Προς το περιεχόμενο

Εξοικονομώ κατ' οίκον


TiMoRiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Makkkk είπε

Όπως αναφέρουν οι οδηγίες,

Καταχωρούνται ο Αριθμός Πρωτοκόλλου και ο Αριθμός Ασφαλείας του 
Πιστοποιητικού Ενεργειακής Απόδοσης χωρίς τις παύλες και χωρίς κενά.

Εγώ το έβαλα με τις παύλες και το πήρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

59 λεπτά πριν, Astreos είπε

Μια ερώτηση για όσους έχουν κάνει την αίτηση: Στο πεδίο Αρ. Ασφαλείας του ΠΕΑ το βάλατε με ή χωρίς τις παύλες;

Εγώ με τις παύλες το έβαλα. Copy - paste  το πήρε κανονικά (Γενικώς είχα excelακι από τον μηχανικό με όλα τα πεδία προς συμπλήρωση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, NickGrT είπε

Μια ερώτηση. Αν κάνω autofill με google υπάρχει θέμα; Η αν γενικα μπορω να βαλω ενα προγραμμα με autofill. Η με καποια αλλαγη των hotkey για copy paste

Και που να καταγραψεις autofill? Αφου η πλατφορμα ανοιγει μονο την στιγμή της αιτησης. Εκτος και αν μπεις αυριο και τα καταγραωεις ολα χωρις να πατησεις υποβολη αιτησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Μια λίγο ανόητη ερώτηση πάνω στο θέμα.
Εφ' όσον λάβουμε το email ολοκλήρωσης της διαδικασίας καταχώρησης και ελέγχου που ενημερώνει για την υποβολή και τον αριθμό πρωτοκόλλου, αυτομάτως θεωρείται επιτυχής η διαδικασία;
Επειδή , το έχω λάβει εδώ και καιρό (περιφέρεια Αττικής), αλλά δε μπορώ να κάνω ακόμα κάποια ενέργεια στην πλατφόρμα.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν τελειωσουν οι αιτησεις θα ξανανοιξει το συστημα για να υποβαλεις τα δικαιολογητικα (δεη, αδειες, νομιμοποιησεις κλπ), θα γινει ο ελεγχος και θα βγει η αποφαση υπαγωγης. Τοτε εχει ολοκληρωθει η διαδικασια και μπορεις να προχωρησεις.

Αυτη τη στιγμη εχουν δεσμευτει εκ μερους σου τα κεφαλαια απο τον προυπολογισμο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικά τα δεκαδικά τα χωρίζουμε με τελεία (.) ή με υποδιαστολή (,)

 

Στις 25/1/2021 στις 12:52 ΜΜ, NickGrT είπε

Μια ερώτηση. Αν κάνω autofill με google υπάρχει θέμα; Η αν γενικα μπορω να βαλω ενα προγραμμα με autofill. Η με καποια αλλαγη των hotkey για copy paste

Γιατί να υπάρχει θέμα?  Αν συμπληρωθούν σωστά τα πεδία, δεν παίζει ρόλο το πως συμπληρώθηκαν (απ' ευθείας, copy-paste κλπ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Makkkk είπε

Στο Demo που είχε ανοιξει και στις οδηγίες συμπληρωσης γράφει αυτό που σας έγραψα παραπάνω.. Επίσης την στιγμή της αίτησης, έχει παραθυράκι με αυτήν την οδηγία που σας είπα επανω επάνω στην σελίδα. 

Από κει και πέρα, αφού το πήρε, πάλι καλά να λέτε.. 

Το είχα υπόψιν ότι αν δε το πάρει με τις παύλες θα το βάλω χωρίς. Τελικά μόλις το συμπλήρωσα, "άντλησε" τα στοιχεία με την μια, οπότε όλα καλά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, fredd0 είπε

οταν τελειωσουν οι αιτησεις θα ξανανοιξει το συστημα για να υποβαλεις τα δικαιολογητικα (δεη, αδειες, νομιμοποιησεις κλπ), θα γινει ο ελεγχος και θα βγει η αποφαση υπαγωγης. Τοτε εχει ολοκληρωθει η διαδικασια και μπορεις να προχωρησεις.

Αυτη τη στιγμη εχουν δεσμευτει εκ μερους σου τα κεφαλαια απο τον προυπολογισμο.

Καλησπέρα κι ευχαριστώ για την απάντηση!

Εννοείς όταν ολοκληρωθούν οι αιτήσεις γενικά σε όλες τις περιφέρειες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση (αν και το ξαναρώτησα αλλά θέλω να σιγουρευτώ) γιατί μάλλον κάτι δεν καταλαβαίνω... Εσείς που ενδεχωμενένως να έχετε ήδη φυσικό αέριο όπως έχω και εγώ (δλδ προυπάρχει το φυσικό αέριο), στο πεδίο των παρεμβάσεων εκεί που λέει " O ταμιευτήρας αποθήκευσης Ζστού Νερού Χρήσης (ΖΝΧ) είναι ενσωματωμένος στο σύστημα θέρμανσης : " Τι έχετε επιλέξει ; 

Νομίζω οι επιλογές πρέπει να είναι ΝΑΙ , ΟΧΙ , Άνευ συστήματος θέρμανσης

 

Τι εννοεί ο ποιητής ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

7 λεπτά πριν, Makkkk είπε

Εαν επιλέξεις ΝΑΙ, τότε αφαιρεί το ποσό για τον ηλιακό που έχεις επιλέξει στις παρεμβάσεις.. 

Εαν βάλεις ΟΧΙ, διατηρεί το ποσό της επιδότησης για τον ηλιακό (~1250€) που έχεις δηλώσει στις παρεμβάσεις. 

Δεν θα βάλω ηλικαό και έχω ήδη φυσικό αέριο δλδ δεν θα κάνω κάποια παρέμβαση για το ζεστό νερό ούτε για σύστημα θέρμανσης.

Επεξ/σία από oasisAthens
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βαλεις λεβητα με ενσωματομενο δοχειο ζνχ επιλεγεις ΝΑΙ (δοχειο οχι εναλλακτη πχ https://baxihellas.gr/proionta/levites-sympyknosis-fysikou-aeriou-epitixoi/doxeio-apothikeysis-znx/nuvola-duo-tec/)

Αν βαλεις λεβητα χωρις ενσωματομενο δοχειο ζνχ επιλεχεις ΟΧΙ

Αν δε βαλεις τιποτα επιλεγεις οχι

 

δεν ειναι πυρινικη αστροφυσικη

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...