Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, aenaos15 είπε

Νομίζω οτι αυτά λέει και ο νόμος.

Οδηγού/συνοδηγού λέει 70% ο νόμος.

Αλλά οι 35άρες δεν είναι υπερβολικά σκούρες και δεν προκαλείς τόσο για ελέγχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ανάμεσα απο Suntek Evolve (κεραμικές) στον Λαζαρίδη και XPEL XR (επίσης κεραμικές) στο TintTown ποιές θα βάζατε;

Έχει κάποιος εμπειρία με κάποια από τις δυο μάρκες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, chritheos3kala είπε

Ανάμεσα απο Suntek Evolve (κεραμικές) στον Λαζαρίδη και XPEL XR (επίσης κεραμικές) στο TintTown ποιές θα βάζατε;

Έχει κάποιος εμπειρία με κάποια από τις δυο μάρκες;

Είχα ρωτήσει και εγώ στην Tint Town για τις evolve ,εχει και τις δυο στον εξομοιωτή θερμοκρασίας ,πήγαινε αν θες να δεις την διαφορά μεταξύ αυτών των μεμβρανών Live.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα και πάλι στην παρέα

Εφόσον άλλαξα αμάξι ετοιμάζομαι πάλι για μεμβράνες.

Με τις armolan δεν έμεινα και πολύ ικανοποιημένος (όχι απο την εγκατάσταση ήταν κομπλέ ) οπότε λέω να πάω σε XPEL

Μίλησα με εξουσιοδοτημένο εγκαταστάτη στο Π. Φάληρο και μου είπε 450ε για όλο το αμάξι για νανοκεραμικές , αλλά μου είπε ότι η μπροστά είναι 70% (αντί για 75%) οπότε δεν είναι νόμιμη, οπότε αν θέλω νόμιμη και για μπροστά τότε απλή της XPEL

ok το 5% διαφορά δεν ξέρω πόσο φαίνεται στο μάτι , περισσότερο με απασχολεί το χαρτί για το ΚΤΕΟ

Υπάρχει κάποια άλλη λύση ή να κοιτάξω σε άλλη μάρκα ? οκ είναι και λίγο τσιμπημένη η τιμή

Επεξ/σία από tsofras
edit τα ποσοστά , thx korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tsofras είπε

ok το 5% διαφορά δεν ξέρω πόσο φαίνεται στο μάτι , περισσότερο με απασχολεί το χαρτί για το ΚΤΕΟ

αν σου βγάζει χαρτί τότε μη δίνεις σημασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Για να μου αναφέρει ότι δεν είναι η νόμιμη φαντάζομαι δεν βγάζει

ρώτα πρώτα , πάντως εμένα που δεν έχει καθόλου εργοστασιακά να κόβει , το μετάνιωσα που δεν έβαλα πιο σκούρες στο παρμπρίζ (madico) και γενικότερα

Στο ΚΤΕΟ πάντως δεν υπάρχει περίπτωση να σε κόψουν στην Ελλάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

ρώτα πρώτα , πάντως εμένα που δεν έχει καθόλου εργοστασιακά να κόβει , το μετάνιωσα που δεν έβαλα πιο σκούρες στο παρμπρίζ (madico) και γενικότερα

Στο ΚΤΕΟ πάντως δεν υπάρχει περίπτωση να σε κόψουν στην Ελλάδα

Απλά θέλω να είμαι τυπικός γιατί δεν ξέρεις τι γίνεται , έστω και σε έλεγχο τους πετάς το πιστοποιητικό στη μούρη και τελειώνεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tsofras είπε

Απλά θέλω να είμαι τυπικός γιατί δεν ξέρεις τι γίνεται , έστω και σε έλεγχο τους πετάς το πιστοποιητικό στη μούρη και τελειώνεις

Βγάζει η XPEL νόμιμη νανοκεραμικη για το μπροστα παμπριζ την PRIME XR BLUE 80. Τωρα αν εννοεις οδηγου συνοδηγου για 5% δεν νομίζω να παίζει ρόλο. Και γω τις νόμιμες έχω βάλει με 75% σε οδηγου, συνοδηγου αλλα να πω την αληθεια θα τα ήθελα λιγο πιο σκούρα. Οσο για το κτεο, επειδη πέρασα πριν λιγες μέρες, ουτε καν τα κοίταξαν τα χαρτιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα Ιδιωτικά ΚΤΕΟ δεν ασχολούνται όταν έχεις τα πιστοποιητικά, γιατί δεν είναι δική τους ευθύνη αν τα πιστοποιητικά είναι αληθή ή όχι.

