Προς το περιεχόμενο

Εξοικονομώ κατ' οίκον


TiMoRiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, ikucic είπε

Στις λιγνιτικές περιοχές είναι 95% γιατί στο βωμό των μπίζνες των ΑΠΕ καταστρέφουν οικονομικά και ενεργειακά θέματα μια ολόκληρη περιοχή.

Περιοχή που ζει από το λιγνίτη...  Το ζει βέβαια είναι  σχετικό διότι θερίζει και ο καρκίνος... 

Την πήγα αλλού την κουβέντα. 

Είμαι εκτός θέματος. 

Και στα Χανιά, έχουμε την βάση του θανάτου, αλλά δεν μας δίνουν κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

59 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Και στα Χανιά, έχουμε την βάση του θανάτου, αλλά δεν μας δίνουν κάτι.

???

Kαι 100% εάν έδιναν στις λιγνιτικες περιοχές, δε θα είχα πρόβλημα. Ο τόπος και οι κάτοικοι έχουν καταστραφεί. ΟΚ, έχουν απαλλοτριωθεί, πηραν φραγκα, ναι δουλεύουν εκει και πληρώνονται καλά, ΑΛΛΑ όχι όλοι. 

Και πολλοί αναγκάζονται να μετοικήσουν...

Τεράστια κουβέντα, μπορούμε να τη κάνουμε αλλου.

Υ.Γ. κι εχουμε το καθε μλκ νησιώτη, να κραζει για Α/Γ και Φ/Β, αλλα του αρέσει να πληρώνει την ιδια κιλοβατώρα με τους υπολοιπους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, kanesaxo είπε

 

 

Στο πολυκατοικία Α, την αίτηση την κάνει ο επικαρπωτης. Χρειάζεται να δηλωθεί και ο ψιλος κύριος ?

Επεξ/σία από GREGORYMO
Συμπληρώμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση προς σε αυτούς που έχουν συμπληρώσει αίτηση ήδη.... Από ότι έχω καταλάβει στο τέλος της αίτησης επιλέγεις εαν θα διαλέξεις δανειοδότηση ή όχι από την επιλογή Επιλογή Χρηματοδοτικου Σχήματος και πατάς αποθήκευση σωστά? Μετά σου έχει οριστική υποβολή ήπαςσε κάποιο άλλο μενού? Θυμάται κάποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, oasisAthens είπε

Μια ερώτηση προς σε αυτούς που έχουν συμπληρώσει αίτηση ήδη.... Από ότι έχω καταλάβει στο τέλος της αίτησης επιλέγεις εαν θα διαλέξεις δανειοδότηση ή όχι από την επιλογή Επιλογή Χρηματοδοτικου Σχήματος και πατάς αποθήκευση σωστά? Μετά σου έχει οριστική υποβολή ήπαςσε κάποιο άλλο μενού? Θυμάται κάποιος?

Αν θυμάμαι καλά, επιλέγεις επιστροφή στην αρχική οθόνη (κάπως έτσι) και εκεί πατάς υποβολή δήλωσης. Οπότε αν τα έχεις συμπληρώσει όλα σωστά σου βγάζει παράθυρο που σε ρωτάει αν θέλεις σίγουρα να υποβάλει την αίτηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kax54638 είπε

Αν θυμάμαι καλά, επιλέγεις επιστροφή στην αρχική οθόνη (κάπως έτσι) και εκεί πατάς υποβολή δήλωσης. Οπότε αν τα έχεις συμπληρώσει όλα σωστά σου βγάζει παράθυρο που σε ρωτάει αν θέλεις σίγουρα να υποβάλει την αίτηση. 

Σου βγάζει κάπου εκεί κα έλεγχο ορθότητας στοιχείων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, oasisAthens είπε

Σου βγάζει κάπου εκεί κα έλεγχο ορθότητας στοιχείων?

