Προς το περιεχόμενο

Εξοικονομώ κατ' οίκον


TiMoRiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

45 λεπτά πριν, NikolasdaL είπε

Μονο 2 εργασιμες για προεγκριση ; απιθανο ακουγετε 😅

Πάρα πολύ καλό! Δεν μου λες... Τώρα που άνοιξε η πλατφόρμα σου ζήτησε μισθοδοσία σε ηλεκτρονική μορφή και επιπλέον δικαιολογητικά? Ή σε δεύτερο χρόνο τα ζητάει αυτά? Γιατί λίγο που κοίταξα στις εκκρεμότητες μου δείχνει για την άδεια λαι τον λογαριασμό της ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αίτηση δανείου παίζει ρόλο η ιδιότητα αυτού που θα πάρει το δάνειο (ιδ. υπάλληλος/ άνεργος, Ελ. Επαγγελματίας, συνταξιούχος κλπ) ,το ίδιο και για τον εγγυητή.

Για ιδιωτικό υπάλληλο ζητάει μισθοδοσία πρόσφατη, εκκαθαριστικό και ταυτότητα.

Για ελ. επαγγελματια ζητάει της Παναγιάς τα μάτια, 3 τελευταία Ε1,Ε3, +εκκαθαριστικό ΕΝΦΙΑ κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, oasisAthens είπε

Πάρα πολύ καλό! Δεν μου λες... Τώρα που άνοιξε η πλατφόρμα σου ζήτησε μισθοδοσία σε ηλεκτρονική μορφή και επιπλέον δικαιολογητικά? Ή σε δεύτερο χρόνο τα ζητάει αυτά? Γιατί λίγο που κοίταξα στις εκκρεμότητες μου δείχνει για την άδεια λαι τον λογαριασμό της ΔΕΗ.

Αν δηλωσεις μονο μισθωτος βεβαιωση αποδοχων  ταυτοτητα ε1 εκκαθαριστικο ε9 ή ενφια ε2 (αν εχεις εισοδηματα απο ακινητα )

Αυτα τα λιγα μετα αμα εχεις επιχείριση  ε3 μερισματα κτλπ  τα κλασσικα που ζητάνε οι τραπεζες  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, george_008 είπε

Τον λογαριασμό της ΔΕΗ γνωρίζει κάποιος το λόγω που το ζηταν; Είναι για την ηλεκτροδοτηση ή θέλουν να δουν και τα τετραγωνικά; 

Και τα 2  αλλα τι ψαχνεις να βρεις λογαριασμο πας να ανοιξεις στη τραπεζα και σου ζηταει λογαριασμο δεη 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα δίκιο το έχεις, το λέω επειδή είχα μια διαφορά στα τετραγωνικά κι έβαλα επιπλέον την δήλωση προς οτα για αλλαγή τετραγωνικών και μου είπαν ότι ειναι καλό να αποφεύγουμε να βάζουμε χαρτιά που δεν μας ζηταν 

Επεξ/σία από george_008
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, george_008 είπε

Ένα δίκιο το έχεις, το λέω επειδή είχα μια διαφορά στα τετραγωνικά κι έβαλα επιπλέον την δήλωση προς οτα για αλλαγή τετραγωνικών και μου είπαν ότι ειναι καλό να αποφεύγουμε να βάζουμε χαρτιά που δεν μας ζηταν 

Απο τη στιγμη που ήδη εχεις μπει στη διαδικασια να τα δηλωσεις δε θα εχεις καποιο προβλημα εκει που θα υπηρχε προβλημα ηταν να δηλωνες περισσοτερα m² σε κουφωματα μονωσεις δηλαδη να εκανες καταχρηση του budget 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, george_008 είπε

Ένα δίκιο το έχεις, το λέω επειδή είχα μια διαφορά στα τετραγωνικά κι έβαλα επιπλέον την δήλωση προς οτα για αλλαγή τετραγωνικών και μου είπαν ότι ειναι καλό να αποφεύγουμε να βάζουμε χαρτιά που δεν μας ζηταν 

Βάζεις όπως έχεις τώρα το λογ/σμό της ΔΕΗ . 

