Προς το περιεχόμενο

Εξοικονομώ κατ' οίκον


TiMoRiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, AristidisZ είπε

 

Εμείς τόσα χρόνια μπουσουλάγαμε, και πλέον έστω και με τα χίλια ζόρια στα καινούρια σπίτια (όσα γίνονται τέλος πάντων), έχουμε αρχίσει και περπατάμε (ελέω ΚΕΝΑΚ) 

Τώρα εσύ θες να τρέξουμε 100ρι σε 10 δευτερόλεπτα 

Σιγά σιγά, ως γνωστόν η Ρώμη δε χτίστηκε σε μια μέρα... :) :)

Δεν τα λες όλα,

Λεφτά δεν υπάρχουν αλλά υπήρχαν καποτε σωστα?

Τι σπίτια πουλαγανε πριν 15 χρονια 200.000 ευρω?

Με τι μονωσεις? 

Καλυτερα να πάρω ένα 30 χρονων σπίτι και να το μονωσω εγώ παρα αυτές τις απατεωνιες.

Από την εποχή του Καραμανλή στην οικοδομή αρχικά με τις αντιπαροχες, έχει πέσει πολύ ψέμα....

Τώρα που δεν υπάρχει σάλιο, ήρθε η ωρα της αλήθειας αλλά τι να το κανεις?

Η ρώμη δεν χτιστηκε σε μια μερα αλλά η αθηνα έγινε κόλαση σε μια νυχτα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, tornado είπε

Δεν τα λες όλα,

Λεφτά δεν υπάρχουν αλλά υπήρχαν καποτε σωστα?

Τι σπίτια πουλαγανε πριν 15 χρονια 200.000 ευρω?

Με τι μονωσεις? 

Καλυτερα να πάρω ένα 30 χρονων σπίτι και να το μονωσω εγώ παρα αυτές τις απατεωνιες.

Από την εποχή του Καραμανλή στην οικοδομή αρχικά με τις αντιπαροχες, έχει πέσει πολύ ψέμα....

Τώρα που δεν υπάρχει σάλιο, ήρθε η ωρα της αλήθειας αλλά τι να το κανεις?

Η ρώμη δεν χτιστηκε σε μια μερα αλλά η αθηνα έγινε κόλαση σε μια νυχτα...

Τα σπιτια που πουλούσαν κάποτε, πάλι εργολαβικά ήταν, όπως σημερα. Τότε ειχαν 100.000ε τα οικόπεδα στα χωρια, σήμερα έχουν 15.000

Εργολαβικά τότε, εργολαβικά και σήμερα. 

Πάντα η καλύτερη λύση ηταν και ειναι, σπιτι στα τουβλα και να το τελειώνεις "εσυ" μετά...

Αλλά οι περισσότεροι θέλανε σπίτι "χθες". Σου λεει, μου δωσε η τραπεζα 200.000 δάνειο, "αυριο" θέλω να μπω μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tornado είπε

Δεν τα λες όλα,

Λεφτά δεν υπάρχουν αλλά υπήρχαν καποτε σωστα?

Τι σπίτια πουλαγανε πριν 15 χρονια 200.000 ευρω?

Με τι μονωσεις? 

Καλυτερα να πάρω ένα 30 χρονων σπίτι και να το μονωσω εγώ παρα αυτές τις απατεωνιες.

Από την εποχή του Καραμανλή στην οικοδομή αρχικά με τις αντιπαροχες, έχει πέσει πολύ ψέμα....

Τώρα που δεν υπάρχει σάλιο, ήρθε η ωρα της αλήθειας αλλά τι να το κανεις?

Η ρώμη δεν χτιστηκε σε μια μερα αλλά η αθηνα έγινε κόλαση σε μια νυχτα...

Σε περίπτωση που δε με παρακολουθείς, έγραψα πριν για τα όργια που γίναν επί ΚΘΚ 

Αντικειμενικά όμως, τα μεγάλα προβλήματα είναι στα παλιά σπίτια, που ούτως ή άλλως έχουν χτιστεί χωρίς καμία μόνωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Για να πάρεις 10% πρέπει να πας σε σπίτι κατανάλωσης κάτω από 10 kWh / m2 

Στο Α+ παίρνεις 5%

Βέβαια με τα λεφτά που θα δώσεις για να πας σε αυτά τα νούμερα παίρνεις το δίπλα οικόπεδο... 

Καινούργια σπίτια πλέον παίζουν σε Α κατηγορία.... Αν είναι πραγματική ή μαγειρεμένη δεν ξέρω.