Στα δημόσια ΚΤΕΟ οποιαδήποτε μεμβράνη εκτός της εντελώς διάφανης κόβεται.

Σε έλεγχο από Αστυνομία στο δρόμο είναι όλες παράνομες από τη μέση του αυτοκινήτου και εμπρός, ούτε το πιστοποιητικό του εγκαταστάτη δε σε σώζει αν θέλουν να σε γράψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, tsofras είπε

Μίλησα με εξουσιοδοτημένο εγκαταστάτη στο Π. Φάληρο και μου είπε 450ε για όλο το αμάξι για νανοκεραμικές , αλλά μου είπε ότι η μπροστά είναι 75% (αντί για 70%) οπότε δεν είναι νόμιμη, οπότε αν θέλω νόμιμη και για μπροστά τότε απλή της XPEL

κάτσε με μπέρδεψες πριν

μπαμπριζ 75% είναι νόμιμη , αν έβαζες 70% δε θα ήταν

οδηγό συνοδηγό 70%

πίσω κατράμι πίσσα

άρα δεν ξέρω γιατί σου το είπε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

κάτσε με μπέρδεψες πριν

μπαμπριζ 75% είναι νόμιμη , αν έβαζες 70% δε θα ήταν

οδηγό συνοδηγό 70%

πίσω κατράμι πίσσα

άρα δεν ξέρω γιατί σου το είπε

Sorry το έγραψα ανάποδα

 

1 ώρα πριν, nikthanos είπε

στα Ιδιωτικά ΚΤΕΟ δεν ασχολούνται όταν έχεις τα πιστοποιητικά, γιατί δεν είναι δική τους ευθύνη αν τα πιστοποιητικά είναι αληθή ή όχι.

Στα δημόσια ΚΤΕΟ οποιαδήποτε μεμβράνη εκτός της εντελώς διάφανης κόβεται.

Σε έλεγχο από Αστυνομία στο δρόμο είναι όλες παράνομες από τη μέση του αυτοκινήτου και εμπρός, ούτε το πιστοποιητικό του εγκαταστάτη δε σε σώζει αν θέλουν να σε γράψουν.

Ναι οκ ας με γράψουν αν θέλουν και αν είμαι νόμιμος θα κινήσω τις διαδικασίες που χρειάζεται. Ο κ.ο.κ. είναι ξεκάθαρος , ας έρθουν με όργανο μέτρησης αν θέλουν ενώ έχω πιστοποιητικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, βάσει ΚΟΚ σε γράφουν, και μου φαίνεται έχει και αφαίρεση πινακίδων αν θυμάμαι καλά.

Το πιστοποιητικό είναι μόνο για το ΚΤΕΟ, και αυτό μόνο για τα Ιδιωτικά ΚΤΕΟ, στα δημόσια ΚΤΕΟ αν έχεις μεμβράνες στα παράθυρα οδηγού συνοδηγού και παρπρίζ δε σε περνάνε, θα πρέπει να τις βγάλεις επιτόπου, αλλιώς πας για επανέλεγχο, πληρώνεις και πρόστιμο και βγάζεις και τις μεμβράνες για να σε περάσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, tsofras said:

ok το 5% διαφορά δεν ξέρω πόσο φαίνεται στο μάτι , περισσότερο με απασχολεί το χαρτί για το ΚΤΕΟ

Αν σε ενοχλει αυτο τοτε πρεπει να βαλεις 75% και οδηγο συνοδηγο. Εγω παντως εχω 20 χρονια σχεδον σκουρες οδηγο συνοδηγο και ποτε δεν ειχα προβλημα. Εδω κυκλοφορουν οχηματα με κατραμι και μπροστα που αυτο ειναι και τελειως επικινδυνο εκτος απο παρανομο.

Βαλε 70% μπροστα , 45% οδηγο συνοδηγο και 20% στα πισω.

12 hours ago, tsofras said:

οκ είναι και λίγο τσιμπημένη η τιμή

Αν ειναι με το ΦΠΑ ειναι καλη τιμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...