Το γράφω γιατί μου έτυχε περίπτωση άλλο αριθμό στην οδό έγραφε το Ε9 , άλλη η ΔΕΗ . Εν τέλει θα σου ζητήσουν βεβαίωση ΟΤΑ εάν δούν μεγάλη απόκλιση . Στο Ε9 πρίν ρίξεις τη δήλωση το είχες διορθώσει να είναι σωστό ; Δηλαδή όσο είναι στην πραγματικότητα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, meletis_m είπε

Βάζεις όπως έχεις τώρα το λογ/σμό της ΔΕΗ . 

Το γράφω γιατί μου έτυχε περίπτωση άλλο αριθμό στην οδό έγραφε το Ε9 , άλλη η ΔΕΗ . Εν τέλει θα σου ζητήσουν βεβαίωση ΟΤΑ εάν δούν μεγάλη απόκλιση . Στο Ε9 πρίν ρίξεις τη δήλωση το είχες διορθώσει να είναι σωστό ; Δηλαδή όσο είναι στην πραγματικότητα .

Στο Ε9 είναι σωστά, εγώ έβαλα πάντως από τώρα μαζί με τον λογαριασμό της δεη και το έγγραφο προς οτα για διόρθωση των τ.μ. για να μην κολλήσει πουθενά και με καθυστερησουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. Θέλω να ρωτήσω εάν οι τέντες και τα airconticion μπαίνουν σε άλλο στάδιο στον πίνακα παρεμβάσεων στην πλατφόρμα όπου έχουν εγκριθεί;

 

Όλες οι άλλες παρεμβάσεις που έχω επιλέξει υπάρχουν κανονικά (αλουμίνια , αντλία, θερμομόνωση).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πινακας παρεμβασεων χρησιμευει μονο για να βγει ο προυπολογισμος. Αν βγηκε σωστος ο προυπολογισμος τοτε ολα οκ. Αν βγηκε χαμηλοτερος τοτε η ξεχασες, η δε περασες σωστα καποιες παρεμβασεις.

Σε καθε περιπτωση η λιστα παρεμβασεων αλλαζει, φτανει να επιτευκτει ο ενεργειακος στοχος. Αυτο που δεν αλλαζει ειναι ο προυπολογισμος, και συγκεκριμενα το ποσο επιδοτησης. Οτι γραφει στην αιτηση θα παρεις, ουτε σεντ παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, fredd0 είπε

Ο πινακας παρεμβασεων χρησιμευει μονο για να βγει ο προυπολογισμος. Αν βγηκε σωστος ο προυπολογισμος τοτε ολα οκ. Αν βγηκε χαμηλοτερος τοτε η ξεχασες, η δε περασες σωστα καποιες παρεμβασεις.

Σε καθε περιπτωση η λιστα παρεμβασεων αλλαζει, φτανει να επιτευκτει ο ενεργειακος στοχος. Αυτο που δεν αλλαζει ειναι ο προυπολογισμος, και συγκεκριμενα το ποσο επιδοτησης. Οτι γραφει στην αιτηση θα παρεις, ουτε σεντ παραπανω.

Μία ερώτηση, δηλ όσοι έβαλαν μια παρέμβαση στην αίτηση, φουσκωμένα τμ στην Θερμοπροσοψη πχ, για να γλυτώσουν χρόνο κατά την αίτηση, μετά μπορούν να προσθέσουν παρεμβάσεις αφαιρώντας τμ και χρήματα από την μονωση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θυμάμαι.. 

Αρα, ο κύριος που ρώτησε πριν, δεν μπορεί να προσθέσει κωδικούς παρεμβάσεων. Αφού δεν έβαλε κλιματιστικα και τέντες. Ακόμη και εάν μειωσει χρήματα από άλλες παρεμβάσεις. Παλιότερα γινόταν. 

Εαν κάνω λάθος, διορθώστε με. Δεν τα ξέρω σίγουρα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...