Προς το περιεχόμενο

VDSL σχεδον σε ολη την Καλλιθεα ?!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, ThReSh είπε

Αν το ping είναι σχετικά υψηλό και με το fastpath πάλι υψηλό θα είναι, η διαφορά των 10-12ms δεν είναι αρκετή για να πεις ότι θα είναι "χαμηλό" μετα...

Χαμηλό σε απολυτουσ αριθμούς δε θα είναι, αλλά αν έρθω στα επίπεδα που ήμουν πριν με το adsl, εγώ θα είναι ικανοποιημένος. Αυτά τα 10-12 ms κάνουν τη διαφορά σε ένα deathmatch😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Πιο μεγάλη διαφορά κάνει αν είσαι καλός/καλύτερος. :P

Το skill είναι skill...να τα λέμε και αυτά!!

περα από την πλάκα όμως, real time μέσα στο game είναι σημαντικά αυτά τα 10ms και από άποψη ταχύτητας και από άποψη ποιότητας παιχνιδιού. Για του λόγου το αληθές, θα επανέλθω από Δευτέρα-Τρίτη!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στον Νέο Κόσμο πάντως η Vodafone αποτι είδα ενεργοποίησε τις καμπίνες με το 100αρι... Μήπως έρχεται η ώρα μας τελικά και δεν θα περιμένουμε μέχρι το 19 ? Εμένα γύρω από το στενό μου έχουν δώσει ρεύμα σε 3 από τις 4 καμπίνες πάντως.. (αν δεν κάνω λαθος)... μια μεγάλη καμπίνα στην γωνία συβιτανιδου και Λασκαρίδου γωνία έχει ρολόι μέσα και περνάει ρεύμα κανονικά ... Σε ερώτηση που είχα κάνει τον Φεβρουάριο περίπου σε κάποιους εργάτες μου είχα πει σε 2 μήνες περίπου θα ενεργοποιηθούν όλες οι καμπίνες και ότι το έχουμε αργήσει τόσο γιατί έκαναν ακόμα δοκιμές στο δίκτυο .... 

Επεξ/σία από KnightRider1996
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σκάψανε περάσανε τις ίνες κλείσατε τις τρύπες, ήρθαν ξανασκαψανε περάσανε ΔΕΗ, ενεργοποίησαν τα ΚΑΦΑΟ και σήμερα ξανασκαβουν, δεν ξέρω για ποιο λόγο, Μάλλον κάτι ξέχασα μέσα στο χαντάκι 😋

 

Screenshot_2018-06-03-13-07-59-460_com.alensw.PicFolder~01.png

Επεξ/σία από NikosKallithea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update απο το ατελείωτο έργο του vdsl

Ξέχασαν να συνδέσουν το καφάο του ΟΤΕ με την καμπίνα του VDSL

Το σκάψιμο πάει προς το ΚΑΦΑΟ

 

Screenshot_2018-06-03-13-28-55-352_com.alensw.PicFolder.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μάγκες update !! Ενεργοποιήθηκαν τα καφαο της wind (με βάση το site πάντα!) Πήρα χθες τηλέφωνο να επιβεβαιώσω και μου ζήτησαν τον αριθμό βρόχου. Διστυχως δεν τον είχα γιατί η fothnet όπως και άλλες εταιρίες πλέον δεν γράφουν αυτόν τον αριθμό πάνω στους λογαριασμούς με τον φόβο ότι εσύ μπορείς να φύγεις πολύ εύκολα από την εταιρία τους αν τον έχεις .. περιμένω λοιπόν τώρα τον αριθμό από την forthnet μετά απ επικοινωνία μαζί τους .. αν κάποιος ξέρει τον αριθμό του ας πάρει ένα τηλέφωνο να επιβεβαιώσει... γιατί μάλλον θα τραβήξει μακριά η βαλίτσα με την forthnet περιμένοντας τους !! Μακάρι να ισχύει ότι λέει στο site τους :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τέλη παιδιά μίλησα πάλι με το τμήμα εξυπηρέτησης πριν λίγες ώρες καθώς είχα πλέον τον αριθμό μου και μου επιβεβαίωσε η κοπέλα ότι όντως υπάρχει διαθεσιμότητα στην περιοχή μου και ότι με βάση την τεχνολογία του καφαο τα τέλη ενεργοποίησης είναι δωρεάν γιατί δεν θα χρειαστούν εργασίες στο διαμέρισμα μου από το συνεργείο τους... Δυστυχώς το συμβόλαιο μου με την nova-forthnet λήγει μέσα Νοεμβρίου ... οπότε υπομονή μέχρι τότε ... ωστόσο αν κάποιος από σας προβεί σε ενεργοποίηση κάποιου πακέτου 100 η 200 θα ήταν πολύ βοηθητικό να ποστάρει τα αποτέλεσμα του από το speedtest.net . Να ξέρουμε και εμείς οι υποψήφιοι αν αξίζει τον κόπο ! 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Άντε να δούμε. Στο χωριό μου που έχει max 20 μόνιμους κατοίκους, μπήκε vdsl(cosmote) και πάει σφαίρα. Στην Καλλιθέα που είναι τόσο μεγάλος δήμος, ακόμα περιμένουμε το θαύμα. Αν βάλει κάποιος wind, ας μας πει εντυπώσεις(τέλος Σπάρτης και Ακροπόλεως ακόμα τίποτα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

πριν μια εβδομαδα η cosmote μου εδινε maximum 30 vdsl μεσω του ελεγχου διαθεσιμοτητας σημερα που εκανα εναν ελεγχο μου δινει 200!! αρα ενεργοποιηθηκε η καμπινα της wind ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, BIGSTELIOS είπε

πριν μια εβδομαδα η cosmote μου εδινε maximum 30 vdsl μεσω του ελεγχου διαθεσιμοτητας σημερα που εκανα εναν ελεγχο μου δινει 200!! αρα ενεργοποιηθηκε η καμπινα της wind ?

Ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...