Προς το περιεχόμενο

Εξοικονομώ κατ' οίκον


TiMoRiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήμουν με ένα φίλο σε τηλεφωνική επικοινωνία μόλις άνοιξε για να τη συμπληρώσουμε. Μπήκαμε ταυτόχρονα 10:00 μόλις άνοιξε και ξεκινήσαμε. Στο δεκάλεπτο πάνω πατάω αποθήκευση σε κάποια σελίδα και έμεινε στο loading... λέμε πάει τελείωσε. Σε λίγο μπαίνει, συνεχίζουμε, καπάκι πάλι μας πετάει στην αρχική (με τα κόκκινα γράμματα) αλλά χωρίς να μπορούμε να μπούμε στο σύστημα, δεν εμφάνιζε δηλαδή το κουμπάκι εισόδου, ούτε και τίποτα άλλο. Απογοητευμένοι, λέμε τελείωσε... πριν φύγω, λέω κάτσε να ρίξω μια ανανέωση, βλέπω μπαίνει. Τον παίρνω τηλέφωνο, είχε ήδη κατέβει στα σκαλιά του, λέω τρέχα πάνω, άνοιξε. Περνάω τα στοιχεία, ελέγχω, πατάω υποβολή και μου γράφει ότι η αίτηση υποβλήθηκε, πήρα αριθμό πρωτοκόλλου και θα ειδοποιηθώ σε μεταγενέστερο μήνυμα... πιστεύω μπήκα. Ο φίλος μου κόλλησε σε έλεγχο της δήλωσης γιατί το σπίτι είναι στο όνομα της γυναίκας του και δεν επέλεξε το κουτάκι της δήλωσης που έπρεπε και το σύστημα προσπαθούσε να βρει δήλωση με το ΑΦΜ της γυναίκας ενώ έπρεπε να βάλει να ψάξει το δικό του. Μέχρι να το καταλάβουμε και να το διορθώσουμε, πατάει υποβολή και μήνυμα ότι οι πόροι εξαντλήθηκαν. Όλα αυτά γύρω στις 10:40 με 10:50...

παντως κόλλησε δυο τρεις φορές όταν έκανε επαλήθευση στοιχείων από την εφορία, κι έπρεπε να πας μπρος πίσω για να το δει...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μια ερώτηση. Αν κάνω autofill με google υπάρχει θέμα; Η αν γενικα μπορω να βαλω ενα προγραμμα με autofill. Η με καποια αλλαγη των hotkey για copy paste

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Zepp999 είπε

Εγώ πρόλαβα και μπήκα μόλις άνοιξε.

Μου έκανε ενα ψιλοκολληματάκι κατά την εισαγωγή της κοστολόγησης, αλλά 10:13 είχα τελειώσει.

Και εμένα ακριβώς έτσι. Με ένα refresh λύθηκε το θέμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα διαμέρισμα που ο ενοικιαστής το δηλώνε κύρια κατοικία το 2018, αλλά ΟΧΙ στην τελευταία φορολογική δήλωση του 2019. Εκεί το δηλώνει δευτερεύουσα.

Το δέχεται το σύστημα η όχι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Makkkk είπε

Η κύρια χρήση της κατοικίας προς ενεργειακή αναβάθμιση, θα πρέπει να αποδεικνύεται 
από τα στοιχεία της δήλωσης φορολογίας εισοδήματος του χρήστη εντός των τελευταίων 
τριών (3) ετών, με προτεραιότητα το «έτος αναφοράς» του Προγράμματος (φορολογικό έτος 2019). Σε περίπτωση που από τα στοιχεία της δήλωσης φορολογίας εισοδήματος, για 
το έτος αναφοράς προκύπτει ότι το ακίνητο δεν ήταν σε χρήση (κενό διαμέρισμα, κενή 
μονοκατοικία) το εν λόγω φορολογικό έτος, για την πιστοποίηση της κύριας χρήσης 
κατοικίας θα χρησιμοποιηθούν αντίστοιχα δικαιολογητικά ενός εκ των δύο προηγούμενων 
φορολογικών ετών.

Παραθέτω τι λέει ο οδηγός.. 

Ένα απλό τηλέφωνο στο help desk θα σας λύσει την απορία. Το σηκώνουν αμέσως.. 