Επεξ/σία από Dvs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Σε περίπτωση που δε με παρακολουθείς, έγραψα πριν για τα όργια που γίναν επί ΚΘΚ 

Αντικειμενικά όμως, τα μεγάλα προβλήματα είναι στα παλιά σπίτια, που ούτως ή άλλως έχουν χτιστεί χωρίς καμία μόνωση 

Όχι δεν σε εχω παρακολουθήσει...

Φαντάζομαι ότι μέσες ακρες συμφωνούμε ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dvs είπε

Καινούργια σπίτια πλέον παίζουν σε Α κατηγορία.... ΑΝ είναι πραγαμτική ή μαγειρεμένη δεν ξέρω.

Πολυκατοικία στα Βόρεια προάστια, φετινή άδεια:

7άρα γραφιτούχα διογκωμένη πολυστερίνη, μεγάλα ηλιακά, ατομικοί λέβητες αερίου και στο τσακ το πήγαμε Β+ (αυξάνοντας τα κάτοπτρα) 

Δε ξέρω, κρατάω μικρό καλάθι όταν βλέπω σπίτια στο Α

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kostass__ είπε

δεν εχω ρωτησει ακομα στον κωτσοβολο για να ειμαι ειλικρινης αλλα δεν πιστευα οτι διαφοροποιει την τιμη ενα μαγαζι τυπου κωτσοβολος αναλογα με το προγραμμα/εξοφληση κτλ.

εχεις ρωτησει και οντως αλλαζει τις τιμες??

Έχω προσωπική εμπειρία. Ο Κωτσόβολος δεν αλλάζει τις τιμές για το Εξοικονομώ. Ότι τιμή ή προσφορά ισχύει κανονικά, ισχύει και για το πρόγραμμα. Αυτό που δεν ισχύει για το πρόγραμμα είναι η δωρεάν τοποθέτηση και τυχόν επιπλέον έκπτωση λόγω απόσυρσης παλαιού κλιματιστικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vasilk είπε

Έχω προσωπική εμπειρία. Ο Κωτσόβολος δεν αλλάζει τις τιμές για το Εξοικονομώ. Ότι τιμή ή προσφορά ισχύει κανονικά, ισχύει και για το πρόγραμμα. Αυτό που δεν ισχύει για το πρόγραμμα είναι η δωρεάν τοποθέτηση και τυχόν επιπλέον έκπτωση λόγω απόσυρσης παλαιού κλιματιστικού.

Πες του ντε και πόσο χρεώνει την  εγκατάσταση για να γελάσουμε όλοι μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, xariskk24 είπε

καλημερα.. εμενα μου ηρθα τα 2 email  που αναφεραν και αλλοι χρηστες στα πεοηγουμενα ποστ. Η κατασταση ομως στο συστημα λεει 03.β.  ειδικη περιπτωση αιτησης.

και διπλα λεει Υπαρχει αιτηση δανειου.

Τι ακριβως σημαινει αυτο? 

Κανείς ;;

12 ώρες πριν, xariskk24 είπε

καλημερα.. εμενα μου ηρθα τα 2 email  που αναφεραν και αλλοι χρηστες στα πεοηγουμενα ποστ. Η κατασταση ομως στο συστημα λεει 03.β.  ειδικη περιπτωση αιτησης.

και διπλα λεει Υπαρχει αιτηση δανειου.

Τι ακριβως σημαινει αυτο? 

Κανείς ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pano είπε

Πες του ντε και πόσο χρεώνει την  εγκατάσταση για να γελάσουμε όλοι μαζί.

Ο Κωτσόβολος δεν κάνει ο ίδιος εγκατάσταση. Σου δίνει (αν θέλεις) τηλέφωνο εξωτερικού συνεργάτη για εγκατάσταση για το πρόγραμμα. Η χρέωση (του συνεργάτη) είναι εκτός ανταγωνισμού. Αν θυμάμαι καλά ήταν 240€, χωρίς να είμαι 100% σίγουρος αυτή τη στιγμή γιατί έχει περάσει ένας χρόνος από τότε. Εγώ βρήκα άλλον εγκαταστάτη με "νορμάλ" τιμή και έκανα τι δουλειά μου.

Η τιμή των κλιματιστικών όμως ήταν πολύ καλή για αυτά που αγόρασα εγώ καθώς τα πέτυχα σε τιμή πραγματικής προσφοράς (όχι εικονικής). Τα πήρα 130€-180€ κάτω από την τρέχουσα τιμή στα άλλα καταστήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...