Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η πιο ακριβή νανοκεραμική της xpel μαζί και η ηλιοροφή 550 ευρω, της Llumar αν θυμάμαι καλά η πιο ακριβή σειρά ηταν 60-80 ευρώ πιο φτηνή τιμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, afelis είπε

Η πιο ακριβή νανοκεραμική της xpel μαζί και η ηλιοροφή 550 ευρω, της Llumar αν θυμάμαι καλά η πιο ακριβή σειρά ηταν 60-80 ευρώ πιο φτηνή τιμή.

XPEL XR PLUS IR 96% - LLUMAR nanoceramic IR 57%

Μιλας τιμη και με μπροστινο;Γιατι απο εκει που εβαλα τις δικες μου η XR Plus σε ολοκληρο το αυτοκινητο και με μπροστινο εκανε 500 ευρω,εγω εβαλα τις μεσαιες βεβαια στα 320 ευρω σε ολοκληρο με IR 80%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Pathorious είπε

XPEL XR PLUS IR 96% - LLUMAR nanoceramic IR 57%

Μιλας τιμη και με μπροστινο;Γιατι απο εκει που εβαλα τις δικες μου η XR Plus σε ολοκληρο το αυτοκινητο και με μπροστινο εκανε 500 ευρω,εγω εβαλα τις μεσαιες βεβαια στα 320 ευρω σε ολοκληρο με IR 80%

Ναι και με μπροστινό, συν ηλιοροφή η διαφορα των 50 ευρώ + - νομίζω είναι στο διαφορετικό κέρδος του κάθε τοποθετητή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σε κάτι γνώμες που διάβαζα Αμερική από επαγγελματία εγκαταστάτες με μηχάνημα μετρήσεων έλεγε ότι τα προϊόντα λίγο πολύ είναι ίδια και οι τιμές που δίνουν οι εταιρείες είναι φτιαγμένες για διάφορους λόγους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, apostolos2 είπε

Πάντως σε κάτι γνώμες που διάβαζα Αμερική από επαγγελματία εγκαταστάτες με μηχάνημα μετρήσεων έλεγε ότι τα προϊόντα λίγο πολύ είναι ίδια και οι τιμές που δίνουν οι εταιρείες είναι φτιαγμένες για διάφορους λόγους 

Ανάλογα ποιες σειρές συγκρίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, apostolos2 είπε

Παρόμοιες φαντάζομαι 

Αν συγκρίνουν μεμβράνες πχ απλές με απλές ναι λίγο πολύ τα ιδια ειναι,νανοκεραμικες με νανοκεραμικες παλι τα ιδια μικρες οι διαφορες αλλα υπαρχουν και εκει κάποιες εξαιρέσεις ,αν ομως συγκρινουν μια απλη μεμβρανη με μια νανοκεραμικη αποκλείεται να ισχυρίζονται πως εχουν τα ιδια αποτελεσματα.Οπως και μια πολυστρωματικη νανοκεραμικη μεμβρανη με μια απλη νανοκεραμικη,η διαφορα  ειναι μεγαλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάμεσα από XPEL PRIME XR και Llumar SuperCool ποιά από τις δύο θα μου προτείνατε να βάλω;

Έχει κάποιος εμπειρία από αυτές τις δύο εταιρίες;

Οι προσφορές που πήρα είναι πάνω κάτω ίδιες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chritheos3kala είπε

Ανάμεσα από XPEL PRIME XR και Llumar SuperCool ποιά από τις δύο θα μου προτείνατε να βάλω;

Έχει κάποιος εμπειρία από αυτές τις δύο εταιρίες;

Οι προσφορές που πήρα είναι πάνω κάτω ίδιες.

 

Η souper cool της LLumar δεν είναι νανοκεραμικη ενω η XR ειναι. Πολύ μεγάλη διαφορά από άποψη μείωση θερμοκρασίας υπερ της XR.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,

εβαλα και εγω προσφατα. Υπαρχει μονο μια μικρη ατελεια στο πισω παρμπριζ (κατω κατω ενα μικρο ξεκολλημα). Φτιαχνεται αυτο; Ο εγκαταστατης την περασε λιγο με σπατουλα αλλα ξεκολλησε παλι. Μου ειπε οτι αν την αντικαταστησει ολοκληρη θα γινει ισως ζημια στην αντισταση. Δεν ειναι κατι σοβαρο αλλα αφ'ενος πεφτει συνεχεια εκει το ματι μου, αφ'ετερου αναρωτιεμαι αν θα μεγαλωσει το ξεκολλημα (2-3 χιλιοστα περιπου ειναι τωρα με μηκος περιπου 10εκ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, fesarlis είπε

Γεια σας,

εβαλα και εγω προσφατα. Υπαρχει μονο μια μικρη ατελεια στο πισω παρμπριζ (κατω κατω ενα μικρο ξεκολλημα). Φτιαχνεται αυτο; Ο εγκαταστατης την περασε λιγο με σπατουλα αλλα ξεκολλησε παλι. Μου ειπε οτι αν την αντικαταστησει ολοκληρη θα γινει ισως ζημια στην αντισταση. Δεν ειναι κατι σοβαρο αλλα αφ'ενος πεφτει συνεχεια εκει το ματι μου, αφ'ετερου αναρωτιεμαι αν θα μεγαλωσει το ξεκολλημα (2-3 χιλιοστα περιπου ειναι τωρα με μηκος περιπου 10εκ.)

Φιλε μου επειδη  την πάτησα αν την βγάλεις πάει η αντίσταση . Στο youtube δειχνει εναν τρόπο να βγει χωρίς να χαλάσει αλλα δεν ξερω αν το εχει δοκιμάσει κανείς εδώ και να είναι σίγουρος 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη σου ζήτησε Χ χρήματα τα οποία και έδωσες, οφείλει να σου δώσει άψογο αποτέλεσμα όλα τα άλλα είναι μη αποδεκτά τουλάχιστον για μένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λογικά ο εγκαταστατης πρέπει να σου απαντήσει, εγώ στη θέση σου θα ζηταγα να μου το παραδώσει σε άψογη κατάσταση, αν δεν είναι σκιτζης είναι υποχρεωμένος να στο φτιάξει.

Επεξ/σία από afelis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...