Ναι υπάρχει και αυτό το κουμπί που σου κοκκινίζει ότι έχεις κενό/λάθος. Γενικά δεν είναι δύσκολο αλλα έχεις το άγχος του χρόνου και το χάνεις κάπου. Εκεί λίγο πριν το τέλος κάπου μπλέχτηκα και εγώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, oasisAthens είπε

Θυμάσαι σε πιο σημείο είναι ο έλεγχος πληρότητας?

Νομίζω μπορείς να τον κάνεις ανά πάσα στιγμή. Όπως και να αποθηκεύεις ανα περιόδους. 

Δες το βίντεο. Βοηθάει. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kanesaxo είπε

Θεωρητικά λένε οτι βάλανε "κοφτη" σε αιτησεις κάτω του πενταλέπτου.

Αυτό ομως για να στο επιβεβαιώσει κάποιος, πρεπει να ήταν χρήστης του...υποτιθεμενου μποτ,προγράμματος,σκριπτ ή πεστο οπως θες! (αρα δε θα βρούμε κανέναν).

Θεωρώ ανθρωπίνως ΑΔΥΝΑΤΟ να βαλει χέρι αιτηση κατω απο 5 λεπτα (για να μας το επιβεβαίωνε).

Το γρηγορότερο που εχω ακουσει (απο φιλο συνάδελφο) ειναι 6:40 με 9 παρεμβάσεις και ουσιαστικα "ηξερε απ'εξω" πολλα στοιχεια.

Εγω προσωπικά χρειάστηκα (που νομιζω εκει ειναι οι περισσότεροι με μια α' οικειότητα με τα πισι) περι 10-11 λεπτά.

Υ.Γ. να σημειωθεί οτι δε κόλλησε καθόλου κατα τη λήψη στοιχείων ΠΕΑ.

Χωρίς να ξέρω το σύστημα πως δουλεύει γιατί δεν ασχολούμαι, ωστόσο γνωρίζοντας 2-3 μηχανικούς που αναλαμβάνουν τέτοια έργα είχαν πολλές αιτήσεις π.χ. στον προηγούμενο κύκλο προσλαμβάνοντας προσωπικό για εκείνη τη μέρα, δηλαδή είχαν κόσμο έτοιμο 5-6-7-8 άτομα να περνάνε αιτήσεις μόλις άνοιξαν. Τώρα με ίδιο, με άλλο κωδικό δεν ξέρω, αλλά ένας στον προηγούμενο κύκλο (όχι αυτόν που αιτούνται τώρα) είχε 160 αιτήσεις εγκεκριμένες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμεινε η κεντρικη μακεδονια για την παρασκευη αλλα με το μεγαλυτερο budget. Ευχομαι αυτο να μην παιξει ρολο και κλεισει η πλατφορμα στο 10λεπτο. Γιατι μεγαλο budget ισως σημαινει και παρα πολλους αιτουντες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nickmanak είπε

Εμεινε η κεντρικη μακεδονια για την παρασκευη αλλα με το μεγαλυτερο budget. Ευχομαι αυτο να μην παιξει ρολο και κλεισει η πλατφορμα στο 10λεπτο. Γιατι μεγαλο budget ισως σημαινει και παρα πολλους αιτουντες.

Κεντρική Μακεδονία σημαίνει 2000000 πληθυσμός 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο επιτυχής καταχωρηση αιτησης δεν μου ανοιγει την αιτηση να μπορω να δω τον πινακα παρεμβασεων και τα ποσα, το ποσοστό  επιδότησης και συμετοχης κτλ. Πως μπορουμε να τα δουμε αυτα αυτα τα στοιχεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Greek είπε

Μετα απο επιτυχής καταχωρηση αιτησης δεν μου ανοιγει την αιτηση να μπορω να δω τον πινακα παρεμβασεων και τα ποσα, το ποσοστό  επιδότησης και συμετοχης κτλ. Πως μπορουμε να τα δουμε αυτα αυτα τα στοιχεια?

Στην αιτηση που σου δημιουργησε σε pdf οταν την τελειωσες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...