν, tsofras είπε

αλλά μου είπε ότι η μπροστά είναι 70% (αντί για 75%) οπότε δεν είναι νόμιμη, οπότε αν θέλω νόμιμη και για μπροστά τότε απλή της XPEL

εννοείς παρμπρίζ έτσι ?

αν ναι τότε ότι σου πρότεινε ο @dimitris1090t

αν είναι να τα σκάσεις θα κοιτούσα σε 3Μ , αν και δεν έχω εμπειρία απο κεραμικές , οι απλές ήταν κορυφαίες

φυσικά θα πρέπει να είναι και καλός ο εγκαταστάτης (ήταν και ο λόγος που δεν έβαλα)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

καλησπερα στην παρεα .
ειμαι και εγω υποψηφιος να βαλω μεμβρανες μολις παραλαβω το νεο μου αυτοκινητο . i10 hyundai . 
εχω διαβασει εδω αρκετα σχολια και καταληγω σιγουρα σε νανικεραμικες και σε 2 εγκαταστατες που εχω ακουσει τα καλυτερα , το δίλλημα μου ειναι μεταξυ Madico Black pearl  και της  ARMORAL IR 7575 Ceramic
η διαφορα στην τιμη ειναι περιπου στα 130 ευρω ( τιμη για ολα τα παραθυρα και το παμπριζ ) πιο ακριβη η Madico .
δεν μπορω να σιγουρευτω αν η διαφορα ειναι λογω διαφορας ποιοτητας ? ή μου πουλανε την Armoral για κεραμικη και δεν ειναι ? ή εχουν υπερτιμησει την Madico ?
εδω θελω την γνωμη σας αν ξερει ή εχει εμπειρια καποιος φιλος . 
να σημειωσω οτι οσους πηρα που εφαρμοζουν madico ειναι στις ιδιες τιμες ( μικροδιαφορες των 10-20 ευρω μονο) 
ευχαριστω !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, Dimitris_nak said:

καλησπερα στην παρεα .
ειμαι και εγω υποψηφιος να βαλω μεμβρανες μολις παραλαβω το νεο μου αυτοκινητο . i10 hyundai . 
εχω διαβασει εδω αρκετα σχολια και καταληγω σιγουρα σε νανικεραμικες και σε 2 εγκαταστατες που εχω ακουσει τα καλυτερα , το δίλλημα μου ειναι μεταξυ Madico Black pearl  και της  ARMORAL IR 7575 Ceramic
η διαφορα στην τιμη ειναι περιπου στα 130 ευρω ( τιμη για ολα τα παραθυρα και το παμπριζ ) πιο ακριβη η Madico .
δεν μπορω να σιγουρευτω αν η διαφορα ειναι λογω διαφορας ποιοτητας ? ή μου πουλανε την Armoral για κεραμικη και δεν ειναι ? ή εχουν υπερτιμησει την Madico ?
εδω θελω την γνωμη σας αν ξερει ή εχει εμπειρια καποιος φιλος . 
να σημειωσω οτι οσους πηρα που εφαρμοζουν madico ειναι στις ιδιες τιμες ( μικροδιαφορες των 10-20 ευρω μονο) 
ευχαριστω !

Εγω που ειχα βαλει Madico στο προηγουμενο δεν εμεινα ευχαριστημενος παντως. Η μου εβαλαν αλλη ποιοτητα απο αυτη που ζητησα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Dimitris_nak είπε

