Προς το περιεχόμενο

VDSL σχεδον σε ολη την Καλλιθεα ?!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το να επιλέξεις τον πάροχο που έχει αναλάβει τις καμπίνες και το δίκτυο σε κάθε περιοχή, έχει κάποια παραπάνω οφέλη?

Δηλαδή στην Καλλιθέα για παράδειγμα που την έχει αναλάβει η Wind, επιλέγοντάς την υπάρχει περίπτωση να χεις έστω και λίγο καλύτερη γραμμή ή εξυπηρέτηση σε περίπτωση βλάβης απ το να βαζες Cosmote ή Vodafone?

Επεξ/σία από SakafliaC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά κοντά στο γήπεδο της Καλλιθέας στη Λαμπράκη(συνέχεια της Δημοσθένους) έχετε ιδέα τι παίζει??

Δεν έχω δει να έχουν σκάψει όταν σκάβανε παρά μόνο στην Αριστογείτονος..Για να πάρεις οπτική ίνα πρέπει να περάσει και μπροστά από το σπίτι σου ή αρκεί που είναι σε παράδρομο? Διαθεσιμότητα δεν έχει πάντως ακόμα..

Επεξ/σία από aleilo03
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/7/2018 στις 10:16 ΠΜ, SakafliaC είπε

Το να επιλέξεις τον πάροχο που έχει αναλάβει τις καμπίνες και το δίκτυο σε κάθε περιοχή, έχει κάποια παραπάνω οφέλη?

Δηλαδή στην Καλλιθέα για παράδειγμα που την έχει αναλάβει η Wind, επιλέγοντάς την υπάρχει περίπτωση να χεις έστω και λίγο καλύτερη γραμμή ή εξυπηρέτηση σε περίπτωση βλάβης απ το να βαζες Cosmote ή Vodafone?

έχεις ταχύτερη αντιμετώπιση βλάβης γιατί αποφεύγεις εν μέρει τα συνδιαστικά ραντεβού

Επεξ/σία από ssof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 minutes ago, randomcat said:

Έχει καταντήσει ανέκδοτο πια αυτή η Καλλιθέα με το ανύπαρκτο VDSL. Και να πεις ότι είναι κάποιος ασήμαντος δήμος...

Γενικα οι υποδομες μας ειναι πολυ πισω. Υπαρχει ζητημα με τις εκαστοτε δημαρχιες, τα τελευταια 25+ χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
1 ώρα πριν, GioTech είπε

Κανένα νέο με VDSL στη Καλλιθέα ? Δεν γίνεται αυτό το πράγμα δηλαδή. Πόσο ακόμα θα περιμένουμε.

Η wind έδωσε διαθεσιμότητα εδώ και 3-4 μήνες... Εγώ έκανα αίτηση πριν από κάνα μήνα (άργησαν πάρα πολύ για κάποιο λόγο) αλλά στις 13 έχω ενεργοποίηση.. Από άλλους που άκουσα και από έναν γνωστό που το είδα με τα ίδια μου τα μάτια 50 καρφωτο και ακατέβατο... Εγώ έχω κάνει αίτηση για 100αρι όχι 50αρι.. Στην αναμονή λοιπόν. Θα επιστρέψω με νεότερα εγώ στις 13 - 14 του μήνα. Από κει και πέρα αν κάποιος άλλος έχει άποψη και είναι συνδρομητής ας ποαταρει εδώ ένα speedtest να δούμε τι μας περιμένει και μας τους νέους.. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, GioTech είπε

Κανένα νέο με VDSL στη Καλλιθέα ? Δεν γίνεται αυτό το πράγμα δηλαδή. Πόσο ακόμα θα περιμένουμε.

Τι εννοεις, δεν σου δινουν και για ποιο σημείο μιλας, ανήκεις σε καφαο vdsl?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/12/2018 στις 8:21 ΜΜ, NikosKallithea είπε

Τι εννοεις, δεν σου δινουν και για ποιο σημείο μιλας, ανήκεις σε καφαο vdsl?

