Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρα προσφορά από έναν εδώ στην περιοχή μου(Σαλαμίνα) 90 ευρώ xpel 70 μπροστά (όχι παρμπρίζ) και 50 όλο πίσω με χαρτί κτεο κλπ. Μου φάνηκε καλή τιμή αλλά στην ερώτηση μου για ξήλωμα πόρτας μου είπε δεν βγάζω πλαστικά αλλά θα ξεκολλήσω λέει το εσωτερικό λάστιχο για να μπουν καλά και θα το ξαναβαλουμε. 

 Τελικά τι ισχύει με το αν πρέπει να βγουν τα πλαστικά κλπ; Το εσωτερικό λάστιχο που λέει όντως βγάνει και ξαναμπαίνει; Θα έχω θέματα με τριξιματα ή στεγανοτητα; Έχετε κανέναν εδώ κοντά Πειραιά Νίκαια Αιγάλεω Χαϊδάρι που να μην ξηλώνει; Φοβάμαι γιατί είναι μιας εβδομάδας αμάξι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, nemesiskp είπε

 

Καλησπέρα φίλε μου,
έβαλα στο Πέραμα σε ένα μαγαζί και δεν ξήλωσε κάτι στο αυτοκίνητο.

Μιλάμε πάντα για Smart 451 το οποίο για να είμαι ειλικρινής δεν πρέπει να έχει και ιδιαίτερη δυσκολία στην τοποθέτηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nemesiskp είπε

Πήρα προσφορά από έναν εδώ στην περιοχή μου(Σαλαμίνα) 90 ευρώ xpel 70 μπροστά (όχι παρμπρίζ) και 50 όλο πίσω με χαρτί κτεο κλπ. Μου φάνηκε καλή τιμή αλλά στην ερώτηση μου για ξήλωμα πόρτας μου είπε δεν βγάζω πλαστικά αλλά θα ξεκολλήσω λέει το εσωτερικό λάστιχο για να μπουν καλά και θα το ξαναβαλουμε. 

 Τελικά τι ισχύει με το αν πρέπει να βγουν τα πλαστικά κλπ; Το εσωτερικό λάστιχο που λέει όντως βγάνει και ξαναμπαίνει; Θα έχω θέματα με τριξιματα ή στεγανοτητα; Έχετε κανέναν εδώ κοντά Πειραιά Νίκαια Αιγάλεω Χαϊδάρι που να μην ξηλώνει; Φοβάμαι γιατί είναι μιας εβδομάδας αμάξι. 

Σε bmw e90 τοποθετώντας μεμβράνες, αφαίρεσαν τα πλαστικά και δυστυχώς την υδροπροστασια (στο εγχειρίδιο του service αναφέρει ότι εάν αφαιρεθεί η υδροπροστασια θα πρέπει να τοποθετηθεί νέα όχι η παλιά) δυστυχώς μετά την τοποθέτηση η πόρτα του συνοδηγού έμπαζε νερά, όποτε μεγάλη προσοχή !

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αμάξι είναι hyundai i20 το νέο μοντέλο. 

Το είδε ο μάστορας, μου λέει για κατέβασε τζάμι και όπως το είδε λέει δεν βγάζουμε πλαστικό αλλά θα ξεκολλήσω το εξωτερικό λάστιχο το οποίο ξανακολλαει λέει. Ε σκαλωσα λίγο σε νέο αμάξι όπως και να χει και δεν ξέρω τι να κάνω. 

 

Γενικά καλό όνομα έχει στην περιοχή, βλέπω διαφορά αμάξια και ακριβά (audi, bmw κλπ) αλλά δεν ξέρω..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Manthaiou είπε

Παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας για μεμβράνες για Skoda Karoq , καλές αξιόπιστες λύσεις σε νάνο κεραμικές στην αττικη σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Κάνε μια ερώτηση στην CarGlass 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Manthaiou είπε

Παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας για μεμβράνες για Skoda Karoq , καλές αξιόπιστες λύσεις σε νάνο κεραμικές στην αττικη σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Εγω ειμαι ευχαριστημενος με carglass στο Karoq. Ισως να πηγαινα σε κατι πιο σκουρο στα πισω τζαμια το μονο regret.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Manthaiou είπε

Ζητάνε γύρω στα 280 300 ευρώ 

λογικά η τιμή είναι με τοποθέτηση και μπροστά στο παρμπριζ ?