Ευχαριστώ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις που συμμετειχατε σημερα στις αιτησεις. Κανατε τη διασταυρωση του ΠΕΑ στην αρχη με το που ξεκινησατε ή το αφησατε να ερθει με τη κανονικη σειρα των μενου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, nickmanak είπε

Εσεις που συμμετειχατε σημερα στις αιτησεις. Κανατε τη διασταυρωση του ΠΕΑ στην αρχη με το που ξεκινησατε ή το αφησατε να ερθει με τη κανονικη σειρα των μενου;

Εγώ τα πήρα όλα με τη σειρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Επανέρχομαι με μια ερώτηση ακόμη. Έχω κεντρική θέρμανση που βέβαια δεν δουλεύει εδώ και μια 10ετια.

Περνάει φυσικό αέριο από τον δρόμο μας και θα ήθελα μέσω του εξοικονομώ να συνδεθώ. 

Το πρόγραμμα τι καλύπτει? 

Να έρθει το φυσικό αέριο από τον δρόμο μέχρι το διαμέρισμα μου με επιτοιχιο λέβητα? Ή και την εγκατάσταση εντός του σπιτιού? 

Επειδή λογικά θα πρέπει να κάνω αλλαγές.

Ευχαριστω 

Επεξ/σία από Maknight
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nickmanak είπε

Εσεις που συμμετειχατε σημερα στις αιτησεις. Κανατε τη διασταυρωση του ΠΕΑ στην αρχη με το που ξεκινησατε ή το αφησατε να ερθει με τη κανονικη σειρα των μενου;

Εγώ το έβαλα πρώτο και δεν κόλλησε καθόλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Maknight είπε

Καλησπέρα. Επανέρχομαι με μια ερώτηση ακόμη. Έχω κεντρική θέρμανση που βέβαια δεν δουλεύει εδώ και μια 10ετια.

Περνάει φυσικό αέριο από τον δρόμο μας και θα ήθελα μέσω του εξοικονομώ να συνδεθώ. 

Το πρόγραμμα τι καλύπτει? 

Να έρθει το φυσικό αέριο από τον δρόμο μέχρι το διαμέρισμα μου με επιτοιχιο λέβητα? Ή και την εγκατάσταση εντός του σπιτιού? 

Επειδή λογικά θα πρέπει να κάνω αλλαγές.

Ευχαριστω 

το riser, τον λεβητα και τη συνδεση σε υπαρχον συστημα θερμανσης. Δε καλυπτει εσωτερικη εγκατασταση θερμανσης (σωματα κλπ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα κι απο μενα .. εκανα την αιτηση κι εγω σημερα για το προγραμμα με πολλα κολληματα αλλα στο τελος σταλθηκε και μου ηρθε mail οτι εχει πρωτοκολληθει .. γνωριζει καποιος τι παιζει με τις τραπεζες ; περα απο το επιδοτουμενο επιτοκιο 100% το μεγιστο ποσο του δανειου που ειναι το ιδιο σσε ολες και τα 4 , 5 ή 6 χρονια δανειου .. Γενικα θα πρεπει να προτιμήσω  καποια συγκεκριμενη ή ολες εχουν τις ιδιες παροχες ; εχει καποιος χρηστης καποια προσωπικη εμπειρια ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, nickmanak είπε

Εσεις που συμμετειχατε σημερα στις αιτησεις. Κανατε τη διασταυρωση του ΠΕΑ στην αρχη με το που ξεκινησατε ή το αφησατε να ερθει με τη κανονικη σειρα των μενου;

Με τη σειρά τα πήρα κι εγώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, NikolasdaL είπε

Καλησπερα κι απο μενα .. εκανα την αιτηση κι εγω σημερα για το προγραμμα με πολλα κολληματα αλλα στο τελος σταλθηκε και μου ηρθε mail οτι εχει πρωτοκολληθει .. γνωριζει καποιος τι παιζει με τις τραπεζες ; περα απο το επιδοτουμενο επιτοκιο 100% το μεγιστο ποσο του δανειου που ειναι το ιδιο σσε ολες και τα 4 , 5 ή 6 χρονια δανειου .. Γενικα θα πρεπει να προτιμήσω  καποια συγκεκριμενη ή ολες εχουν τις ιδιες παροχες ; εχει καποιος χρηστης καποια προσωπικη εμπειρια ; 

Ναι είναι το ίδιο σε όλες τις τράπεζες, μιας και το πρόγραμμα είναι επιδοτούμενο από την Ε.Ε.

Μπορείς να προτιμήσεις την τράπεζα στην οποία έχεις λογαριασμούς ή τη μισθοδοσία σου, θα είναι πιο εύκολη και λιγότερο χρονοβόρα η διαδικασία εξέτασης της αίτησης.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...