καλησπερα στην παρεα .
ειμαι και εγω υποψηφιος να βαλω μεμβρανες μολις παραλαβω το νεο μου αυτοκινητο . i10 hyundai . 
εχω διαβασει εδω αρκετα σχολια και καταληγω σιγουρα σε νανικεραμικες και σε 2 εγκαταστατες που εχω ακουσει τα καλυτερα , το δίλλημα μου ειναι μεταξυ Madico Black pearl  και της  ARMORAL IR 7575 Ceramic
η διαφορα στην τιμη ειναι περιπου στα 130 ευρω ( τιμη για ολα τα παραθυρα και το παμπριζ ) πιο ακριβη η Madico .
δεν μπορω να σιγουρευτω αν η διαφορα ειναι λογω διαφορας ποιοτητας ? ή μου πουλανε την Armoral για κεραμικη και δεν ειναι ? ή εχουν υπερτιμησει την Madico ?
εδω θελω την γνωμη σας αν ξερει ή εχει εμπειρια καποιος φιλος . 
να σημειωσω οτι οσους πηρα που εφαρμοζουν madico ειναι στις ιδιες τιμες ( μικροδιαφορες των 10-20 ευρω μονο) 
ευχαριστω !

Η ARMORAL είναι ελληνική εταιρεία? 

Δεν την βλέπω πουθενά σε Αγγλία αμερικανικά μαγαζιά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, apostolos2 είπε

Η ARMORAL είναι ελληνική εταιρεία? 

Δεν την βλέπω πουθενά σε Αγγλία αμερικανικά μαγαζιά 

αμερικανικη λεει οτι ειναι , και απο τις καλυτερες , ολο τι ιδιο ακουω χαχαχ

42 λεπτά πριν, gbras είπε

Εγω που ειχα βαλει Madico στο προηγουμενο δεν εμεινα ευχαριστημενος παντως. Η μου εβαλαν αλλη ποιοτητα απο αυτη που ζητησα.

σε εμενα μου εκανε μετρησεις μπροστα μου για την Madico και πραγματι εδειχνε να στηριζει οτι ελεγε , και μου ειπε θα γινουν μετρησεις και μετα την τοποθετηση . αλλα αυτο φοβαμαι μην δωσω τα παραπανω και φαω και φολα . 

26 λεπτά πριν, afelis είπε

Κοίταξε και την LLUMAR IRF DARK πάρα πολύ καλή.

την ειδα , πραγματι φαινεται κορυφη ,αλλα μου ξεφευγει το κοστος :( 
σε ευχαριστω παντως !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://armolan.gr/IR-7575 εδω ειναι και η σελιδα τους

16 λεπτά πριν, apostolos2 είπε

Ρε παιδιά κάνω Google ARMORAL IR 7575 και μου βγάζει κάτι καθαριστικά armor all μόνο 

https://armolan.gr/IR-7575 εδω ειναι και η σελιδα τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση να "πέφτει η απόδοση" των νάνο κεραμικών μεμβρανών;

Έχω τις armoran από το 21 κ ήδη από καλοκαίρι του 23 έχω αυτή την εντύπωση, Ε μπήκα στο αμάξι χθές που έκανε την πρώτη ζέστη  κ η καμπίνα έκαιγε κάτι το οποίο δεν θεωρώ φυσιολογικό.

Επίσης στο προηγούμενο αυτοκίνητο που είχα βάλει απλές, όχι νάνο κεραμικές, δεν είχα παρατηρήσει κάτι τέτοιο.

Να αναφέρω ότι έχω κ στο παρμπρίζ διάφανες με προστασία UV .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, original911 είπε

Υπάρχει περίπτωση να "πέφτει η απόδοση" των νάνο κεραμικών μεμβρανών;

Έχω τις armoran από το 21 κ ήδη από καλοκαίρι του 23 έχω αυτή την εντύπωση, Ε μπήκα στο αμάξι χθές που έκανε την πρώτη ζέστη  κ η καμπίνα έκαιγε κάτι το οποίο δεν θεωρώ φυσιολογικό.

Επίσης στο προηγούμενο αυτοκίνητο που είχα βάλει απλές, όχι νάνο κεραμικές, δεν είχα παρατηρήσει κάτι τέτοιο.

Να αναφέρω ότι έχω κ στο παρμπρίζ διάφανες με προστασία UV .