τόσα έδωσα στο δικό μου (Panda, όλες ανοιχτές νανοκεραμικές)

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για το παρμπριζ επειδη πλεον κυκλοφορουν πολλα μοντελα με αισθητηρες κ καμερες κλπ κλπ, το αποφευγουν να το πειραξουν..
Σε 2 που πηρα τηλ να ρωτησω για διαφανη μεμβρανη, μου αρνηθηκαν την τοποθετηση καθως πρεπει να ριξουν νερά κλπ και παιζει να ενοχλησει κατι τους αισθητηρες..

Επεξ/σία από JailbrokenDiesel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, JailbrokenDiesel είπε

για το παρμπριζ επειδη πλεον κυκλοφορουν πολλα μοντελα με αισθητηρες κ καμερες κλπ κλπ, το αποφευγουν να το πειραξουν..
Σε 2 που πηρα τηλ να ρωτησω για διαφανη μεμβρανη, μου αρνηθηκαν την τοποθετηση καθως πρεπει να ριξουν νερά κλπ και παιζει να ενοχλησει κατι τους αισθητηρες..

Από μεγάλη εταιρία στον χώρο:

Η τοποθέτηση μεμβράνης σε μπροστινό παρμπρίζ, δεν συστήνεται για τους ακόλουθους λόγους:

  1. Απαγορεύεται ρητά από την νομοθεσία
  2. Τα παρμπρίζ των αυτοκινήτων της τελευταίας 20ετίας, διαθέτουν εσωτερική α-θερμική μεμβράνη με αποτέλεσμα να υπάρχει σοβαρός κίνδυνος ραγίσματος, σε περίπτωση προσθήκης αντηλιακής μεμβράνης
  3. Λόγω κατασκευής του τζαμιού, η προσθήκη μεμβράνης δημιουργεί διαθλάσεις και θαμπάδα, με αποτέλεσμα να δυσκολεύει την ορατότητα του οδηγού, κυρίως τις βραδυνές ώρες με τα φώτα των αντίθετα κινούμενων οχημάτων

Ελπίζουμε να σας φανήκαμε χρήσιμοι

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, JailbrokenDiesel είπε

για το παρμπριζ επειδη πλεον κυκλοφορουν πολλα μοντελα με αισθητηρες κ καμερες κλπ κλπ, το αποφευγουν να το πειραξουν..
Σε 2 που πηρα τηλ να ρωτησω για διαφανη μεμβρανη, μου αρνηθηκαν την τοποθετηση καθως πρεπει να ριξουν νερά κλπ και παιζει να ενοχλησει κατι τους αισθητηρες..

Το ίδιο μου είπε κ ο δικός μου εγκαταστατης... σε αμαξια μετά το 2009-10 δεν βάζει μπροστά για κανένα λόγο εκτός εάν αναλάβει γραπτώς με ΥΔ ο πελάτης οποιαδήποτε ευθύνη. Ένα δίκαιο το έχει να πω την αλήθεια με τόσους αισθητήρες... ελαχιστα να βραχεί κάτι έχεις κάνει μια πεντακοσαρα+ ζημιά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Manthaiou είπε

Μόνο πλαϊνά ήταν η τιμή και μόνο για την desert έκδοση 

βασικά η cargrlass βγάζει προσφορές με οδηγού συνοδηγού νανοκεραμικές και απλές (συνήθως desert) στα υπόλοιπα με 140Ε οπότε αν δε θες νανοκεραμικές πίσω αξίζει να περιμένεις. Μπροστά παμπρίζ δεν βγάζει έκπτωση

7 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

Από μεγάλη εταιρία στον χώρο:

Η τοποθέτηση μεμβράνης σε μπροστινό παρμπρίζ, δεν συστήνεται για τους ακόλουθους λόγους:

  1. Απαγορεύεται ρητά από την νομοθεσία

Μόνο και μόνο που γράφει το 1. , δείχνει οτι δεν είναι και μεγάλη εταιρία μιας και δεν ξέρουν την νομοθεσία....

2. πάσο (δε το γνωρίζω)

3. δεν ισχύει

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...