υπαρχουν ακομα δυστηχως καμπινες αφτιαχτες στο Α/Κ ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ, οι οποιες εχουν καταργηθει προς το παρων απο τον οτε στην α' φαση και πρεπει να γινει νεα δικτυακη μελετη. τον λογο δεν το λενε, ειπαν οτι θα φτιαχθουν καποτε, τωρα σε ποιον αιωνα, κανεις δεν ξερει. ας διαφημιζουν λοιπον το ωραιο τους προιον, αλλα ας φροντισουν να κανουν και μια μειωση του παγιου για τους ταλαιπωρους που πληρωνουν υπομονετικα τοσα χρονια και τους κοροιδευουν με αυτο το εως 24, αφου δεν ειναι ικανοι να βαλουν μια νεα καμπινα vdsl μην πεσει η επιχειρηση τους εξω και μειωθουν τα κερδη. οταν παιρνεις μια περιοχη, εχεις και την ηθικη υποχρεωση να την φτιαξεις ολη, αλλιως εξαρχης ας μην την επαιρνες ολη, και μιλαμε για τον οτε που ξερει και τις λακουβες στους δρομους, μην μας πουλανε παραμυθια τωρα, οτι ολοι φταινε εκτος του οτε, διοτι αυτο που κανουν ειναι ανεντιμο. ( διοτι πουλησαν πολλα ψευτικα ονειρα οτι οι καμπινες θα γινουν αφου ειναι μεσα στο εργο και καρπωθηκαν αρκετες επεκτασεις συμβολαιων, οπως και την δικη μου ).

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, manoskost είπε

υπαρχουν ακομα δυστηχως καμπινες αφτιαχτες στο Α/Κ ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ, οι οποιες εχουν καταργηθει προς το παρων απο τον οτε στην α' φαση και πρεπει να γινει νεα δικτυακη μελετη. τον λογο δεν το λενε, ειπαν οτι θα φτιαχθουν καποτε, τωρα σε ποιον αιωνα, κανεις δεν ξερει. ας διαφημιζουν λοιπον το ωραιο τους προιον, αλλα ας φροντισουν να κανουν και μια μειωση του παγιου για τους ταλαιπωρους που πληρωνουν υπομονετικα τοσα χρονια και τους κοροιδευουν με αυτο το εως 24, αφου δεν ειναι ικανοι να βαλουν μια νεα καμπινα vdsl μην πεσει η επιχειρηση τους εξω και μειωθουν τα κερδη. οταν παιρνεις μια περιοχη, εχεις και την ηθικη υποχρεωση να την φτιαξεις ολη, αλλιως εξαρχης ας μην την επαιρνες ολη, και μιλαμε για τον οτε που ξερει και τις λακουβες στους δρομους, μην μας πουλανε παραμυθια τωρα, οτι ολοι φταινε εκτος του οτε, διοτι αυτο που κανουν ειναι ανεντιμο. ( διοτι πουλησαν πολλα ψευτικα ονειρα οτι οι καμπινες θα γινουν αφου ειναι μεσα στο εργο και καρπωθηκαν αρκετες επεκτασεις συμβολαιων, οπως και την δικη μου ).

Τον ιπποδρομο η βοταφον δεν τον εχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτες ειναι οι 20 καμπινες που καταργησε ο οτε στο Α/Κ ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ με υπαιτιοτητα του τον δεκεμβρη 2017 οπως αναφερεται στο απο 14.12.17 εγγραφο της επιτροπης τηλεπικοινωνιων με αριθμ.πρωτ.838/15.

Πίνακας 5: Υπαίθριες καμπίνες οι οποίες δεν έχουν ενεργοποιηθεί με υπαιτιότητα ΟΤΕ Α.Ε.

450-111 450 ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ 450-119 450 ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ 450-121 450 ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ 450-125 450 ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ 450-127 450 ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ 450-133 450 ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ 450-139 450 ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ 450-155 450 ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ 450-157 450 ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ 450-201 450 ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ 450-203 450 ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ 450-205 450 ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ 450-207 450 ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ 450-209 450 ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ 450-213 450 ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ 450-219 450 ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ 450-363 450 ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ 450-365 450 ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ 450-369 450 ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ 450-375 450 ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας, σε τηλεφωνικη επικοινωνια χθες με την vodafone, εμαθα οτι η vodafone εχει δικο της δικτυο οπτικων ινων στην καλλιθεα, και μου δινει στο Α/Κ ιπποδρομου μιας και ο οτε εχει καταργησει την καμπινα μου. εχει βαλει κανεις vodafone στο Α/Κ ιππποδρομου ή και στο Α/Κ καλλιθεας απο το δικο της δικτυο να μου πει αν λενε αληθεια και εντυπωσεις? ( μου ειπαν στην αρχη εχω μεχρι 24 μολις ενεργοποιηθω και μετα με ενα τηλεφωνημα ζηταω αναβαθμιση και μου δινουν vdsl ).

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...