Άμα με τόσα λεφτά πεφτει η απόδοση μέσα σε 2 χρόνια καήκαμε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ακούσει για τέτοια περίπτωση, για πτώση απόδοσης δηλαδή, αλλά δεν είμαι σε θέση να το αποκλείσω κιόλας.

Πάντως οι καλές σειρές έχουν lifetime εγγύηση. Ίσως με τα χαρακτηριστικά τους και το πόσο αποδίδουν, αλλά και τους εγκαταστάτες που σου δείχνουν με όργανα πόσο κόβει η κάθε σειρά, να μπορέσει κάποιος να διαπιστώσει αν υπάρχει πτώση απόδοσης και να διεκδικήσει επανατοποθέτηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, original911 είπε

Υπάρχει περίπτωση να "πέφτει η απόδοση" των νάνο κεραμικών μεμβρανών;

Έχω τις armoran από το 21 κ ήδη από καλοκαίρι του 23 έχω αυτή την εντύπωση, Ε μπήκα στο αμάξι χθές που έκανε την πρώτη ζέστη  κ η καμπίνα έκαιγε κάτι το οποίο δεν θεωρώ φυσιολογικό.

Επίσης στο προηγούμενο αυτοκίνητο που είχα βάλει απλές, όχι νάνο κεραμικές, δεν είχα παρατηρήσει κάτι τέτοιο.

πάντα οι πρώτες ζέστες μας φαίνονται έντονες , σήμερα ήταν η πρώτη μέρα που με ζάλιζε ο ήλιος . Λίγο αδύνατον να έγινε φθορά τόσο γρήγορα , επίσης θα το έβλεπες

1 ώρα πριν, original911 είπε

Να αναφέρω ότι έχω κ στο παρμπρίζ διάφανες με προστασία UV .

αν δεν κόβουν υπέρυθρες ένα μικρό ποσοστό , είναι σαν να μην έβαλες . Το ίδιο το τζάμι κόβει τις UV νομίζω σε όλα πλέον

3 ώρες πριν, gbras είπε

Εγω που ειχα βαλει Madico στο προηγουμενο δεν εμεινα ευχαριστημενος παντως. Η μου εβαλαν αλλη ποιοτητα απο αυτη που ζητησα.

μια απο τα ίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, original911 είπε

Υπάρχει περίπτωση να "πέφτει η απόδοση" των νάνο κεραμικών μεμβρανών;

Έχω τις armoran από το 21 κ ήδη από καλοκαίρι του 23 έχω αυτή την εντύπωση, Ε μπήκα στο αμάξι χθές που έκανε την πρώτη ζέστη  κ η καμπίνα έκαιγε κάτι το οποίο δεν θεωρώ φυσιολογικό.

Επίσης στο προηγούμενο αυτοκίνητο που είχα βάλει απλές, όχι νάνο κεραμικές, δεν είχα παρατηρήσει κάτι τέτοιο.

Να αναφέρω ότι έχω κ στο παρμπρίζ διάφανες με προστασία UV .

εδω ερχεται αυτος με την MADICO και μου λεει αν στην πορεια των χρονων δεις 'η νομιζεις οτι εχει πεσει η αποδοση τους ελα να στις μετρησω και αν ειναι ετσι στις αλλαζω μες στην εγγυηση . εκει με ψαρωνει . 
κανονικα πρεπει να παρουμε το οργανο που μετραει την ακτινοβολια να κανουμε μονοι μας τα τεστ , τι να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dimitris_nak είπε

εδω ερχεται αυτος με την MADICO και μου λεει αν στην πορεια των χρονων δεις 'η νομιζεις οτι εχει πεσει η αποδοση τους ελα να στις μετρησω και αν ειναι ετσι στις αλλαζω μες στην εγγυηση . εκει με ψαρωνει . 
κανονικα πρεπει να παρουμε το οργανο που μετραει την ακτινοβολια να κανουμε μονοι μας τα τεστ , τι να πω

Αφού δεν σου πε να μην κάθεσαι στον ήλιο για μην ζεσταίνεσαι, πάλι καλά 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...