Προς το περιεχόμενο

VDSL σχεδον σε ολη την Καλλιθεα ?!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε μάγκες δεν υποτίθεται ότι θα έπρεπε να ενεργοποιηθουν οι καμπίνες πριν το 18! ? Όλα μια χαρά όπως είπε και ένας φίλος πιο πάνω σκαψανε βάλανε καμπίνες και μπαζοσαν μέσα σε μια βδομάδα και οι καμπίνες είναι ακόμα ανενεργες τις έχουμε και τις κοιτάμε τόσο καιρό δίπλα στα σπίτια μας..  Έχει κανένας κάποιο νέο για την κατάσταση ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρίν μια εβδομάδα είδα κάτι τεχνικούς που είχαν ανοίξει ένα απο τα καινούργια καφάο της wind και κάτι έφτιαχναν, στην οδό Σπάρτης και Σαπφούς και σε ερώτηση μου για το πότε θα ενεργοποιηθούν, μου είπαν οτι σε 2 μήνες θα δουλεύουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμήν και πότε...  Δεν πάει άλλο γ κατάσταση με το ADSL...  Κλειδωνω 12 και είμαστε σπίτι 3 pc 3 κινητά συνδεδεμένα και κάποιες φορές και το play 4 που κατεβάζει παιχνίδια και το ίντερνετ σαλιγκάρι.... Το καλό τουλάχιστον είναι ότι αφού το ξεκίνησαν θα το τελειώσουν...  Το θέμα είναι ποτέ γιατί και που λέγανε 17 τίποτα...  Για να δούμε θα ισχύει το δίμηνο που είπαν σε σένα ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/1/2018 στις 2:55 ΜΜ, JohnnyBftw είπε

Έλεος 2 μήνες λέει... δεν τελειώνει το βάσανο στην μαρτυρική Καλλιθέα.

πως να τελειωσει φιλε μου, οταν στην αριστερη μερια της θησεως προς τζιτζιφιες εχει vdsl ο οτε και απο την δεξια μερια δεν εχει? στην δεξια λενε υπαρχει προβλημα με τον δημο, και ρωταω εγω, γιατι στην αριστερη δεν εχει? το θεμα ειναι ποιος κοροιδευει ποιον. οταν αναλαμβανεις ενα εργο με ημερομηνια εκτελεσης το τριτο 3μηνο του 2017, και εχει μπει το 2018 και δεν εχει μπει καν καμπινα σε ορισμενα καφαο, αυτο ειναι κοροιδια. διοτι πολλοι σαν εμενα επεκτειναν το συμβολαιο με τον οτε στηριζομενοι στο χρονοδιαγραμμα της α' φασης που πηρε ο οτε στις αρχες του 2017. για την wind δεν μπορω να πω κατι, γιατι αυτη σκαβει για νεα καμπινα και συνδεει με το καφαο του οτε, διπλη δουλεια δηλαδη, και παλι απο οτι εχω δει προχωραει αρκετα. ο οτε μονο καμπινα χρειαζεται να αλλαξει και αυτη την καθυστερει 13 μηνες τωρα, οσον αφορα το δικο μου καφαο.

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 minutes ago, manoskost said:

πως να τελειωσει φιλε μου, οταν στην αριστερη μερια της θησεως προς τζιτζιφιες εχει vdsl ο οτε και απο την δεξια μερια δεν εχει? στην δεξια λενε υπαρχει προβλημα με τον δημο, και ρωταω εγω, γιατι στην αριστερη δεν εχει? το θεμα ειναι ποιος κοροιδευει ποιον. οταν αναλαμβανεις ενα εργο με ημερομηνια εκτελεσης το τριτο 3μηνο του 2017, και εχει μπει το 2018 και δεν εχει μπει καν καμπινα σε ορισμενα καφαο, αυτο ειναι κοροιδια. διοτι πολλοι σαν εμενα επεκτειναν το συμβολαιο με τον οτε στηριζομενοι στο χρονοδιαγραμμα της α' φασης που πηρε ο οτε στις αρχες του 2017. για την wind δεν μπορω να πω κατι, γιατι αυτη σκαβει για νεα καμπινα και συνδεει με το καφαο του οτε, διπλη δουλεια δηλαδη, και παλι απο οτι εχω δει προχωραει αρκετα. ο οτε μονο καμπινα χρειαζεται να αλλαξει και αυτη την καθυστερει 13 μηνες τωρα, οσον αφορα το δικο μου καφαο.

Κι εδώ στην περιοχή του Χαροκόπειου Πανεπιστημίου έχουν σκάψει και τοποθετήσει οπτικές ίνες αλλα και ΚΑΦΑΟ απο τέλη Νοέμβρη κι ακόμα περιμένουμε τους εξωγήινους να έρθουν να μας δείξουν πως δουλεύουν γιατί μας τα αφήσανε χωρίς τα Manual όταν έφυγαν απ΄τον πλανήτη Γη.

Κατα τα άλλα μεγιές το 2018 όπως είπες κι εσύ...

Επεξ/σία από JohnnyBftw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, JohnnyBftw είπε

Κι εδώ στην περιοχή του Χαροκόπειου Πανεπιστημίου έχουν σκάψει και τοποθετήσει οπτικές ίνες αλλα και ΚΑΦΑΟ απο τέλη Νοέμβρη κι ακόμα περιμένουμε τους εξωγήινους να έρθουν να μας δείξουν πως δουλεύουν γιατί μας τα αφήσανε χωρίς τα Manual όταν έφυγαν απ΄τον πλανήτη Γη. Κατα τ'άλλα μεγιές το 2018 όπως είπες κι εσύ.

εσυ τουλαχιστον βλεπεις μια καμπινα εκει και ελπιζεις οτι σε  λιγο θα λειτουργησει. εγω που βλεπω ακομα την παλια καμπινα, τι να ονειρευτω? κριμα που αγορασαμε τηλεοραση 4κ πιστευοντας στο ονειρο με vdsl να βλεπουμε καμμια ταινια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Έχω την εντύπωση ότι στην δικιά μου γειτονιά ενεργοποιουν τις καμπίνες..  Έχω κάνα δυο μέρες τώρα που τα πρωινά δεν έχω καθόλου ίντερνετ ούτε τηλέφωνο...  Θέλω να πιστεύω πως σιγά σιγά ξεκινάνε πάλι..  Νομίζω πως για κάποιες μέρες είχαν παγώσει τα έργα..  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα η καμπίνα που είναι πιο κοντά στο σπίτι μου την έχουν συνδέσει (καταλήγει) σε ένα παλιό κουτί του ΟΤΕ. Για να πάρω vdsl πρέπει να αλλαχθεί και το κουτί του ΟΤΕ με καινούργιο? Γιατί δεν βλέπω καμμία κίνηση απο τον ΟΤΕ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όχι,  δεν είναι ανάγκη να αλλάξει εκτός αν έχει τα μαύρα της τα χάλια μέσα. Θα παίρνεις από την καινούρια VDSL απλά το χάλκινο καλώδιο θα περνάει πρώτα από αυτή του ΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

γεια σας, προς ενημερωση αυτων που εχουν καταργηθει οι καμπινες στο Α/Κ ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ που ειχε παρει ο οτε, σας παραθετω την απαντηση που πηρα απο τoν οτε: προς το παρον δεν προβλεπεται αναβαθμιση, αναμενεται νεα δικτυακη μελετη ( επεκταση ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ ), χωρις ομως οριζοντα χρονου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...